Rockçı imama tehdit

Kaş'a bağlı Pınarbaşı köyünde imamlık yapan ve kurduğu rock grubuyla ilk konserini veren Ahmet Muhsin Tüzer, sosyal medya üzerinden tehdit edildiği iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Kaş'ın Pınarbaşı Köyü Camisi'nde imamlık yapan Tüzer, Erkin Koray'ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu'nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tübcil ile mayıs ayında "FiRock" isimli rock grubu kurmuş, ilk konserlerini de geçtiğimiz hafta sonu Kaş Limanı'nda vermişti.

Konser haberlerinin gazete ve televizyonlarda yayınlanmasının ardından sosyal medya üzerinden tehditler aldığını ileri süren Tüzer, Kaş Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetçi oldu.

Tüzer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kaş'ta konser verdiği haberlerinin medyada yayınlanmasının ardından tehdit ve hareket mesajları aldığını söyledi.

Mesajlarda eşiyle ilgili de hakaretlerde bulunulduğunu ifade eden Tüzer, "Konseri verdikten ve bazı medya organlarında yayınlanan haberlerin altında hakkımda hakaret ve tehdit içerikli yorumlar yapıldığını gördüm. Sosyal medyada da bu tür yorumlar var. Eşim hakkında da sözler sarf edilmiş. Ben de can ve mal güvenliğimi göz önünde bulundurarak Kaş Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Hakkımda bu şekilde hakaret ve tehditte bulunan kişi ya da kişilerden şikayetçiyim" dedi.

Tüzer, rock müziği yapması nedeniyle imamlık görevini aksatmadığını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Tabi tehdit alırsın. Yandaş değilsin, bide rock yaparsın ha....Bunları yapma, adam dolandır, muska yaz, sübyancılık yap, karı kız kovala, camiyi soy vs..seni hemen müftü yaparlar...
hee rock yapanlar karı kız kovalamıyor, edep ve ahlak patlaması yaşayan, camiden çıkmayan, sübyancılık yapmayan hele hırsızlıkla hiç ilgisi olmayan tipler değil mi? rock n coke festivaline git de çiftleşen türlerini gör :) uzayda yaşıyoruz ya zaten, anca iftira anca yalan, utan dicem ama önce utanma duygusuna sahip olman gerek :) git de karı kız kovalama olur mu, hayvanlar gibi yaşayıp insanlara bu kadar dil uzatacak rahatlığı nerden buluyorsunuz? ne zaman çatladı ar damarınız? ama cahil olduğunuz için bu yalanlarınıza inanıyorsunuzdur tabiki :)oy verdiğin partinin yandaşı değilsindir sen:)
ben de rock yapıyorm ama ne karı kız kovaladım ne edep ahlak patlaması yaşadım, camiye de gidiyorum, dübyancılık da yapmıyorum. nuuhaydin bu da asıl senin ne kadar cahil olduğunu gösteriyor.
doğru yazmışsın be yaşar ne denirki doğru söze
MESELE ALLAH KULLUK DEĞİL, TAYYİP VE KAFASINDAKİLERE KULLUK EDEBİLMEK. BUNU YAPMADIN MI VAY HALİNE, PEYGAMBER GİBİ OLSAN NE YAZAR.
Diğer Haberler