Rus turistin zor anları

Antalya'da, kapkaç mağduru Rus turist A.K. (29), yaşadıklarını, cep telefonundaki çeviri programıyla polise anlattı. Çantasını kurtarmak isterken, düşüp, bacağından yaralanan A.K.'nin şikayetiyle kapkaççının yakalanması için çalışma başlatıldı.

Antalya'da kimliği henüz belirlenemeyen kişi, Cebesoy Caddesi üzerinde marketten alışveriş yapan Rus turist A.K.'nin çantasını kapkaç yöntemiyle çaldı.

Türk arkadaşının yanına tatile geldiği belirtilen A.K.'nin bağırmasıyla kapkaççı panikledi. Elindeki çantayı sokakta, apartmanın arka bahçesine atan kapkaççı, olay yerinden kaçtı.

d917feb16d9f67e8f5eaec7fbcb91fea

Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine çok sayıda polis ekibi geldi. Çantasını kurtarmak isterken, yere düşen ve bacağından yaralanan A.K., Türk arkadaşı ve polislerin İngilizce bilmemesi nedeniyle cep telefonundaki İngilizce çeviri programıyla yaşadıklarını anlattı.

Polis, çeviri programı sayesinde eşkali belirlenen kapkaççının yakalanmasını için çalışma başlattı. Kapkaççının, turistin çantasından bir şey alamadan kaçtığı öğrenildi.

af54623550b79cb53cb49088e05f8579

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
biride cıkıp demiyor ki arkadas turistik bölgede görev yapan polis memurlarımız neden ikinci bir dil bilmiyor.ya telefon olmamış olsaydı nasıl çözülcekti olay ulan yemin ederim şaka gibi yaşamamız bile mucize bu ülkede
Komiksiniz İngiliz neden Türkçe bilmiyor o zaman diye soran yok dünya dili ingilizceyse bizim bilme zorunluluğumuz yok burası Türkiye onlar öğrensin ezdirmeyin kendinizi biraz bu taraftan bakın
@therescue17 ingilizce dünyada kullanılan ortak bir dil . çin -japonya vb gibi ülkere gittiğiniz de oranın dilini konuşmak yerine ingilizceyi tercih ediyorsunuz . çünkü dünya ortak dili olarak kabul edilir . ülkemizde ingilizceyi daha kapsamlı bir şekilde öğretilmesi ve bütün çocuklarımızın bilmesini sağlamalıyız.
@memo_mem06_2016 gürcistana gittiğimde trafik cezası yedim polisler ingilizce haricinde türkçe bile biliyor bizimkilerde en azından ingilizce bilmeli
@memo_mem06_2016 sen sakın ola birşeyler öğrenerek kendini ezdirme tabiki turizm bölgelerindeki polislerin yabacı dil bilmesi gerekir oralara gelip tatil yapan turistler yabancı sonuçta kafanız nasıl çalışıyor diyeceğim ama kafa varmı, çalışıyormu ?onu da anlayamadım.
Türk arkadaşı var, ama durumu telefon ile polise anlatıyor. Peki Türk arkadaşı ile nasıl anlaşıyormuş
@aktassa sadece yatakta
arkadaşı İngilizce biliyorsa ama polis enazından bilmeli turistik bölge 3600 ek gösterge istiyorlar ama.
@omer_eren_1962 Türk arkadaşı İngilizce biliyorsa ama Türkçe bilmiyorsa??? Bu da iyiymiş.
İngilizce ne alaka olay yeri Türkiye turist rus arkadaşı türk.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler