Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "bürokrasinin azaltılması" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına ilişkin genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, genelgede "Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılması Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerindendir" ifadesini kullandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "bürokrasinin azaltılması" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerinden olduğunu vurguladı.

Kamu hizmetlerinde hantallığa neden olan hususların ortadan kaldırılmasının önemine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Bu itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacağını belirtti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 60 yorum
padişah çalışıyor
zamanında çalışmasa sen nasıl olacaktın bebe...
@tuncaykaya60 şu an kinden iyi durumda olurdun merak etme. sana bebe değil sperm demek daha ii olur amipte olur. daha o evredesin
BENİM İÇİN TÜRKİYENİN ONURU GURURU VE ULUSLARARASİ ALANDAKİ İTİBARI TÜRKİYE İÇİNDEKİ GÜCÜ DOLARDAN ÇOK ÇOK ÇOK DAHA ÖNEMLİ DOLAR İLERDE DÜŞER ama BRUNSONUN SERBEST BIRAKILMASI İLE TÜRKİYENİN GİDECEK OLAN ONURU GURURU VE ULUSLARARASİ ALANDAKİ İTİBARI BİR DAHA GERİ GELMEZ TÜRKİYE İÇİNDEKİ VE DIŞINDAKİ VATAN HAİNLERİNE VE HAİNLİK DÜŞÜNCESİNDE OLANLARA ÇOK BÜYÜK BİR MORAL MOTİVASYON CESARET KAZANDIRILMIŞ OLUR TÜRKİYE ! KISA VE UZUN VADEDE BUNUN ÇOK BÜYÜK ZARARLARINI GÖRÜR
sen merak etme ihtiyaç var sa serbest bırakılır reis işini bilir Allah başımızdan eksik etmesin
@sercanpasa SENDE BİL İŞİNİ BİRAZ AHMAK .
@apol06 16 senede onun işin mi her alanda batsğa saplandık pardon senin gibilerin menfati bu iktidarın kalmadına bağlı olduğu için sorun yok,Fakat ülke bu haldeyken hala savunmak içşn ytanma duygusunu kaybetmek lazım neyi savunuyorsun hala,
@apol06 Papazı serbest bırakmasak bu seferde tersi yorum yazardınız niyetiniz ülkeyi düşünmek değil ülke isterse batsın ama Tayyip gitsin tek amacınız.
@bizedogrugerekli_2017 memnun oldum bende saldıray
NEYMİŞ O BİROKRASİ FAZLALİKLARİ Bİ ACIKLASANIZ MERAK ETTIK
@m010 o bürokrasi bugün git yarın gel deyip yerinden kalkmayı üşendigi için vatandaşa sonra gel diyen vatandaşı işi bilmez saftirik olarak görmek brokrasi dir
@m010 haberi beyninle oku
@fcizmeli bunlar haberi başka yerlerinden okuyola
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler