Reuters duyurdu! 'ABD'den İran'a saldırı planlaması' iddiası

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik ekibinin, geçen yıl Eylül ayında ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) İran'a saldırı için seçenekler sunmasını istediği iddia edildi.

Reuters duyurdu! 'ABD'den İran'a saldırı planlaması' iddiası

Reuters'ın geçtiği habere göre, Beyaz Saray, Bağdat'ta ABD büyükelçiliğinin bulunduğu elçilikler bölgesine Tahran yanlısı militanların düzenlediği saldırının ardından Pentagon'dan İran'a saldırı için seçenekler sunulması talebinde bulundu.

Reuters'a pazar günü bilgi veren bir kaynağın, Pentagon'un talep doğrultusunda saldırı seçeneklerini hazırladığını bildirdiği belirtildi.

KAYGI YARATTI

Haberin ilk yer aldığı Wall Street Journal gazetesi ayrıca Beyaz Saray'dan gelen bu talebin Pentagon ve ABD dışişleri bakanlığı yetkilileri arasında kaygı yarattığını bildirdi.

ABD DIŞİŞLERİ SESSİZ

ABD Dışişleri Bakanlığı ise haber hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Pentagon ise, ABD Başkanı'na pek çok değişik tehdide karşı seçenekler sunduklarını belirtti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
ABD EMPERYALİST GÜCÜ Zayıf Ülkelere saldırır. İran, Suriye, Rusya ile aynı cephede çok büyük güç. ABD ORTA DOĞUDA BOĞULACAK..!
@tcvatantc İNŞALLAH.
önce ırak sonra suriye şimdi sırada iran var ve sonunda tabiki sıra bizede gelecek en son sırada biz varız dikkat edin önce körfez krizi ile ırak saddam muhabbeti sonra suriye karıştrıldı iran a uzun zamandır uğraşıyorlar içini karıştırmak için en son sırada da tabiki türkiye var büyük ortadoğu projesi amerika nın bölgedeki çıkarlarını israil vasıtasıyla kurmak istiyor büyük israil için ortadoğu ele geçiriliyor bunun içinde ırak suriye iran ve türkiye nin içerisi karıştırlacak içsavaşlar cıkarılacak suriye gibi abd nin sömürgesi olcak bu devletler sıra iran inanın bir sonraki türkiye olcak
ne abd ne israil asla iranı vurmaz sözde düşman onlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler