Rossmann'ın sahibi: Erdoğan'la ilgili konuşursam Türkiye'ye giremem

Almanya'nın ünlü market zinciri Rossmann'ın sahibi Dirk Rossmann, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili görüşlerini açıkça söylememesi konusunda ailesinden ve Türk çalışanlarından uyarı aldığını belirterek, "Eğer düşündüklerimi açık bir şekilde söylersem, Türkiye'ye giremem" dedi.

Rossmann'ın sahibi: Erdoğan'la ilgili konuşursam Türkiye'ye giremem

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, Alman ikinci kanalı ZDF'den Markus Lanz'ın sorularını yanıtlayan 72 yaşındaki Rossmann, yüksek bir eğitim almamasına rağmen başarısının sırlarını anlattı.

Siyasi görüşü hakkında fazla açık vermeyeceğini ifade eden Rossman, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşmamakta tembihli olduğunu ifade etti.

Sunucunun, "Türkiye'de 1700 ile 2000 arasında çalışanınız var. Neden bu konuda geri durmayı tercih ediyorsunuz?" sorusuna Rossmann, "Şimdi konuşursam, kendimi tutamam. Herkes biliyor ki, görüşlerimi açıkça söylersem Türkiye'ye gitmemem gerekir ve oradaki çalışanlarımızla karşılıklı sorumluluklarımız var" yanıtını verdi.

Mağazalarında çalışanların giyim tarzına, türban takıp takmamasına değil, güler yüzlü olmasına dikkat ettiklerini belirten Rossmann, ancak birinin peçe ve kara çarşafla gelmesi halinde, ona "Bu gerçekten böyle olmak zorunda mı?" diye soracağını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 90 yorum
niktir git zaten neişin var ülkemde kan emiciler
@camoka123 yabancı sermaye, çağırıyorsun sonra da küfür ediyorsun
@ugurc1969 madem ülke kötü yabancı sermaye ne diye geliyor ve korkusunu yaşıyor
tayyibe laf etmede ne yaparsan yap.Malını al.Cebindeki parasını al tayyiplerine küfretme.
@ugurc1969 Kardeş ben de aktrol olmak istiyorum işsizim. Nerden başvuruyoruz.
insanları zan altında bırakmak günahtır eğer müslümansan biliyorsundur. varsa birşey söyle yoksa insanlarının kafasını karıştırma
@relax35x muslumanlar hep dogrumu söyluyor.. biz onun tam tersini göruyoruz hemde iftira seklinde..sen tv haber falan izlemiyormusun okumuyormusun.. bayraklar kabataştaki bası ortülü bacılar fetoyle hiç görusmedim camide içki içtiler ... daha yuzlerce var..nerde yasıyorsun sen????
bulent arinc muslumanda secim oncesi atti tuttu ankarayi parsel parsel saatti diye secim sonrasi niye sustu niye kimse hadi konus demedi birakin bu isleri din kisvesi altinda ulkemi ne hale getirdiler
@cahitcihat müslüman hep doğru söyler müslüman görünüpte müsürmanlar var bu ülkede onlar yalan söylüyor sakın müslümanlığa dil uzatma
@relax35x SENDE AKIL EDİVER HANGİ MUSLUMANA DİL UZATTIGIMI..MUSLUMAN AKILLI OLMAK ZORUNDA CUNKU EN BUYUK İBADET İLİMDİR.. O DA ZEKAYALA VE COK İYİ İNCELEMKLE YAPILIR..SEN İŞİNE BAK ALLAH YUKARDA HERSEYİ GÖRUYOR..
bu ülke onun ya ona bişey dıyemessın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler