HABER

Rico kişiliğiyle takdir topluyor

Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Ricardinho, hem futbolu hem de mütevazı kişiliği ile takdir topluyor. Delgado'nun sakatlanmasının ardından, takımın liderliğini üstlenen tecrübeli oyuncu oynadığı futbolla Siyah-Beyazlı ekibin, zirve yarışından kopmamasını sağlarken attığı kritik gollerle de alkışlanıyor.

Kendisini takımın lideri olarak gösterenlere karşı, net tavrını da ortaya koyan yıldız oyuncu, "Ben takımın liderliğine talip değilim. Sadece saha içinde futbolumu oynamaya ve takım arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Saha içinde liderlik doğal olarak gelişiyor, bunun için benim ekstra bir çabam yok." dedi.

Ricardinho, Beşiktaş'ın aldığı galibiyetlerde sadece kendisinin payının olduğunun söylenmesine karşı çıkarak, "Bu benim başarım değil, takımın başarısı. Diğer arkadaşlarımın da bunda katkısı var. Her maçtan sonra benim konuşmam gerekmiyor. Onların da galibiyetlerde ve benim iyi oynamamda payı var. Arkadaşlarımın düşüncelerini ve maçla ilgili görüşlerini alın." ifadelerini kullanarak tevazu örneği gösterdi.

Takım arkadaşlarıyla sıcak bir ilişki kuran yıldız oyuncu, her fırsatta Türkçe öğrenmeye çalışırken yabancılar içerisinde dil konusunda en hızlı gelişme gösteren isim oldu. Ümraniye'de çalışan personelle, Türkçe anlaşmaya çalışan tecrübeli futbolcu, İstanbul'a ve Türkiye'ye alışmanın hiç de zor olmadığını söyledi.

Beşiktaş'ta devre arasına girilmesiyle birlikte transfer çalışmaları başladı. Teknik Direktör Jean Tigana öncelikli olarak takımın boy ortalamasını yükseltmeyi düşünüyor. Siyah-Beyazlı yönetim, Kayserispor'un Mehmet Topuz'u bırakmaması üzerine alternatif arayışlarına da başladı. Antalya'dan Ali Bilgin, Manisa'dan Hakan Balta ve Gaziantep'ten Bekir'in listede olduğu öğrenildi. Yabancı transferinde ise öncelik defansta olacak. Villarreal'de oynayan 1.92'lik Pascal Cygan'ın düşünülen ilk isimlerden olduğu ortaya çıktı.

Kaynak : Zaman

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön