Resmi Gazete'de yayımlandı! 4 ildeki bazı doğal sit alanları için karar

İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı alanların "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi hakkında Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlandı! 4 ildeki bazı doğal sit alanları için karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarda, İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı alanların harita ve krokileri ile sınır ve koordinatları yer aldı.

İSTANBUL'DAKİ MARMARACIK TABİAT PARKI

Buna göre, İstanbul'un Sarıyer ilçesi Rumeli Feneri mahallesi sınırları içerisinde bulunan Marmaracık Tabiat Parkı Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanın, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

BÜYÜK MADEN VE KÜÇÜK MADEN ADALARI

Ayrıca, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Büyük Maden ve Küçük Maden Adaları 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanların, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi.

KARPUZBAŞI ŞELALELERİ VE TRABZON AĞAÇBAŞI TURBALIĞI

Öte yandan, Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde bulunan Karpuzbaşı Şelaleleri Doğal Sit Alanı kapsamına giren alan ile Trabzon'un Köprübaşı ilçesindeki Trabzon Ağaçbaşı Turbalığı Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanın "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
komik... kesin korunacak ne demek? diğer sit alanları talana açık yani? biliyoruz açık.. işte bu yüzden kaybediyorsunuz.. devlet devlet olsa ülkesini suriyeliden, topragını yağmacı mafyadan korurdu.. suriyeliler için referandum istiyoruz..
Niye seçimden önce değil de şimdi? İstanbul'u kaybedince mi akıllarına geldi sit alanları
@maksat_oynamak_2019 Ne Alaka Seçimi İstanbulda Kaybetti balıkesir Kayseri Trabzon için niye karar alsın ?
korunacak dendiyse kesin yangın falan çıkar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler