HABER

Rekabete dair son rapor: Xiaomi, Apple'ı geride bıraktı!

En çok satan akıllı telefon markalarının üçüncü çeyrekteki durumu için yeni bir rapor yayınlandı ve bu rapor birçok kişiyi şaşırtmayı başardı. Zira rapora göre Redmi Note 9 5G ve Xiaomi Mi 10T gibi telefonların arkasındaki isim olan Xiaomi, iPhone 12 ailesini taze satışa sunan Apple'ı geçti.

Rekabete dair son rapor: Xiaomi, Apple'ı geride bıraktı!

En çok satan akıllı telefonlar ve onların markaları birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu konuda çeşitli analiz firmaları ve araştırma şirketleri firmaların güncel durumunu yansıtmak üzere raporlar hazırlıyorlar ve bu raporları kamuoyuyla paylaşıyorlar. Şimdi ise 2020'nin üçüncü çeyreğine dair sonuçlar, Gartner tarafından yayınlandı. Yayınlanan sonuçlar, birçok kişiyi şaşırtmayı başardı.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREĞİN LİDERİ SAMSUNG

2020'nin üçüncü çeyreğinde en çok satan akıllı telefon markalarına dair yayınlanan rapora göre, bu dönemde 366 milyon 658 bin akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise bu rakam 388 milyon seviyesindeydi. Yani üçüncü çeyrekte, belki de koronavirüs salgınının etkisiyle akıllı telefon satışlarında düşüş gözlendi. Buna rağmen, en çok satış yapan akıllı telefon markası Samsung oldu.

Samsung

Samsung, Gartner tarafından yayınlanan rapora göre, 80 milyon 816 bin akıllı telefon satışı ile yüzde 22'lik bir pazara sahip. Samsung'u ise ABD ile tabiri caizse kriz yaşayan Huawei takip etti. Huawei, 51 milyon 830 bin satışla ikinci olurken, üçüncü ise Xiaomi oldu ve Xiaomi Apple'ı da geçerek Huawei'nin ardından yerini aldı.

Gartner raporu

XİAOMİ ÜÇÜNCÜLÜK KOLTUĞUNDA

Xiaomi, 44 milyon 405 bin adet akıllı telefon satışı gerçekleştirerek Apple'ı geride bıraktı. Apple ise Xiaomi'nin ardından dördüncü sırada yer aldı ve Xiaomi'yi yakından takip etmeye başladı. Zira bu dönemde 40 milyon 598 bin iPhone satışı yapan Apple ile Xiaomi arasında yaklaşık 4 milyonluk bir fark söz konusu. Apple'ı ise 29 milyon 890 adet satışla Oppo takip ediyor. Oppo ile Apple arasında ise büyük bir fark var.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
3000 tl lik cihazla 13 bin tl lik cihaza kafa tutuyor tabi geride bırakır artık bitti isim devri şekil devri 2015 yılındaydı o iphone ın varsa şekilsin zamanları:)
17 bine cihaz satarsa bu olur
ABD sırada xiamoi var diyor gibi
Geri Dön