HABER

Ro-Ro gemisi karaya oturdu

İzmir'in Çeşme İlçesi Çiftlikköy açıklarında karaya oturan Ro-Ro gemisinin 19 mürettebatından 8'i karaya çıkartıldı. Gemide kalan 11 personelden 4'ünün daha karaya çıkartılacağı, 7 kişinin ise geminin kurtarma çalışmaları için kalacağı bildirildi.

Ro-Ro gemisi karaya oturdu

Kuzey Kore bandralı Marwa isimli Ro-Ro gemisi fırtına nedeniyle Çeşme'nin Çiftlikköy Mahallesi açıklarında karaya oturdu. Fırtına nedeniyle Babylon Otel'inin yaklaşık 30 metre açığında karaya oturan gemideki 19 kişilik mürettebatın, toplam 12 bin dolar olan aylık maaşlarını alamadıkları için karaya çıkmayı kabul etmemesi üzerine işveren ile personel arasında ödeme görüşmesi yapıldı. 500 bin dolar değerindeki geminin sahibi Zafer Aslan, mürettebat maaşlarının karaya çıkmalarının ardından ödeneceğini taahhüt etmesi üzerine kurtarma çalışması başlatıldı.

İzmir Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürü Atilla Altınkulak başkanlığındaki 12 kişilik ekip tarafından "zodiak" botla başlatılan kurtarma çalışması sonucu, gemi mürettebatı 4'er kişilik gruplar halinde karaya çıkartılmaya başlandı. Şu ana kadar 4'ü kadın 8 personelin karaya çıkartıldığı, 4 kişinin daha gemiden alınacağı, kalan 7 kişinin ise geminin kurtarma çalışmaları için gemide kalacağı bildirildi.

Yetkililer, gemiden alınarak karaya çıkartılan mürettebatın ön soruşturma için ifadelerine başvurulmak üzere Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı'na götürüleceklerini belirtti. Gemi mürettebatından kaptan ve bir personelin Türk, diğerlerinin Ukraynalı olduğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön