Roberto Carlos'un durumu belirsiz

Fenerbahçe'de sakatlığı devam eden Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un, Çarşamba akşamı Chelsea maçında oynamasının zor olduğu belirtildi.

Şampiyonlar Ligi 2. turunda Sevilla'yla oynanan maçta sakatlanan Roberto Carlos'un, dün takımla birlikte çalışmasına rağmen, maçta yer almasına zor gözüyle bakılıyor. Ağrıları geçmiş olmasına rağmen, Brezilyalı yıldızın maç eksiğinin bulunması ve psikolojik olarak sakatlığın etkisinden tam olarak kurtulamamış olmasının yanısıra, tam hazır olmadan oynamasının riskli oluşu oyuncunun Chelsea maçında forma giymesini zora sokan etkenler. Her şeye rağmen, Carlos'un Chelsea maçının 18 kişilik kadrosunda yer alması ve oyun içinde ihtiyaç duyulması halinde görev alması bekleniyor.

Maldonado ve Önder oynuyor
Öte yandan, haftasonu oynanan Beşiktaş maçında forma şansı bulan Şilili futbolcu Maldonado'nun Chelsea maçında da ilk 11'de başlayacağı ve Selçuk'un yine yedek oturacağı da Fenerbahçe cephesinden gelen haberler arasında. Fenerbahçe'de kart cezalısı olan Gökhan Gönül'ün yerineyse, Önder Turacı görev yapacak.