HABER

Rize'de kar

RİZE (İHA) - Rize'de kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle 169 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu belirtildi.

Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, İkizdere, Çamlıhemşin ve Güneysu İlçeleri'nde kar kalınlığı yer yer bir metreyi bulurken, Rize -İspir Karayolu Ovit Dağı Mevkii de ulaşıma kapandı. Bunun yanında 169 köy ile ulaşım kesilirken, bin 900 kilometrelik köy yolu ağında yol açma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
Köy Hizmetleri İl Müdürü Necmettin Kara, 160 kişilik bir personel ve geniş bir makine ağı ile çalışmalara başladıklarını belirterek, "Kış için hazırlıklarımızı yapıyorduk, ancak bu kadar erken ve sert bir kış beklemiyorduk. Yağan kardan dolayı 169 köy yolu kapandı. 20 greyder, 15 yükleyici, 20 kamyon ve 160 personelle 24 saat çalışarak kapanan yolları açacağız" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Rize Valiliği tarafından kaymakamlıklar ve muhtarlıklara soğuk ve karlı hava nedeniyle vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunuldu. Şoförlerden zincirsiz ve takozsuz yola çıkmamaları istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön