Rico zehir zemberek

"4 aydır bana ödeme yapılmadı. Kulüpten, ödemelerimin yapıldığına dair bir belgeye imza atmamı istediler. Ben de imzalamadım. Sadece imzalamadığım bir kağıt yüzünden kadro dışı bırakıldım."

Beşiktaş'ın olay adamı Ricardinho, 4 aydır alacağının ödenmediği gerekçesiyle kadro dışı kaldığını söyledi. Siyah beyazlı yönetimin, "İsteksizliği, takım ruhuna zarar veren disiplinsiz davranışları, teknik heyete saygı göstermemesi ve söylemleriyle takım arkadaşlarının performansını olumsuz etkilediği" gerekçesiyle cezalandırdığı Brezilyalı futbolcu, 4 aydır parasını alamadığı, alacağı olmadığına dair bir belgeyi imzalamadığı için de kadro dışı bırakıldığı iddiasında bulundu.

İsteseydim giderdim
Ricardinho, Lig TV'de katıldığı bir programda, konuyla ilgili sorular üzerine, takımda herkese ödeme yapıldığını, sadece kendisine bir ödeme yapılmadığını kaydederek, "Bir hafta önce avukatım kulübe bir yazı yolladı. 4 aydır bana ödeme yapılmadı. Kulüpten, ödemelerimin yapıldığına dair bir belgeye imza atmamı istediler. Ben de imzalamadım. Daha sonra maça gittim, ama öğrendim ki kadro dışı kalmışım. Sadece imzalamadığım bir kağıt yüzünden kadro dışı bırakıldım" dedi.

Sözleşmesine göre, 2 ay para alamadığı taktirde serbest kalma hakkı bulunduğunu hatırlatan sambacı, "Gitmek isteseydim, 2 ay sonra giderdim. Gitmediğim için mi bana inanmıyorlar? Gitmediğime göre ben Türkiye'yi seviyorum. Kontratım bitene kadar bekleyeceğim. Burada kalmak istiyorum. Ben bir şey yapmadım" diye konuştu.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'la arasında hiçbir sorunun olmadığının altını çizen Rico, takımın attığı gollerde sevinmediği şeklindeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine, "Dört ay ödemeleriniz yapılmasa, sizin yüzünü güler mi? Ben başka bir ülkede yaşıyorum. Buraya ailemi getirdim. 4 ay ödeme yapılmayınca yüzüm gülemezdi. Sadece bana ödeme yapılmadı. Diğer futbolculara ödendiğini biliyorum, ama bana ödenmedi" ifadesini kullandı.