HABER

Renault kaçan fırsat için özür dilemeyecek

Renault'nun mühendislik şefi Pat Symonds, Çin Grand Prix'sinde büyük bir fırsatı kaçırdığı için Fransız takımdan herhangi bir özür beklenemeyeceğini söyledi. Dünya Şampiyonu Fernando Alonso, son 10 turda giderek yavaşlayan bir performans sergilemiş ve en büyük rakibi Michael Schumacher'in kendisini geçmesine imkan sağlamıştı.

Renault'nun değil, bilakis başkalarının kusurlu olduklarını ileri süren Symonds, şöyle konuştu:

"Bu bir yarıştı, kazanmak için mücadele ettik. Kazanmalıydık, çünki Renault ve Michelin lastikleri bütün testlerde en iyi kondisyonlara sahip olarak gözüküyordu. Fernando, yarışın başından itibaren çok parlak bir görünüm sergiledi. İlk pit stopa girmeden önce bana, takım radyosundan ön lastiklerinin kayganlaştığını söyledi. Bunun üzerine lastikleri değiştirmeye karar verdik Ama bir süre sonra pistteki yağmur suyu hızlıca kurudu.

"Bunun üzerine değiştirilen lastikler zemin için uygunsuz bir vaziyet aldı. Hemen yeninden bir pit stop yapıp, lastikleri kurularıyla değiştirmeye karar verdik. Bu gecikmeler rakibe yaradı, pit stoplarda çok fazla zaman kaybedildi. Fernando, Schumacher ile arasındaki farkı son turlarda cansiperane bir şekilde kapatmaya uğraştı ama bunda muvaffak olamadı. Olan oldu. Artık önümüzdeki iki yarışa odaklanmak durumundayız. Renault hâlâ en hızlı araç."

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön