HABER

Referandumda hava yağışlı olacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, yaptığı açıklamada, yurdun bugün akşam saatlerinden itibaren Balkanlardan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğini söyledi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, referandum akşamı İstanbul başta olmak üzere bazı illerde şiddetli ve kuvvetli yağış beklendiğini, sıcaklıkların 8 ila 10 derece düşeceğini bildirdi.

Çağlar, yaptığı açıklamada, yurdun bugün akşam saatlerinden itibaren Balkanlardan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğini söyledi.

''Referandum akşamı İstanbul başta olmak üzere bazı illerde şiddetli ve kuvvetli yağış bekleniyor'' diyen Çağlar, bugün akşam saatlerinde Marmara'nın batısında başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; yarın akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde şiddetli olacağını kaydetti.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Çağlar, yağışların Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde ise kuvvetli olmasını beklediklerini söyledi.

Hava sıcaklıklarının ise halen yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyrettiğine işaret eden Mehmet Çağlar, ''Sıcaklıklar yarından itibaren batı kesimlerinden başlamak üzere, iç ve kuzey kesimlerde hissedilir derecede, 8 ila 10 derece azalacak'' dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön