Reza Zarrab davasında son gelişmeler! Çok konuşulacak 'Emine Erdoğan' iddiası

ABD'de 20 ay önce tutuklandıktan sonra ilerleyen süreçte tanık statüsüne geçen Türkiye, İran ve Makedonya vatandaşı iş adamı Reza Zarrab, savcılık ile yaptığı anlaşma kapsamında, davada sanık değil, tanık olarak yer alıyor. Davanın ilk haftasında jüri seçimi yapıldı ve Zarrab’ın tanıklığı dinlendi. Öte yandan Türk medyasında bugün çok konuşulacak bir iddia yer aldı: Emine Erdoğan'ın himayesindeki dernek, Zarrab'tan 18 milyon lira mı aldı? İşte detayları ve tüm gelişmeleriyle Reza Zarrab davası

Reza Zarrab davasında son gelişmeler! Çok konuşulacak 'Emine Erdoğan' iddiası

ABD'nin İran'a yönelik ambargosunu deldiği iddiasıyla tutuklanan Türkiye ve İran vatandaşı iş adamı Reza Zarrab, eski Halkbankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın 50 yıla kadar hapis ve 2 milyon dolar para cezası istemiyle tek sanık olarak yargılandığı davada 'tanık' sıfatıyla dördüncü kez hâkim karşısına çıktı. Savcılığın son hazırladığı iddianamede ise Atilla’nın yanı sıra Zarrab ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da bulunduğu toplam dokuz kişiye yönelik suçlamalar yer alıyor.

'EMİNE ERDOĞAN'IND ERNEĞİ REZA ZARRAB'DAN 18 MİLYON TL ALDI' İDDİASI

Diğer yandan Reza Zarrab davasına ilişkin iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Cumhuriyet yazarı Çiğdem Toker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesindeki Togem-Der'e ABD'de 20 ayı aşkın süre önce tutuklanan ve yargılandığı davada ilerleyen süreçte tanık statüsüne geçen İran ve Türkiye vatandaşı Reza Zarrab'ın 18 milyon lira bağış yaptığını iddia etti.

Toker'in "Togem-Der, Sarraf’tan 18 milyon TL aldı mı?" başlığıyla (4 Aralık 2017) yayımlanan yazısı şöyle:

New York’ta tanık sıfatıyla ifadesi süren, ülkemizde de casusluk suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılarak mal varlığına el koyulan istisnai Türk vatandaşı Rıza Sarraf’ın, dağıttığı rüşvetleri ve yaptığı bağışları ne kadar titiz yöntemlerle kayıt altına aldığını artık biliyoruz. Sadece 17-25 Aralık belgelerinde değil, ABD’de tutuklandıktan sonra hayırsever bir işadamı olduğunu göstermek için avukatlarının yaptığı kefalet başvurusu ve nihayet ikinci haftasına giren yargılamadaki ifade ve şemalar üzerinden de.

Bir önceki yazıda yönelttiğim soruyu, güncelleyip açarak tekrarlayacağım.

***

Sarraf’ın 18 Mayıs 2016 tarihli kefalet başvurusunda, Emine Erdoğan himayesinde faaliyet gösterdiği pek çok kaynakta yer alan Togem-Der adlı derneğe milyonlarca dolar tutarında bağış yapıldığı listelenmiş biçimde yer alıyordu.

Önceki yazıda aktardığım 2.3 milyon dolarlık bağış tutarının eksik olduğu, bu rakamın yalnızca 2016 yılına ilişkin olduğu, kefalet dilekçesinde Togem-Der’e Sarraf’tan 2013’te 850 bin, 2014 yılında da 1.5 milyon dolarlık daha bağışın yapıldığı bilgisi hatırlatıldı.

Böylelikle Rıza Sarraf’ın Togem-Der’e yaptığı toplam bağış tutarı 4 milyon 650 bin dolara ulaşıyor. (Zaten, o dönem, yani Mayıs/Haziran 2016’da bu bağışlar, TBMM’de birden fazla soru önergesine konu edilmiş.)
Sarraf’ın, ABD yargısına verdiği bir dilekçede yanıltıcı veya yalan bilgi verme ihtimali var mıdır sizce? Düşük bir olasılık olsa da kesin bilmiyoruz. Yine de, Togem- Der’e yapılan bağış tutarının bugünün döviz kuruyla yaklaşık 18 milyon TL olduğunu biliyoruz.

Sorulara geçelim:

- Açık adı “Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği” olan Togem-Der, Rıza Sarraf’tan 4 milyon 650 bin dolar bağış aldı mı?
- Bugünün kuruyla 18 milyon TL olan bu bağış tutarı nerelerde ve hangi amaçlarla harcandı?
- Harcamalar denetlendi mi?
- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamına Sarraf’ın yaptığı yüklü bağışlar da dahil edilecek mi?

"ZARRAB DAVASINDA DAĞ FARE DOĞURABİLİR"

Davanın seyrine yönelik bugünkü köşesinde kritik değerlendirmelerde bulunan Hürriyet yazarı Murat Yetkin, Türkiye'de muhalafetin Reza Zarrab davasıdnan çok şey umduğunu ancak beklentilerinin boşa çıkabileceğini ifade ederek "Türkiye içinde ya da dışında muhalefet umutlarını ABD’deki Reza Zarrab davasına bağlayanlar varsa, bana kızacaktır şimdi ama bu davada dağın fare doğurma ihtimaline hazırlıklı olmalarında yarar var" diyerek şu ifadeleri kullandı:

Bu söylediğim, Zarrab davasından hiçbir şey çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Eğer savcılık yeni ve somut kanıtlarla gelmez ise, dava bu haliyle de Amerikan bankalarının Halkbank’ı cezalandırmasına, bunun da Türk ekonomisine zarar vermesine yol açabilir. Benim kastım, varsa bu davanın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile doğrudan bağlantısını kanıtlamasını bekleyenler için.

Neden mi? Zarrab mahkemede bir numaralı sanık Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’ya rüşvet vermediğini, çünkü Atilla’nın hiç rüşvet istemediğini söylediğinden bu yana sanki işinin seyrinin değiştiği izlenimi mevcut. Hürriyet muhabirleri Razi Canikligil ve Cansu Çamlıbel’in mahkemeden verdiği haberleri dikkatle okuyanlar da bunu anlamışlardır zaten şimdiye dek.

Zarrab’ın dönemin Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a “40-50 milyon Avro” ve keza dönemin AB İşleri Bakanı Egemen Bağış’a rüşvet verdiği iddiaları hala kanıta muhtaç; olmuştur, ya da olmamıştır demiyorum, ama kanıta muhtaç. Zarrab’ın Ziraat ve Vakıflar bankasının da ABD’nin İran’a yaptırımlarının etrafından dolanmak üzere dönemim başbakanı Erdoğan ve ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından talimat verildiği ifadesi de kendi duyumu dahi değil, öyle duyduğunu söylüyor; yani mahkemeye bunları destekleyecek yeni kanıtlar sunulmazsa, bu ifade de kanıt sayılmayabilir." (YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ)

İŞTE REZA ZARRAB DAVASIDNAKİ SON GELİŞMELER

ATİLLA'NIN AVUKATININ BERMAN'A YAZDIĞI MEKTUP GÜNDEMİ DEĞİŞTİRDİ

Atilla'nın tutuklu olarak yargılandığı davada Reza Zarrab tanık olarak ifade vermek için kısa süre içinde mahkemeye getirildi. Atilla'nın avukatlarının Yargıç Berman'a yazdıkları mektup ise gündemi değiştirdi..

AHAD İSİMLİ ŞAHIS

Berman'a yazılan mektupta Zarrab ile Ahad isimli şahısla 15 Eylül 2016'da geçen bir telefon görüşmesine yer verildi. Söz konusu telefon görüşmesinde, Zarrab'ın ihtiyaç durumunda hapisten dışarı çıkmak ya da daha az bir ceza almak için yalan söylemeyi Ahad isimli kişiyle konuştuğu aktarıldı.

ZARRAB DAHA AZ CEZA ALMAK İÇİN 'YALAN UYDURABİLECEĞİNİ' SÖYLEMİŞ

Savunma avukatları tarafından yazılan mektupta, "Zarrab, daha az ceza almak için bir ifade uydurmak konusunda istekli olduğunu ifade ediyor" cümlesi kullanıldı.

'BEYEFENDİ OBAMA'YI ARAYACAK'

Duruşmada ayrıca Reza Zarrab'ın cezaevinden yaptığı telefon görüşmelerinin kayıtları da paylaşıldı. Reza Zarrab davasının dosyasına giren tapede Zarrab ile bir kişi arasında geçen konuşmada, "Bekir ve Mevlüt isimli iki kişi ile 'Beyefendi'nin Başkan Obama’yı arayacağı" ifadesi yer alıyor. Tape kayıtlarından Zarrab'ın avukatı Şeyda Yıldırım'ın da Erdoğan ile iletişim halinde olduğu izlenimi ortaya çıkıyor.

NEW YORK TIMES'A GÖRE ZARRAB'IN ŞU ANA KADAR SÖYLEDİĞİ EN İLGİNÇ 5 ŞEY

Amerikan basını Reza Zarrab'ın ifadesini yakından izlemeyi sürdürüyor. New York Times gazetesinin adliye muhabiri Benjamin Weiser, dünkü duruşma öncesinde, Zarrab'ın ifadesinde kendisine en ilginç gelen beş noktayı yazdı.

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını yasa dışı yollarla delmekle suçlanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı davada suçunu kabul eden ve tanık olan Rıza Sarraf tanık ifadesine kaldığı yerden devam ediyor.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, New York Times’ın adliye muhabiri Benjamin Weiser, bugünkü duruşma öncesinde Sarraf'ın ifadelerinden kendisine en ilginç gelen yerleri sosyal medyada yazdı.

“Şimdi Rıza Sarraf’ın geçen hafta mahkemede verdiği ifadeden bana en ilginç gelen yerleri paylaşacağım illa ki söylediği en önemli şeyler değil bunlar benim en ilginç bulduklarım” diyen Weiser şu tweetleri attı:

‘FBI’A NEDEN YALAN SÖYLEDİ?’

“1/5 Kendi ifadesiyle: Sarraf’ın geçen haftaki ifadesinin en ilginç yerlerinden bazıları: Tutuklandıktan sonra FBI’a neden yalan söylediği konusunda: “Ne ile karşı karşıya olduğumu bilmiyordum ve uzun bir yolculuktan sonra şoke olmuştum ve… doğru yanıtları veremedim. Korkmuştum.”

‘NEDEN İTİRAFÇI OLDU?’

“2/5: Kendi ifadesiyle: Neden Amerikalı savcılarla işbirliği yapmayı kabul ettiği konusunda: İşbirliği yapmak, sorumluluğu kabul etmenin ve cezaevinden çıkmanın en hızlı yoluydu.”

‘ÇAĞLAYAN'LA NASIL TANIŞTI?’

“3/5: Kendi ifadesiyle: Türkiye’nin eski ekonomi bakanı Zafer Çağlayan’la nasıl tanıştığı konusunda: Bizim ailecek gittiğimiz balıkçıya o da gidiyordu. Birbirimizi gördük ve orada tanıştık.”

‘MİLYAR NE?’

“4/5: Kendi ifadesiyle: Çevirdiği dolap sırasında Halkbank’tan ne kadar para çektiği konusunda: “Birkaç milyar.” Yargıç Berman, “Milyar ne? Euro? Dolar?” diye sordu. Zarrab şu yanıtı verdi: Euro alımı.”

‘SÜLEYMAN ASLAN NEDEN RÜŞVET İSTEDİ?’

“5/5: Kendi ifadesiyle: Halkbank genel müdürü Süleyman Aslan’ın niçin kârdan pay istediğini söylediği konusunda: Büyük bir risk alıyordu ve bu konuda rahatsız hissediyordu. Bir şekilde kendi geleceğini garanti altına almak istedi.”

Okuyucu Yorumları 93 yorum
Bu ABD projesi davada kendilerine bir ekmek çıkması için ellerini ovuşturan chp liler havasını alacak.yine Erdoğan kazanacak.bir darafta ABD ve CHP önür tarafta Türrkiye ve Erdoğan..kazanan Erdoğan olur.
@s.hazir aynen
Önemli olan halkın vicdanı.Onu kim kazanacak?
@s.hazir ciddi ciddi kral çıplak demeye korkuyor insanlar :)
@s.hazir koyunluğun sonraki aşaması sıgırlıga terfi etmişsin dostum tbrık ederim seni kitap okumuyorsan bile gazete bari okuda ufkunu genişlet :)))
Akp nin 2 notası şimdi anlaşıldı
Yani bu millet ekmek çıkmadı oradan bu AKP yandaşları haricinde kimse beklenti içinde değil merak etmeyin beklenti içinde olanlar belli şu anda altlarına ediyor
@s.hazir Kafatasında beyin bulunan noktaya ne doldurdular merak ediyor insan...
@muratfitil HALKIN Bİ B.K TAN ANLADIĞI YOK MAKARNA YEMEKTEN HAMUR KAFALI OLMUŞ
@s.hazir erdoğan meselesi değil rüşveti almışlar yargılasalardı niye akladılar bakanlarını kim bu ülkedeki yetimin hakkını yiyorsa haram zıkkım olsun hırsızlar kavga ettikleri zaman çaldıkları yere dökülür
@ksr8zdajl0 okumakmı o nemek yada ne gerek var onlar sürü psikolojisi ile hareket edererler sadece düşünmek okumak onların işi değil
bu dava benim için yok hükmündedir
@kompataro Sen bu dünyada varsın, düşünebiliyorsun ve bu dava hakkındada yorumun var öylemi...
yazık ..ironiyi bile anlayamayan bu topluma bu standart çok bile
Ülkeni temsil eden bakanlar uluslararası bir dolandırıcının önüne yatmış yatırılmış.. Tüm bunlar yok hükmünde diyorsan, insanı insan yapan ahlaki ve vicdani değerlerini bir sorgulaman gerek !
@kompataro yorumunuzun sonuna :)) koysaydınız ironiyi anlayabilirdik :))
@kompataro Doğru söylüyorsun gerçekler geneli itibariyle ya YADSINIRMIŞ ya da YOK SAYILIRMIŞ... Geliyor bekleyedurun... Keşke Safkan Arap Atı, veya Cinsiyle Meşhuurrr Erkek Merzifon Eşeğininki olsaydı diyeceksiniz birgün...
buna ne demeli inkar ederler ama yukarda ALLAH var hesabını sorar
Para ve güce yapanların kıblesi neresi ?
@r.etkar bunlara sormak gerekır kıble lerı neresı hatta ve hatta gectıgımız senelerde butcede odenek ayrılmıstı camılerımızın kıblelerı yanlıs duzeltılmesı gerekır dıye
esnaf koop. kredi çekmek isteyen esnaflara zorluklar çıkaran esnaf koop. ve Krediyi verecek olan Halk bank vatandaşa zorluklar çıkararak ya kredi veriyor yada siciliniz bozuk diyerek kredi vermiyor.eğer kredi onaylansa bile 1 ay felan para yı almayı bekliyorlar para yok beklemek zorundasınız diyorlar.Şimdi bu komediye kim inanır ben esnaf olarak o kadar uğraştım sicilim bozukmuş kredi alamadım ben şerefimle namusumla para kazandım.bankaların parasını geciktirdim ama sonunda faiziyle yatırdım varsın sicilim bozuk olsun sıkıntı değil.Benim sicilim bozuk ise o rüşveti alanverenin kanı bozuk
HA BAĞIŞMIŞ CANIM BENDE BİŞEY SANDIM ÖNEMLİ DEĞİLMİŞ BE YA...
AKEPE BALONU PATLADI
@gsleventkara AMPUL PATLADI (GÜNEŞ)ÇIKTI İYİ ki varsınızdürüst siyasetçilere ihtiyacımız var
eş zamanli hukumeti dusurme operasyonu turkiye ayagi chp ...
yolsuzluk yapanlar , bu ülkede hak hukuk ve adaleti yok hükmünde sayanlar elbette yıkılacak ve yıkılmalı da.. demokrasi debundan daha doğal bir talep olabilir mı ? o koltuk babanızın tapulu malı değil ki ! yapamıyorsunuz.. berbat ettiniz...adam gibi terk ediniz..
yaw he he..muhalefet umduğunu bulmayabilirmis ..kalemşore bak .muhalefet mi açtı davayı ...sayenizde dünyaya kepaze oldu türkiye ...
EGERKİ HERKİM İÇİNDE VARSA MUTLAKA YARADANA HESABTAN KAÇAMIYACAKTIR
bu açıklamalar süpriz değil bizler vatandaş olarak bunları biliyorduk. herşey türkiyenin gözleri önünde yaşandı. akp milleti kendi seçmeni zannediyor hala. milyon dolarlar havada uçuşuyor herkes kendi payına düşeni alıyor alamayanlarda hayıflanıyordu herhalde. bu millete yazık diyecem ama gerçeği göremeyen insanlarda hakediyor değilmi.
içimizdeki hainleri napacaz peki ABD uşaklığı yapıyor
abi hain 1 tane değil ki. insan ülkesine bu kadar yaptırım uygulatmak için uğraşır mı ya. kaybeden erdoğan olmuyacak 80 milyon olacak. bu zihniyet hala yabancı ve düşman bir devletten medet umar hala gelmiş. bu yüzden dirki. bu zihniyet bu ülkede pek tutunamıyor.
ört pas etmenin sebebleri yavaş yavaş çıkıyor ortaya
Ulan Laf atmadığınız Bi Emine Hanım vardı o da tamam oldu. Amerika Bizim Cumhurbaşkanımızın eşine laf attırır Bizim ülkedeki şahsiyetsiz kişiler alkış tutar. Ulan belden aşağı vurmayın adam gibi çarpışın. Alkış tutanlar siz kimin adamısınız ¿
YA TABİİ TABİİ NE KADAR MİKROPLUK VARSA ETRAFA SAÇIYORLAR BUNLAR AZ BİLE!! YEDİ CEDDİNE KADAR BULAŞTIRIN HATTA SAYIN CUMHURBAŞKANININ TORUNLARI VAR ÇOK KÜÇÜKLER ONLAR BİLE BU İŞLERİN İÇİNDELERDİR!!! NE YAPARLARSA YAPSINLAR PİSLİKLERİNDE BOĞULACAKLAR DEVAM EDİN Kİ BİZLER DAHA DA KENETLENELİM. ALÇAKLAR , KALLEŞLER VE AVANELERİ KAYBEDECEKSİNİZ BU ÜLKEYE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ
muammer gülerin oğlu trilyona bir kaç kuruş diyordu...zafer çağlayana 45-50 milyon veren muammer gülerin oğluna trilyona bir kaç kuruş dedirten erdoğana neler vermiştir kimbilir...bunlar erdoğanın izni onayı demesi olmadan yetkilerini bu hırsızlığa kullanamazlar.
Gazete yazarı,bu rüşveti belgeleyebilecek mi bilinmez,diyor.Zamanında,buna benzer davada,Engin Civan (rüşveti alan) rüşveti belgelesin,dediğinde,veren,"RÜŞVETİN BELGESİ Mİ OLUR PEZEVENK"demişti.Gazeteciye hatırlatayım,dedim...
Ne kadar iğrenç iftira varsa atın..İçinizdeki ifrazatı çıkartın.Ama şunu unutmayın ki Biz R.T.ERDOĞAN ile birlikte Büyük Türkiye için yürüyeceğiz...Hain ABD ve Fetö tohumları sizi...
17-25 ARALIK 15 TEMMUZ ABD DEN DEVAM EDİYOR 80 MİLYON TEK YUMRUK OLMAYA DEVAM ..
bu millet uyandı amerika kandıramazsiniz
zafer çağlayana 250 milyon ver emineye 18.rezzabı kınıyorum.eminenin dişinin kovuğuna sığmaz bu.sarrafa eminenin maddi şahsiyetine (manevi şahsiyetsiz oldukları için) hakaretten dava açılmalı.ya eminenin suratındaki boyayı almaz o para çok ayıp etmişsin reza bunu da mı yapacaktın bize
yakalamışlar bir kuş 90 yıl hapisle tehdit herşeyi söyletirler ilginç olan fetö ile amerikanın ortak çalışması ergenekon balyoz ve 17-25 aralık operasyonları 15 temmuz fotoğrafın tümü bu
niye 2 nota verildiği şuan daha da netleşmiştir kafanızda
batan geminin malları herkes kenidine bi pay çıkarmış işte
abi adamların okumuş ( sözde ) bile aynı kafa yapısına sahip dün cnn de bir ne yazık ki avukat olmuş hâla idrak edemiyor ... lafı sadece eveleyip geveliyor utanmasa( ! ) rüşveti aklicak o derece
@tvelestirmeni81_2015 AVUKATINDA İŞİ O MAALESEF SUÇLUYU BİLE SAVUNUYORLAR
Daha neler çıkacak neler,neler bunlar küpün dışına sızanlar küpün içi pislik dolu
reza sarrax davası fos çıktı . ülkemizin akıllı yöneticileri akılsız yöneticilerini mat etti herşey çöpe gitti.birileri biraz daha sırıtır ..
ÜLKEMİZDE HÜKÜMETÇE KAHRAMAN İLAN EDİLEN VATANSIZ (Türkiye, İran ve Makedonya vatandaşıymış) BİR KİŞİ, ŞİMDİ VATAN HAİNİ VE CASUS İLAN EDİLDİ. İRAN VE MAKADONYA DA ÖYLE Mİ YAPTI ACABA..?! YOKSA SADECE RÜŞVET DAĞITTIĞI AKP NİN ÜLKESİNE Mİ İHANET ETMİŞ..!?
kardeşim kim ne derse hemen inanıyorsunuz cüneyt özdemir her durusmayı anlatıyor dinleyin varmı öyle bir iddia
Peki bu derneğin toplum yararına harcadığı paradan topluma giden 18 milyon olmuşmu? Hadi bakalım MAN ADASI BELGELERİNE BALIKLAMA DALAN SAVCI BUNADA Bİ ATLAYIŞ YAPTA GÖREK YAHU.
hürrem sultan 2 ya ::::)
Böyle paralar varmı acaba yaa... Bunları savunan ASGARİ Ücretli Çalışan Arkadaşlara soruyorum....!
bu yeni haber değil.sarraf ın yakalanmasının ardından vakıfa bağış yapanlar listesi nde ismi var diye liste kalktı sonrada siteye ulaşılamadı.zaten adam hayırsever:))
belki ilkokulu bile dışarıdan bitirmiş biri koskoca ülkeyi parmağında oynatıyor
Adam bağışta bulunmuş zorla yada rüşvet alınmamış.Bağışta bulunanın ne iş yaptığı neden bağışta bulunduğu paranın kaynağını sorgulama mecburiyeti yok.
@tberk70 rüşvet bağış yoluyla verilir kara cahil
@serikatilalex Senin mantığına göre her bağış yapan rüşvetçi o zaman..Adamı savunmuyorum benim bahsettiğim adamı bağış yaptın diye suçlayamazlar bağışı makbuzu,belgesi olur rüşvet şahsa verilir bunun belgesi olmaz olursa kayıt altında olmuş olur işleyen hukukta hesabı sorulur "nereden buldun?" diye..Ayrıca ben kara cahil felan değilim eğitimim,bilgim senin gibi yazan cahile basar..Terbiyenle yaz..
Bu zarrab, makam sahibi mevki sahibi üst düzey kim varsa rüşvet vermiş demekki deyyus işi biliyor demekki,Ama hiç kimsede ben aldım demiyor,hepside yalan diyorlar.
bıde kuzey koreyle dalga gecerler.ulkede net yok insanlar dunyadan habersiz diye.bizdeki koyunlarda internet varda neye yarıyor.farkları yok.
Bu yaşananların birer oyun olduguna ınanıyorsunuz da; BOP projesi olduguna neden ınanmıyorsunuz bende bunu anlayamıyorum..! EŞ Başkanının oyunu tabıkı...!
Beyler bakın TÜRGEV denen vakfın başkanı kim.Bu vakfa emsal artışı için belediyeye giden müteahhitler ne kadar bağışta bulunmuş araştırın.EY BASIN HANİ SENİN ARAŞTIRMACI KİMLİĞİN.Milletin ağzında sakız halde bunlar.PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALIYOR. NOT;C.Başkanı,başbakanın kendi aile fertleri derneklerde ise kesinlikle araştırılşmalıdır.
Şaşırdık mı? Hayır.
Diğer Haberler