Rum gazeteci: Türkiye ile iş birliği yapmalıyız, mücadele edemeyiz

Rum gazeteci Kristos Panayiotidis, Doğu Akdeniz'de Türkiye ile kavga etmek yerine, iş birliği yapmanın gerektiği belirterek, "Türkiye ile mücadele etmemiz mümkün değil" dedi. 

Rum gazeteci: Türkiye ile iş birliği yapmalıyız, mücadele edemeyiz

Cyprus Mail gazetesinde "Türkiye, bizim inandığımız canavar mı?" başlıklı bir yazı yazan Rumların ünlü gazetecilerinden Panayiotides, "Türkiye ile coğrafi, ekonomik, nüfus, askeri ve diğer bütün verilere bakıldığında mücadele etmemiz mümkün değildir. Gelinen aşamada, Türkiye ile zıtlaşma, bu yönde politika gütme adayı uçurumdan aşağıya atmakla eş anlamlı olur" ifadelerini kullandı.

'HAYAL KURMAYIN' TEPKİSİ

"Türkiye'yi herhangi bir şekilde mağlup etmemiz veya geri çekilmeye zorlamamız olanak dışıdır" diyen Rum gazeteci, "Bunun hayalini kuran vatanseverler bir hayal aleminde yaşamaktadırlar ve bundan uyandıklarında çok geç olacak. Bizim Türkiye'yi Doğu Akdeniz'de hidrokarbon meselesinde önemli bir aktör olarak tanımamız gerekmektedir. Türkiye zaten bunu sağlamak için uğraşmaktadır" dedi.

KAYNAK: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
İktidar değişirse belki geri çekilme, yenme, tehdite boyun eğme vb. Hayalleri olabilir ama bu dönemde bu saydıklarımın hayalini dahi kuramazlar 2023 e kadar dua etsinler CHP iktidar olsun ne istiyorlarsa alırlar
@can_ulugercek_19801974 de CHP iktidar iken Kıbrısaın kuzeyi alındı orda türk devleti kuruldu!..bil bakalım Annan planının kabıul ederek Denktaşı, kıbrıslı türkleri kim yalnız bıraktı?kim KKTC nin Rum tarafına katılması için referandum yaptırdı?..bilmiyorsan az araştır.
@can_ulugercek_1980 eger sen tarihini bilmitorsan karaoglan dediginiz adam kibrisa cikarma yapmak istemdi ama yurtdisina gidince Erbakan talimati vermeseydi bugun kibris yoktu chp falan fasafiso bunlari cok iyi biliyorsunuz ama basbakan ecevit diye o talimati vermis sayiliyor sende bunu arastir gor kardes Erbakan olmasa ecevit bir hicti
@can_ulugercek_1980 2023 e 3 sene var Çok merak ediyorum Yani bu 36 ay sonra ne olacak?
Adam gerçekleri görebilecek kadar zeki. Darısı diğer Rumların başına.
Aferin, akıllı olun,uslu durun!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler