Ruhani son noktayı koydu: Gerek yok!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Bakanlar Kurulu toplantısında gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede, Basra Körfezi’nin güvenliği için yabancı güçlere ihtiyaç olmadığını belirtti.

Ruhani son noktayı koydu: Gerek yok!

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, körfezde yaşanan son gelişmeleri Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendirdi.

Basra Körfezi’ne sınır olan ülkelere de seslenen Ruhani, “İran İslam Cumhuriyeti, Basra Körfezi’ne kıyısı olan ülkelerle birlikte, daha önce de yaptığı gibi körfezin güvenliğini sağlamaya hazır” dedi.

a810430b3c692765cc7ee473c3caeee0

Körfezdeki ülkelerin diyalog yoluyla güvenliklerini koruyabileceklerini vurgulayan Ruhani, ABD eylemlerinin sonuçsuz olacağını, bölgedeki ülkelerin tarih boyunca komşu olduğunu ve bunun devam edeceğini söyledi.

BÖLGEDEKİ SAVAŞIN ESAS SEBEBİ İSRAİL’DİR

İsrail’in körfezde planlanan askeri misyona katılacağı iddialarıyla ilgili de konuşan Ruhani, “İsrail, eğer başarabilirse kendi güvenliğini sağlasın. Onların olduğu her yerde terör ve güvensizlik vardır. Bölgedeki savaşların sebebi İsrail’dir” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
HELAL OLSUN SİZE!!! ASLINDA F - 35'LERİN İPTALİ DE İSRAİLİN BASKISIYLA OLDU,AMA BİZİMKİLER BUNU SÖYLEMEYE BİLE CESARET EDEMİYORLAR!
islam aleminin korkusuz lideri iran çekinmeden korkmadan konuşabiliyorsan sen özgünsündür...
AB ÜLKELERİNDE HİÇ AKIL YOK ABD İLE İRANI SIKIŞTIRIYORLAR LAKİN GÖRMEDİKLERİ ÇOK BÜYÜK BİR SIKINTI VAR BU AMBARGO İLE İRAN GÖÇ VERİYOR BU İNSANLARIN GİTMEK İSTEYECEĞİ ÜLKLER AB ÜLKELERİ OLACAK KENDİLERİNE BÜYÜK BİR GÖÇ GELECEK BİR AN ÖNCE AB ÜLKELERİ BUNU GÖRÜP ABD NİN BOŞ POLİTİKALARINI GÖRMELİ BİR AVUÇ İSRAİL MUTLU OLACAK DİYE AB KAOS İÇİNE GİREBİLİR ÖNGÖRÜSÜ ZAYIF AB LİDERLERİ BURNUNUZUN UCUNU GÖREMİYORSUNUZ ORTADOĞUYLA UĞRAŞTIKÇA ZARARLI ÇIKACAK OLAN AB ÜLKESİ OLACAK ABD DE SÜPER GÜCÜNÜ KORUYACAK ÖYLE Mİ MEKSİKALILAR LATİNLER İLK HEDEFİNİZ ABD YÜRÜYÜN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler