HABER

Reza Zarrab davasında kritik gün: Ebru Gündeş sorusu!

ABD’nin New York kentinde 27 Kasım’da başlayacak olan Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasında jüri seçimi bugün yapılacak. Jüri seçiminde yöneltilen sorulardan birisi ise "Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş'i doğrudan ya da dolaylı olarak tanıyor musunuz" olacak.

Reza Zarrab davasında kritik gün: Ebru Gündeş sorusu!

ABD’nin New York kentinde 27 Kasım’da başlayacak olan Reza Zarrab'ın davasında jüri seçimi bugün yapılacak.

REZA ZARRAB KATILACAK MI?

Davanın sanıklarından eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ilk defa takım elbise giyip jüri seçimini izlemesine izin verilirken, diğer sanık Reza Zarrab’ın katılması beklenmiyor.

MEHMET HAKAN ATİLLA'NIN AVUKATLARI 90 SORU ÜZERİNDE UZLAŞMAYA VARDI

Seçilecek olan 12 jüri üyesi, savcılık ve avukatların isimlerde uzlaşmasıyla belirlenecek. Tüm gün sürmesi beklenen jüri seçimine yaklaşık 200 adayın çağırıldığı belirtilirken savcılar ve Atilla’nın avukatları, adaylara sorulacak olan 90 soru üzerinde uzlaşmaya vardı.

GÜNLÜK 40 DOLAR ÜCRET

Hürriyet gazetesinden Razi Canikligil'in haberindeki detaya göre, Seçilecek olan jüri adaylarına yaklaşık 3 hafta sürmesi beklenen duruşmalar boyunca günlük 40’ar dolar ücret ödenecek. Jüri üyeleri duruşmalar boyunca güvenlik çemberinde bir otelde tutulacak. Hangi dava için seçildiklerini ailelerine bile anlatamayacaklar. Eğer jüri üyelerinden birisi duruşmalar sırasında basına açıklamalar yaparsa dava düşecek. Ayrıca bu bir ceza davası olduğu için jürinin oybirliği gerekiyor.

Haberde ayrıca, jüri seçiminde adaylara yöneltilecek soruların arasında "Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş ünlü bir Türk pop şarkıcısı, aktris ve televizyon kişiliği. Kendisini doğrudan veya dolaylı olarak tanıyor musun?" şeklinde bir sorunun yer aldığı ifade edildi.

"EŞİM BANA MARS’I SATIN ALACAK"

Ebru Gündeş, basın mensuplarının kendisine yönelttiği 'Reza Zarrab'ın pahalıu hediyeleri'ne ilişkin soruya verdiği “Reza Bey bana Mars'ı da alacak" yanıtıyla çok konuşulmuştu.

Zarrab’dan eşine muhteşem hediye” haberlerinin patlak verdiği günlerde, Ebru Gündeş kendisine yöneltilen sorulara “Eşim işadamı, ben de yıllardır çalışan bir kadınım. Ailemiz, çocuğumuz için yatırım yapamaz mıyız? Birbirimize hediyeler alamaz mıyız? Biz bunların sürekli haber yapılmasından sıkıldık. Eşimin bir sonraki hediyesini merak edenler için şimdiden söyleyeyim; planını yaptık, eşim bana Mars’ı satın alacak!” diye yanıt vermişti.

'2018’DE REZA ZARRAB ADIYLA YAŞAYAN BİR İNSAN OLMAYACAK'

Reza Zarrab'la ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Rıza Sarraf'ın 2018'de yeni bir kimlik alarak "öldürüleceğini" iddia etti. Yazıda, "Eğer iddialar doğru ise yeni yılda yani 2018’de Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insan olmayacak artık!" denildi.

Yazıda, şu ifadeler yer alıyor:

"Eğer iddialar doğru ise yeni yılda yani 2018’de Reza Zarrab adıyla, kimliğiyle yaşayan bir insan olmayacak artık! İtirafçılığının karşılığında FBI tarafından tanık koruma programına alındığı için öldürülecek Zarrab. Şu anda ABD’de bir yerlerde FBI gözetiminde bir evde, ama 27 Kasım’dan sonraki gelişmeler çerçevesinde serbest bırakıldıktan sonra bambaşka bir kimlikle yaşamaya devam edecek.

Büyük bir ihtimalle koruma programının gereği estetik ameliyatla filan görüntüsü de değiştirilecek. Bilirsiniz, Hollywood yapımı aksiyon temalı filmlerde sık sık işlenir Amerika’daki bu tanık koruma programı. Adam ya da kadın itirafçı olduktan sonra bambaşka bir tip ve görüntüyle, farklı bir kimlikle yeni bir hayata yelken açar.

Acaba bu yeni kimliği nasıl olacak? Nerde yaşayacak? Ve küçücük yaşta trilyonlarla oynayan Zarrab’a Amerika nasıl bir hayat sunacak? Ve acaba bu yeni hayat onu mutlu edecek mi? Düşünsenize Zarrab Kuzey Amerika’da bir kasabada, sıradan, kendi halinde yaşayan bir balıkçı... Balık tutarak hayatını kazanıyor ve o balıkları tutarken geride bıraktıklarını hayal ediyor filan..."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler