Ruhani: 'İran Savaş Başlatmayacak'

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bir kez daha İran’ın hiçbir ülkeye karşı savaş başlatan taraf olmayacağını söyledi. İsim vermeden Donald Trump’ı tecrübesiz olmakla eleştirdi

Ruhani: 'İran Savaş Başlatmayacak'

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bir kez daha İran’ın hiçbir ülkeye karşı savaş başlatan taraf olmayacağını söyledi. İsim vermeden Donald Trump’ı tecrübesiz olmakla eleştirdi.

İran Devlet Televizyonu’nda açıklamalarda bulunan İran Cumhubaşkanı “İran hiçbir ulusa karşı savaş başlatmayacak. Karşımızdakiler tecrübesi az bir grup poltikacı. Amerikalıların bölgedeki tüm çabaları ve bizim dünyayla ilişkimizi kesme ve tecrit etme arzularına rağmen, bunu başaramayacaklar” dedi.

İran Cumhurbaşkanı yaklaşık bir hafta önce de benzer şekilde İran’ın bölgede savaş başlatmak niyetinde olmadığını ve bunu başlatan taraf olmayacağını söylemişti.

Bölgede son olarak petrol tankerlerine saldırı olması sonrası Amerika’yla İran arasındaki tansiyon yükseldi ve Amerika bölgeye takviye asker gönderme kararı aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
DİKKAT.BAKINIZ BELKİ İRANLI MÜ'MİN KARDEŞLERİMİZ TAM FARKINDA OLMAYABİLİRLER ANCAK İRAN İSLAM CUMHURİYETİ İLK BAŞTA 1.7 MİLYAR MÜSLÜMANIN KURUTULUŞU İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR NİMETTİR DÜNYADA.SONRADA TÜM İNSANLIĞIN KURTULUŞU İÇİN BÜYÜK BİR NİMETTİR ŞU AN... YÜCE İSLAM PEYGAMBERİMİZ DÖNEMİNDEDE MEDİNE DÖNEMİNE GİRİLDİĞİNDE BUNU TAM GÖSTERDİ DÜNYAYA...40 YILDIR İRAN ALLAHIN SEVDİĞİ BİR ÜLKE OLDU İSLAM ÜLKELERİ İÇİNDE.TÜM DÜNYAYA IŞIK BURADAN YAYILIYOR ŞU AN. İRAN'A BATININ VE ABD NİN SİNSİ SALDIRISI ASLA ETKİ ETMİYECEK...ALLAH İNANLARLA BERAĞBERDİR DAİMA...İMZA OZAYDİN65 (( MÜSLÜMAN TÜRK MÜHENDİS))...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler