HABER

RTÜK'ten ''televizyona mektup'' yarışması

Ankara (AA)- Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), çocuklar için "Televizyona Mektup" konulu bir yarışma düzenliyor. RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, yarışma, "ilköğretim çağındaki öğrencilerde televizyon yayınları konusunda farkındalık yaratmak ve öğrencilere mektup yazma alışkanlığı kazandırmak" amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün iş birliğinde düzenlenecek.

Toplam üç kategoride yapılacak yarışmanın birinci kategorisine ilköğretim 1, 2 ve 3. sınıflar, ikinci kategorisine 4 ve 5. sınıflar, üçüncü kategorisine ise 6,7 ve 8. sınıflar katılacak. Televizyon ve televizyon yayınlarına dair düşüncelerin ifade edileceği yarışmaya öğrenciler en fazla bir mektup yazabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler mektuplarını öncelikle okul müdürlüklerine teslim edecek. Okullarda yapılacak ön elemeler sonucunda seçilen mektuplar, 20 Mart 2009'a kadar İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilecek. Her kategorideki ilk 3 mektup 10 Nisan 2009'a kadar RTÜK'e gönderilecek. Yarışmada, birincilere 3 bin TL, ikincilere bin 500 TL, üçüncülere bin TL para ödülü verilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön