HABER

Reina saldırganıyla ilgili olay FETÖ iddiası

Gazeteci Nedim Şener, Reina saldırganı Abdulgadir Masharipov'un 15 Temmuz'da vur emrini veren binbaşı ile görüştüğünü belirterek, "Telefon kayıtlarında bu isim ortaya çıktı,dikkatli olmak gerek" dedi.

İstanbul'da yılbaşı gecesi bir gece kulübünde 39 kişiyi öldüren terörist Abdulgadir Masharipov'un yakalanmasıyla birlikte arkasındaki bağlantılarla ilgili yeni detaylara ulaşıldı.

Reina saldırganının FETÖ'cü bir binbaşı ile bağlantılı olduğu iddialarına ilişkin Kanal 24 televizyonuna açıklamalarda bulunan Nedim Şener yaptığı açıklamada, "Yapılan baskınlarda saldırganın tablet bilgisayarı ele geçiriliyor. Telegram isimli yazışma programını kullandığı ortaya çıkıyor. Daha sonra mail bilgilerine ulaşılıyor. Teknolojinin tüm imkanları kullanılarak ulaşılan telefon kayıtlarında ise Zafer Özdiriliş isimli bir binbaşının ismi çıkıyor. Hafta başında Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür de bu konuyu yazmıştı. Bu bilginin peşine düştüğümüzde bu kişinin bir yarbay değil, bir binbaşı olduğunu öğrendim. Bu binbaşı, 15 Temmuz gecesi, 'Vur emri' veren birisi ve şu anda Suriye'de Kaçak olduğu bilgisi polisin elinde var. 'Bu isimle teröristin arasında ne ilişki olabilir?' Polis bu bilgiyi araştırıyor. Saldırgan şu anda emniyette, sorgulamada gündeme gelecek ayrıntılardan bir tanesi" dedi.

"BU İSİM SURİYE'DEYSE ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREKİYOR"

Şener, açıklamasının devamında şu ifadelerde bulundu:

"İhtiyatlı davranmak gerekiyor. FETÖ ile doğrudan bağlantısı var mı? Ama ilginç olan şu; Telefon kayıtlarında bu isim ortaya çıkıyorsa ve bu isim Suriye'de ise çok dikkatli olmak gerekiyor. Bu konuyu hafta başında irdelemiştim. Numan Kurtulmuş'a bu konu sorulduğunda doğrudan reddetmek yerine araştırılıyor deyince elimdeki bilgileri kamuoyu ile paylaşma gereği duydum. FETÖ'nün Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için yer almayacağı hiçbir kirli savaş yoktur. Onların derdi ekonomik, siyasi krizler çıksın. Zaten bütün örgütlerin amacı budur. FETÖ'nün en büyük özelliği yurt dışındaki lobi gücü. "

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön