Rektör Yılmaz, ağlaya ağlaya istifa etti

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde tartışmalara yol açan ilanın ardından Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz istifa etti.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof Dr Arif Yılmaz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Rektör Yılmaz, açıklaması sonrası gözyaşlarını tutamadı.

Prof. Dr. Yılmaz, Üniversite Sosyal Tesislerinde akademik personelin katılımı ile düzenlediği basın toplantısında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinin rektörü olarak hesap verebilir, mesai arkadaşlarına karşı her zaman açık olduğunu belirtti.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İSTİFA ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin üniversiteye 11 Nisan 2012 tarihinde Senatonun oybirliği ile değiştirdiklerini kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti:

“Başbakanımız bizi arayıp 'üniversiteye ismimi verin' demedi. Başbakanımızın bizden böyle bir ricası olmadı. Kim hizmet ediyorsa gelsin onun ismini koyalım. Sağlığında ismin koyacaksın ki mürvetini görsün. Ondan sonra
soruyorlar, 'bu adam kim'. Sonra kabul gördü, Başbakanımıza fahri doktora verdik.”

BU HATAYI ÇOCUK YAPMAZ

Birilerinin yapılanlara rağman iyi işler yapmadıklarını söylediğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

“Kadrolara 'isim soyisimle eleman alıyorsunuz' dediler. Ben bugüne kadar 10 alım gerçekleştirdim. Benden once de Nazmi Turan Okumuşoğlu hoca da o kadar aldı. Öğretim elemanı nasıl alınır bellidir. Bunun teknik çalışmasını personel dairesi yapar. Üniversitenin yönetimi akademik takvime göre eleman kadrolarını belirler. Gelecek kadroların özelliklerini belirler. Cerrah alacaksam hep bağırsak ameliyatı yapan cerrahı almam. Genel cerrahın da alanlarda tecrübesini isterim. Eleman alımı böyle olur. YÖK'ten izin laınır, ilana çıklır, ilana çıkma bellidir. Bir yazı Basın İlan Kurumu'na, bir yazı YÖK'e gönderirsiniz. İsim yazamazsınız. Zinhar isim de yazılmamıştır. Hiç bir üniversiteden yapılmaz, bu hatayı çocuk yapmaz. Bizim büro bir hata yaptı. Bu hata bu yaptığımız her şeyi batırdı.”

Akademik kadro alımında iki şeye baktığını ve liyakat dışı kimyesi almadığını kaydeden Yılmaz, “Bu şerefsizliği yapmadım. Vatan haini almadım. Bu arkadaşların hepsi vatanperverdir. Aksini söyleyenin alnını karışlarım. Ben kimsenin siyasi görüşüne, gözünün rengine bakmam. Ben yaptıklarımın hesabını Allah'a veririm. Bu kul hakkına girer.” diyerek öğretim üyelerine “Aksi uygulamama şahit misiniz” diye sordu.

Yılmaz, altında imzası olduğu ilan metnini basın mensuplarına göstererek, aynı yazıyı YÖK'e de gönderdiğini, ispatının YÖK olduğunu söyledi.

Gazetede yayımlanan ilan metninde ismi geçen personelin ana ilanda isimlerinin olmadığını vurgulayarak, adı geçen kişilerin zaten üniversitede çalıştığını belirtti. Yılmaz, bu sırada ilanda adı geçenleri ayağa kaldırarak, kaç yıldır üniversitede çalıştığını sordu.

Basın İlan Kurumu'nun yazıyı yayımlatmaması gerektiğini ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:

“Basın İlan Kurumu ile görüştük. Bize personel hatası olduğunu söylediler. Ne geldiyse başımıza bu sehvenden geldi. Bir adam bunu yanlışlıkla gönderdiyse yapacak bir şey yok. Soruşturmaya gerek yok ama çok da aptal değilim. Buna mutlaka bir nokta koyacağız. Benim imzamla Basın İlan Kurumu'na giden iki yazım var. İkinci listede bir profesörü belli nedenle listeden çıkardık. YÖK genelgesi ile belli şeyleri kısıtladık.”

ÜNİVERSİTEMİZ DAHA FAZLA YIPRANMASIN

Günlerdir olayın gazetelerde yer aldığını belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

“Biz üç rektör yardımcısı ile çalışıyorduk. Adnan Midilli 'Ben Ar-Ge yapacağım. Başka işlerden, avraktan anlamam' dedi. Belkide bu işler başına gelecekti. Rektör Yardımcısı Osman Karamustafa'yı göreve getirdik. İlerleyen zamanlarda bizi takmamaya başladı. Bizim yaptığımız işleri beğenmemeye başladı. Yollarımızı ayırdıktan sonra bu olaylar patlak vermeye başladı.

Ben bu üniversitenin önünü açmak için seçim sandığına işareti göstermek zorudayım. Çözüm seçimdir. Bir rektörün nasıl seçileceği Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında bellidir. Seçim zamanı gelir, gider çalışırsın, seçilir, seçilemezsin. Beni bu kalablaık rektör seçti. Ben bunları konuşmak, üniversiteinin önünü açmak zorundayım. Bu kadar çalışmaya, bu kadar emeğe halel getiremeyiz, zarar veremeyiz, ben bu açıklamaları yapmak zorundayım. Üniversitemiz daha fazla yıpranmasın. Demokrasiye inanmışsak seçim sandığını göstermek zorundayım. Teveccühünüzle rektor seçildim ama üniversitemiz daha fazla yıpranmasın. Üniversiteimiz hizipleşmenin olduğu üniversite olmasın. Dedikodulara son vermek, sandığın yolunu göstermek, çok istekli olan arkadaşlarımın yolunu açmak amacıyla görevimden ayrılıyorum. Ben de bunu isteyerek yapmıyorum ama yapmak zorundayız. Demokrasiye inanmışsak dedikodu ile üniversite yönetemeyiz. Siz doğrusunu yapacaknız. Rektör kimin olduğu önemli değil. Üniversite doğru yolda gidecek. Bunun kararını vereceksiniz.

AÇIKLAMA SONRASI AĞLADI

Benim bu söylediklerim temiz toplum için yapılmıştır. Beni bu göreve atayan Sayın Abdullah Gül'e, çalışmalarında hep desteğini gördüğüm üniversitelerin önünü açan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ne kaar teşekkür etsem azdır.”

Rektör Yılmaz açıklaması sonrası gözyaşlarını tutamadı. Akademik kadro ise büyük şaşkınlık yaşadı. Öğretim üyeleri Yılmaz'ı salondan ayrılırken teselli etmeye çalıştı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Arif Yılmaz, “Tıp Fakültesinde arkadaşlarımız hücre kültürünü kurdular, ön çalışmalar çok iyi. Mesela kanser hücresi üzerinde etkili elimizde bir ekstrat var elimizde, gizli tutuluyor” dedi.

Yılmaz, üniversitenin sosyal tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, üniversitenin üzerinde oynanan oyunlara açıklık getirmek için toplantı düzenlediğini, rektör olarak hesap verebileceğini, sorumlu olduğu kişilere karşı açık olduğunu belirtti.

HİZMET ETMEKTEN ZEVK DUYDUM

Göreve 2005 yılında Tıp Fakültesi Dekanı olarak başladığını ifade eden Yılmaz, “Rize'ye, Rizeliye hizmet etmekten zevk duydum. Üniversitemize büyük yenilikler getirdik. Üniversitemizin aktif 11 fakültesi bulunuyor. Meslek yüksek okulları, araştırma merkezlerimiz var, 16 farklı alanda toplam 739 öğretim elemanı bulunuyor. Bunların 300'den fazlası doçent ve profesör kadromuzda bulunuyor. Bu yıl itibari ile 15 binden fazla öğrenci eğitim görecek” dedi.

Yabancı öğrenci sayısının bu yıl 250'ye yükseleceğini vurgulayan Yılmaz, “Kampüsteki öğrencinin yüzde 10'nun yabancı olmasını hedefliyoruz. Kampüs de İngilizce olacak. Bu eğitimin bir parçasıdır. Benim öğrencim İngilizce'yi ondan, onlar Türkçe'yi benim öğrencimden alacak. Sıfır maliyetli dil eğitimi vereceğiz” diye konuştu.

Rize'de üniversitenin ihtiyaçlarına yönelik kamulaştırma maliyetlerinin arttığını kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti:

“Kamulaştırma da hızlı hareket etmemiz bizzat Başbakanımızın olayı takibinden geçiyor. Ben çok teşekkür ediyorum. Rize'de en zor şey arazi bulmak. Sayın Başbakanımız olmasa bize kimse bu arazileri vermezdi. Kabaca 4 milyon lira kamulaştırma bedeli ödendi. Böyle bir yer Rize, bir dönüm arazi 1 milyon lira değerinde.”

Bilimsel araştıma projelerinin 2011 yılından itibaren hızla arttığını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Ar-Ge'ye çok önem veriyoruz. 2013 yılında Karadeniz Bölgesi'nde ilk sıralardayız. Önemli olan bunu devam ettirmek. Önemli bilimsel çalışmalarımız var. Su ürünleri bizim için en önemli bilimsel departmanımız. Kültür balıkçılığına çok ciddi katkılar sunuyor. Araştırmalarımızda enerjiye çok önem veriyoruz. İlaç etken maddesiyle ilgili ön çalişmalarımız devam ediyor. Hedeflerimizden biri sahip olduğumuz endemik bitkilerin katma değere
dönüştürülmesi. Bunun için etken maddeyi izole etmeye çalışıyoruz. Bu amaçla çok özel bir laboratuvar kuruldu. Başında çok iyi çalışan arkadaşlarımız var. Hayvan deney laboratuvarlarını kuruyoruz. İnşallah bu etken maddeler önce hücre kültüründe denenecek. Tıp Fakültesinde arkadaşlarımız hücre kültürünü kurdular, ön çalışmalar çok iyi. Mesela kanser hücresi üzerinde etkili elimizde bir ekstrat var, elimizde gizli tutuluyor. Bunlar daha sonra fareler üzerinde denenecek. Bu sistemi kurmak bile başlı başına başarıdır."

Sağlık alanında çok önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini belirten Yılmaz, şunları ifade etti:

"A sınıfı yılda bin ameliyat yapıyorsunuz. 2005 yıulında göreve geldiğimizde bu rakam sıfırdı. Artık açık kalp ameliyatları , tümör ve protez ameliyatları Tıp Fakültesi hastanemizde yapılıyor. Bunlar arkasında çok ciddi emekler var. Bu çalışmayı oluşturanların üzerimizde çok büyük emeği var. ilk kez bu yıl Tıp Fakültemiz mezun verecek. Amacımız sağlıkta kaliyeti daha da yukarı çekmek ve araştırmalarla önemli hizmetler vermek."

NE OLMUŞTU?

Rize’de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, geçtiğimiz hafta Basın İlan Kurumu aracılığı ile bir gazetede yer alan ilanı ile gündeme geldi. Anılan ilanda, üniversitenin çeşitli bölümlerine alınacak öğretim üyelerinin adları yer almış, isimlerin yanına ise 'açıklama' başlığı altında kısa notlar yer almıştı.

Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz, ise çıkan ilanda yayınlanan listenin kendi ıslak imza ile gönderdikleri listenin olmadığını söylemişti.

Okuyucu Yorumları 84 yorum
ne eğitimi verilecek burada şerefsizlik mi acaba
evet sen bu eğitimden yüzünün akıyla geçersin bence.
evet ilk öğrencisi sen ve baban olacaksınız.
FENERLİ SEN GECTİNMİ.
BURADA AKPKK HALAYLARI ÖĞRETİLECEKTİR,UŞAKLIK NASIL YAPILIR ,KIRK HARAMİLER MUKTESABI NIN İNCELİKLERİ ÖĞRETİLECEKTİR MUTLAKA,
sana yazıklar olsun .
allah büyük ayağına doluyor böyle işte...boşbakanın da şansı döndü artık... işler hep tersine gidiyor... başka yerlerde de bunlar yapılıyordur mutlaka ama adı RTE olan üniversitede açığa çıkıyor, karizmaya bir çizik daha atılıyor:) bir kere işler ters gitmeye başladı mı kambur kambur üstüne gelir...
allahu teaala nın büyüklüğü tartışılmaz. ve o büyük allah başbakanımızın her zaman yanındadır. yar ve yardımcımızdır. hamd -u senalar olsun sana ya rabbim. hainlerin şerrinden koru ülkemi. amin.
aah ahhh!! gökten et yağsa sana kaval kemiği düşer. böyle çalar durursun. yazık başbakana boşbakan diyen sadece boşvatandaşdır. Boşvatandaş ne söylerse dikkate almayacaksın. O ve onun gibileri sadece yalandaroğlu ke mal ağa dinler diyerek serbest bırakacaksın. bu tasvir ettiğim kişi kim sen çıkarabildin mi! sen yorum yazma oku önce !!!!!! tabii okuduğunu da anlaman lazım ama bilemiyorum anlayabilecekmisin.
başbakanım hata affetmez bu da bir göstergesi. yolsuzluklar her hükümet dönemlerinde yaşanmıştır.ama en az bu dönemde oldu.kabul edin yada etmeyin gerçek acıdır...
Tartışılacak ne var. Yanlışlıkla işe alınacakların listesini yayınlamışlar. Burada işe alma, Eski rusya seçimlerine benziyor. İşe alınacaklar, önceden belli. Sanıyorum Allah, 1 den fazla. Akp nin inandığı ile bizinki farklı....
bu memleketın ekmegını yıyıp bıryere gelmıs, bu memleketın gıdıshatın dakı rezıllıgı görüpte ve bu duzene uyup ta, ses çokarmayan tum (EZIK VE KAHPE) lerın vıcdanı rahattır umarım . bunların yatacak yerı yok..
iyi demişsin de bu memleketin bir de dili var sen de onu katletmişin
MAKARNA DEMEK İSTEDİN GALİBA,İŞTE ONLAR BUNLAR..
Sen hangi memleketin ekmeğini yiyorsun
GEÇ BİLE KALMIŞ AKP KEMİK YALAYICISI REKTÖR YALAKA HERİF BÖYLE PİSLİKLER DEFOLUP GİTMELİ
Arkadaşlar şu üniversitenin ismine bakınca,, Yolsuzluk kul hakkı , torpil , gibi şeylerin olmama ihtimali varmıydı sizce???
rektör ağlamış vah zavallıcık,ne kadar yumuşak bir koltuğu kaptırdı böyle fırsat bir daha ele geçmez.zaten uyduruk bir ünüversite diyanetten bir prof. tayin ettilermi bir kayıp sayılmaz.
adam kayırıyorlar ortaay çıkıyor, istifa ediyor salya sümük yine mağdur adamlar birader bu nasıl düzendir. Darısı diğer "yönetemeyenlerin başına" onlar da onurlu olurlarsa istifa ederler.
ORTALIKTAKI YANLIS ANLASILMAYI HERKES BILIYO SADECE MEMUR HATASI FAKAT BUNU BILMEMEZLIKTEN GELIP DE ORTALIGI KARISTIRMAYA CALISAN ZAVALLILAR ISINIZ YOKMU
HOCA ŞEREFLİYMİŞ. AMA HALA BİRŞEY YOK DİYEN BİDON KAFALILAR... PKK KARŞISINDA DİZ ÇÖKEN KORKAKLAR.. PKK LI GÖRÜNCE SAKLANAN TIRSAKLAR.. BİR GÜN ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEKSİNİZ. DAMAT FERİT DÖNEMİ DE BÖYLEYDİ..
OKUMUYORSUNUZ, BİLMİYORSUNUZ. HEMEN ATLIYORSUNUZ. YAHU O LİSTEDE OLANLAR ZATEN ÜNİVERSİTEDE ÇALIŞAN HOCALAR. YENİ ALINMIYORLAR. TORPİL LİSTESİ HİÇ DEĞİL. YANLIŞLIK VAR AMA SADECE BİR MEMUR HATASI. ÖNYARGI İNSANIN GÖZÜNÜ KÖR EDİNCE YAPACAK BİRŞEY KALMIYOR.
neden korumacı davranıyorsun ne açıklama yapıyorsun sen ......... zaten hocalarmışda.....
yuhhh yani
tabe tabe.önyargıymış.öss lys vs vs gibi sınavlardaki olaylar peki? şifre mifre ne iş??
ÇÜNKÜ DURUM GERÇEKTEN BÖYLE. ÜŞENMEYİN, ARAŞTIRIN. ÖYLE KONUŞUN. YUH DİYEN ARKADAŞ, ZATEN HOCALARMIŞ DA DİYEN ARKADAŞ ARAŞTIR, ÖĞREN. BEN EMİNİM. OLMASAM MAHÇUP OLACAĞIM ŞEYİ SÖYLEMEM.
Sende bunu yedin?
Memur hatasından istifa ???? Yılardır milli eğitim bakanlığı kpss öss vs vs de yanlışlık , hatalar yapıyorda istifa etmiyor... :) komik olma.....
bence sen okumuyorsun, savunacağım diye ne yapacağını şaşırıyorsun. :)
onurluymuş istifa etmiş takdir edeceğinize ...
istifa ediş sebebini okursan onurdan bir daha bahsedebilir misin merak ediyorum. "seçime gitmek için". Yani aklınca seçim yapıp kendisini tekrar başa getirecek ve aklınca aklayacak. E "demokrasi" demek "seçim" demek :) Şimdi kendi adamları yine oy verir, rektör görevine döner, sizler de "demokrasi, seçilmiş" gibi ağzınıza yakışmayan kelimelerle komik savunmalar yaparsınız.
NEDENSE ESKİ DÖNEMLERİ HATIRLADIM HANİ ŞU KIRALLARIN PALYAÇOLARINI,ONLARIN TÜM GÖREVLERİ KIRALA YAĞCILIK YAPMAK,ONUN HOŞUNA GİDECEK ŞAKLABANLIKLAR YAPMAKTI.BUGÜN HAMDOLSUN ÜLKEMZDE KIRALLIK SİSTEMİ YOK TABİİ KIRALIN PALYAÇOLARIDA YOK.HELE HELE YILLARCA BİLİM ADINA EMEK VERMİŞ,KARİYER YAPMIŞ CUMHURİYET DÖNEMİNİN İLİM VE İRFAN YUVASI OLMASI GEREKEN KURUMLARDA TEK ÖZELLİKLERİ İNSANLARIN İNANÇLARINI SÖMÜRÜP,YOZLAŞTIRAN,TARİKAT ŞEYHLERİNİN DİZİ DİBİNDE YETİŞMİŞ MÜRİTLERE YARANMAK İÇİN KARİYERLERİNİ AYAKLAR ALTINA ALACAK KADAR KÜÇÜLECEYİNE İNANAMAM.TABİİ O MAKAMLARA HAKKIYLA GELENLERDEN BAHSEDİYORUM
yalaka zıhnıyetler kan emıcıler sızı dın tuccarları sızııı allah nasıp etmesın mıllen kan aglarken o makamlarda siyaset pisliklerını mılletın askerı ucretlının perişanlıgı ailelerının göz yaşi dini diyanetı imam hatiplılerı nasıl peşkeş çektınız nasıl haklarını imkansız hale getirdiniz hafızları fabrıkalrda çurutuyorsunuz imam ahtiplıler şimdi camıden içeri imam olamiyor senmısın vekıl ımamları hakkını torba yasasından cıakrttıran mahır unal ismındeilahıyatcı yahudi ajanı olan şahıslar senın belını kendı kabınen bukecek merak etme allah nasıp etmieycek göruceksınız mılyonalr fuhuş b
Sanırım rektör yardımcıları rektörün kuysunu kazmış..
HER ŞEYİN TORPİLLE OLDUĞUNUN VE R.TAYYİP İN HERŞEYİ YAPTIĞININ BİLİNCİNDE. İSTİFA EDERKEN BİLE YAĞCILIK YAPMAYA DEVAM EDİYOR. BAŞBAKAN TARAFINDAN DAHA ÜST MEVKİLERE GETİRİLECEĞİNDEN EMİN OLARAK İSTİFA ETTİĞİ AÇIKLAMALARINDAN ANLAŞILIYOR. ÜNİVERSİTENİN İSMİNİ DEĞİŞTİRİRKEN ÖĞRENCİLERE SORMUŞ MU DA DEMOKRASİDEN BAHSEDİYOR!!!!!!!!DİPLAMASINDA O İSMİ GÖRMEK İSTEMEYECEK ÖĞRENCİ SAYISININ OLDUKÇA FAZLA OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUM. TANIDIĞIM GENÇLER SADECE İSMİ İÇİN BİLE TERCİH YAPMADI BİRÇOK ÜNİVERSİTEYE. REKTÖR R.TAYYİP İN MİTİNGİNDE BASINA ÇIKAN BAYANI HATIRLATIYOR. İŞTE ÇOK OKUMAKLA ADAM OLUNMUYOR
onurlu adammış istifa etmiş ya.bugünlerde onurlu adam bulmak zor
hele AKP den onurlu adam görebilmek imkansız nerdeyse
etrafına bakarsan onurlu insan sayısının çok olduğunu görürsün, vazife önceliğini kendine edilen küfürlerden daha önemli sayan onurlu insanların yanında bu hocamızın yaptığı gibi etrafındakileri yada temsil ettiği topluk çıkarını düşünerek kendini feda eden insanlarda var, sadece baktığımız açı çok önemli, son dönemde bilen bilmeyen ve ağzı olan herkes yorumcu ve hakim kesildi, konuşup duruyorlar, bırakalım bu kadar çok konuşmayıda işin ehilleri konuşsun bizde öğrenelim doğruyu yanlışı, söz gümüş ise sukut altındır...
milliyetçi Rizeliler, hala seviyormu sayın recep tayyip erdoğanı... milliyetçiliği ayaklarının altına alan sayın başbakanı. öyleyse ozaman demekki rize de değişti
sol a inat akp ikdidarsız chp ha ha ha.
ne içiyosan bizede gönder akılsız. belki senin bi akraban buraya hakkıyla gelecekken senin emeğini çalıyo torpille koyuyo sende haa chp akp derdindesin. senin arpanı bol vermişler anlaşıldı sen önünden ye bence hiç konuşma.
genel sekrteri görevden alamadın mı?? gücün mü etmedi?? pabuc mu?? bilim mi??
Kraldan çok kralcıydı. Rezalete bak, alım ilanında kimleri alacağı yazılıydı. Sonrada ağlıyor.
Üniversitelerde yardımcı doçentlik de doçentlik de isme açılır. Zaten çoğu zaman üniversitenin kendi elemanıdır. Çünkü öğretim üyesinin yükselmesi için bu kadrolara yerleşmesi gerekir.. Bir memurun çalıştığı kurumda şef olması gibi birşey diyebiliriz.. Şef kadrosu geldiğinde kimin şef olacağı bellidir.
ya belgelenemeyenler ????
yakında milletvekili olur
başbakan vefalıdır seçim zamanı milletvekilliği garanti artık üzülmesin..
BÜTÜN YAPILACAK İŞLERİN POKUNU ÇIKARDINIZYA NASIL BECERİYONUZ ANLAMIYORUM GİDİN ARTIK NE OLUR ....................
sen istemiyosun diye gitsinler, ya isteyenlerin fikri.. tabi dünya etrafınızda dönüyo
Senin gibi düşünenler varsa gider amaaaaa sen çok ah... Off...lar çekeceksin galiba
niye istifa ediyon rektör bey ne gerek var %50 zaten bişey demez kalan %50 de zaten bişey diyemez, otursaydın koltuğunda rte yi örnek alsaydın Allah'ın adaleti tecelli edene kadar ülke de sizin koyunlar da sizin
büyük adamdın hocam ama kıymetini bilen yok, chp zihniyetinin şuurunu zkım ben
RTE BABASININ PARASIYLAMI ÜNİVERSİTEYİ YAPTIRDI ÜNİVERSİTENİN ADINDA HAYIR YOK Kİ ÇALIŞANLARINDA OLSUN.....
HAY AZĞIZINA DŞLİNE SAĞLIKMKARDEŞİM AYNEN SANA KATILIYORUM İNSAN BU İSİMDEKİ BİR ÜNİVERSİTENİN DİPLAMASINI BİLE UTANIR ALIP TAŞIYAMAZ
merak etme recep tayyip yalakalarını hep ihya etmiştir kısa sürede seni iyi biryerlere atar paraya para demezsin bak numan kurtulmuşa yiğit buluta ihya oldular
Arkadaşlar rektörün onurlu duruşunu alkışlayacağına atıp durmaktasınız Türkiyede örnektir sayın rektörün hareketi demokrasi ülkelerde böyle olmalı istifa etmeseydi kim birşey diyebilecekti ki onurlu insanları alkışlamamız gerek
İSTİFA EDERKEN YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINI OKUMALIYDINIZ. BASINI ÇAĞIRMIŞ VE R.T.ERDOĞAN A YAĞCILIK YAPIYOR. GERÇEK ANACININ DAHA ÜST KADEMELERE GELMEK OLDUĞU ŞÜPHESİZ. ÜNİVERSİTENİN İSMİNİ DE DEİĞİŞTİRENLERDENMİŞ. ÖĞRENCİLERİN NE GÜNAHI VARDI DİPLOMALARINDA O İSİM YAZACAK...ADAMIN ONURLU OLMADIĞI, R.T.ERDOĞAN A YALAKALIK YAPTIĞI AÇIKLAMALARINDAN BELLİ.........
anca gidersin.....oraya nasıl geldiği belli olmayanların nasıl gideceği bellidir....inşallah tayyipte böyle gidecek ipin ucuna..
puanım yetse, başka şansım olmasa gene de tercih etmem. oturur bir sene daha hazırlanırım...
Sanırım üniversitelerin çoğunda olan uygulama böyle.Yani yok öyle liyakata göre bir göreve gelme.Adam hak etmiş,akademik başarıları var onlar mesele değil.Bizim adamımız mı değil mi, o kadar.Dün öyleydi bu gün de öyle maalesef.Sonra Türk üniversiteleri bilim üretemez hale gelir.Siyaset üretsin yeter değil mi(!)
OLAYI BİLMEDEN KLASİK YORUM (KALİTESİZ)
türk halkı duygusaldır ,herkesi kendi gibi bilir . aglayana ekmegi eksik etmezler. saf okadar temiz .vicdanen rahatsanız eyvallah
Su Ürünlerine FAKÜLTESİ öğretim üyesinİ alıyorsunuz yaa kardeşim bir araştırın bu bölümlerde 2 ,3 öğrenci ye 30 40 asistan öğretim üyesi , 20 25 memur düşüyor her ay boşuna ödenen paralar maaşlar su ürünleri mühendisleri de boşta geziyor üretim yapacak adamlar para kazandıracak maaşının 30 40 katını kazandıracak adamlarda boşta geziyor nasıl mı derseniz bir deniz balığından 150 bin yumurta alınıyor denizlerde yüzlerce tür balık var özel sektör bu kadar kar getirmeyen bir sektör olsaydı milyon dolarlarını harcayıp ta üretim tesislerini açmazlardı
SINAV YAPILIYOR SKANDAL,ATAMA YAPILACAK SKANDAL,PKK GÖRÜŞMELERİ SKANDAL,YAŞ ŞURASINDA SKANDAL,HAKİM SAVCI ATAMALARINDA SKANDAL,MİLLİ EĞİTİMDE SKANDAL,ERGENEKON SAFSATSINDA VALİ SKANDAL,İHALELERDE SKANDAL,SURİYE OLAYLARI SKANDAL,MISIRDA ABD UŞAKLARI GÖREVDEN AZLEDİLİYOR AKP DE SKANDAL,2 B ARAZİLERİ SKANDAL,RAKIYI 290.MİLYONA SATIYOR ALAN 3 MİLYAR USD YE SATIYOR SKANDAL,NEDİR BU REZİLLİK SEÇİM OLUYOR MAKARNA KÖMÜR SKANDALI ORTAYA ÇIKIYOR,SURİYE VATANDAŞLARINA SEÇME ŞANSI VERİLECEK SKANDAL,BİZİM BU ÜLKEDE SİYASET POLİTİKA SKANDAL SKALASINA GÖREMİ YAPILIYOR,YOKSA AKP CUNTASIMI BU YAPILANLAR...
fetiyeli kardeşim yanlışlıkla olmuşmuş falan felan yani.bu saydıklarının hepside yanlışlıkla oluwermiştir garii,ha bide sen DENİZ FENERİ KOMEDİSİNİ UNUTMUŞ,SUN,hani soruşturan savcıların yanlışlıkla görevden alınıverişi vardıya hani yerine başka başka savcıların konulduğu....
istifa ettirilmiştir bence. bugüne kadar herşeyi gizli ve örgütlüce yapıyorlardı. hısım akraba kadrolara doldurulunca beceriksizlerde istemeden olayı açığa vurdu. bunu tayyip affetmezdi tabi. Ama yüce adalet işte. Allahın adaleti. hırsızlık yolsuzluk ahlaksızlık ne ararsan bunlarda var. Müslümanlığa leke süren göya inanmış gibi görünen dinsizler.
Türkiye nin en büyük üniversitelerindeniz diyen diğer bazı üniversitelere de örnek olsun, kadro haksızlıkları, yandaşlık, çatışma ve en öenmlisi 1 tek oy neler yaptırıyor neler. onca çalışkan, zeki insan, bilim adamı niteliği taşıyan akademisyenler bir tek oy uğruna çakallara ezdiriliyor. örnek: adam var ulusal ve uluslar arası yayın, proje ve etkinliklerde 1 numara ve doçentlik ünvanı almış ama asistan kadrosunda bekletiliyor, adam var adını söyleyebilecek kapasite yok en iyi kadrolar veriliyor. TEK neden OY. maalesef oy, herşey oy. neyse daha fazla yazmamalıyım yoksa beni 9 köyden sürerler!!
Siyasi liderlerin yada siyasi kavramların üniversitelere adlarının konması yanlış bir uygulama.Üniversitelere yalnızca o üniversiteyi kendi varlığıyla kuran kişilerin ismi yada o bölgenin ismi verilebilir.
Diğer Haberler