Rize Formulaz’a hazırlanıyor

Ardeşen’de bu yıl yapılacak Furmulaz yarışmalarına milli sporcular da katılacak.

Rize Formulaz’a hazırlanıyor

Rize’nin Ardeşen İlçesi Tunca Beldesi’nde 18 Ağustos tarihinde 5.'si düzenlenecek olanFormulaz yarışlarına milli motorsikletçi Kenan Sofuoğlu ve milli rallici Burcu Çetinkaya da katılacak.

Hazırlıklar hakkında açıklamalarda bulunan Tunca Belediye Başkanı Ahmet Topal, her yıl Ramazan bayramının ikinci gününde düzenledikleri yarışları, çay hasat mevsimine denk gelmesi ve katılımın düşük olması ihtimali nedeni ile bu yıl değiştirdiklerini kaydederek, “Artık yarışlarımız her yıl Ağustos ayının üçüncü Pazar gününde yapmayı kararlaştırdık. Bu yıl ki yarışlarımız 18 Ağustos 2013 Pazar günü 08.00’de başlayarak gün boyu devam edecek” dedi.

Yaklaşık olarak 100 tahta arabanın yarışlara katılacağını kaydeden Topal, "Yarışlarımıza ayrıca herhangi bir sağlık problemi çıkmazsa Dünya Süpersport Şampiyonası'nı 3 kez kazanan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve milli rallici Burcu Çetinkaya da katılarak tahta arabalarla yarışacaklar. Bu yüzden bu sene ki yarışlara katılımın ve ilginin geçen yıllardan çok olmasını bekliyoruz” diye konuştu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler