Reza Zarrab New York'ta suşi yerken görüntülendi

İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili ABD’deki davanın kilit ismi Reza Zarrab, New York’ta restoranda görüntülendi. Reza Zarrab, fotoğrafının çekildiğini fark edince rahatsız olup restorandan ayrıldı.

ABD'deki Hakan Atilla davasının kilit ismi Reza Zarrab New York’un ünlü restoranı Nobu'da görüntülendi. Hakan Atilla’nın davasında itirafçı olan Zarrab'ın New York’ta ‘tutuklu tanık’ statüsünde, Cezaevi Bürosu’nun “tutuklu ekiplerinin’ gözetiminde olduğu iddia edilmişti. Bu da Zarrab'ın adresi gizlenen bir evde kimliği değiştirilerek korunduğu anlamına geliyor.

TÜRK MÜŞTERİ ÇEKTİ

Gazetevatan'da yer alan habere göre; geçen haftalarda çekilen fotoğrafta Reza Zarrab olduğu iddia edilen kişi New York’un ünlü restoranlarından Nobu’da görülüyor. İki kadınla, ünlü aktör Robert de Niro’nun sahibi olduğu Manhattan SOHO’daki suşi restoranına gelen Zarrab beyaz şarap içiyor, cep telefonuyla oynuyor.

RAHATSIZ OLUP RESTORANDAN AYRILDI

Bir Türk müşterinin çektiği fotoğraf sonrası ardından Türkçe konuşmaları duyan Zarrab restorandan ayrılıyor. Koruma olduğu sanılan iki erkek de Zarrab'ın ardından restoranı terk ediyor.

Avukat Kortan Toygar, bu durumu şöyle değerlendirdi; "Zarrab, New York’ta SOHO adlı restorana gitmişse, tanık koruma programının mantığına terstir. Hayatın gizli şekilde devam etmesi gerekir. Yanında ‘ajan’ adı verilen görevlilerin olması şart."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
BELLİ Kİ ABD NİN İŞİNE YARIYOR EE NEDE OLSA BİR ZAMANLAR TÜRKİYEDE BELLİ BİR KESİMİN FAVORİSİYDİ BU KESİMİN SAVUNDUĞU İŞ BİRLİĞİ YAPTIĞI HERKES YA ABD AJANI YA VATAN HAİNİ YADA ÜLKEYİ SATAN BİRİSİ ÇIKIYOR.
Para her kapıyı açar Ahiret hariç
bu adam ne zaman çıktı kardeşim
@goldkh ne olursa garibana olur, diğerlerini siz haber diye okur, heyecanla takip edersiniz ne olacak ? hapise mi girecek, ne kadar ceza alacak, batacak mı, çıkacak mı diye merak eder oyalanırsınız, hepsi bu OYALANIRSINIZ. Ama sonuçta HER ZAMAN NE OLURSA ALTTAKİNE OLUR.
ne olursa garibana olur, diğerlerini siz haber diye okur, heyecanla takip edersiniz ne olacak ? hapise mi girecek, ne kadar ceza alacak, batacak mı, çıkacak mı diye merak eder oyalanırsınız, hepsi bu OYALANIRSINIZ. Ama sonuçta HER ZAMAN NE OLURSA ALTTAKİNE OLUR.
hayırsever vatanadaşımız uğruna kimlere neler yapılmadı
Nasıl oluyor adam gençleşmiş
O da bir şey mi.. sarayda eski kankaları ejder meyvesi, cia tohumlu somon füme lapne bilmem ne yiyorlar.. üstelik bunlar hem yerli hem milli geçinen goygoycular...
anayasa yıkılmış.Atatürk cumhuriyeti yıkılmış.tek kişi diktası kabul edilmiş.paralar sıfırlanmış.rüşvet ayakkabı kutularına doldurulmuş.rüşvet kol saati alınmış.rüşvet derneği kurulmuş.deniz feneri e.v rüşvetçileri sevgililerine yat kat almış.züürt oğlanın gemicik filoları olmuş.emekli öğretmen enişte 2.5 milyon doları olmuş.bacanak liman ihalesinde rüşveti götürmüş,soruşturan savcı tehdit edilip hapsedilmiş.zarrab çuvalla rüşvet vermiş soruşturacak namuslu bir yargı bulunamamış.MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ HIRSIZLARA OY VERMİŞ.....
şunun hesabını kimse vermediya bu ülkede. devlet nişanı verenler protokolde oturtanlar hepsi halen içimizde aha işte bu halkta bunlara göz yumduya bizden bir halt olmaz o nedenle.
Bunları ülkeme alıp ülkemin kaynaklarını peşkeş çekenlerin Allah belasını versin.
hayırsever iş adamı parayla yaptıramadığı iş yok bizdede nicelerini kul etmişti eğer yakında ülkemize gelipte makam sahibi olmassa şaşarım önüne yatacak kutularla bekleyen vakıflarına bağış lazım olan birsürü siyasi ve yakınları var
türkiyenin cari acıgını kapattı şimdide ABD NİN.
Kirli işler gün olur devran döner herkes hesap verir kimse hesap vermez değildir bu biline
ebruyu coktan unuttmus reza
Akp nin hayırsever adamı neyine şaşırıyorsunuz anlamadım burada yaptıklarına şaşmayın koyun gibi izleyin atv ekranlarında şimdimi şaşırıyorsunuz vatanına ihanet eden her kim varsa en adi şekilde cezalandırılmasını diliyorum ALLAH tan
gerçek bir vatansever. ama hangi vatanı sever onu bilemiyorum. zaman ve konuma ve şartlara göre ve verilen rüşvetlere göre( ki amerikan hapsanesinde bile rüşvet dağıtmış biri olarak ) değişebiliyor demek ki .rüşvet dağıtmak bir sanat ve uzmanlık alanı demek ki
Diğer Haberler