Rus yapımı ‘böcek’ çıktı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin toplantı salonunda dinleme cihazı bulundu.

Rus yapımı ‘böcek’ çıktı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş, birlikte basın toplantısı düzenledi. Hakkan, özetle şunları söyledi:

“Bugün Başkent Dayanışması etkinliklerini konuşmak üzere yaptığımız toplantı sırasında, şubede görevli arkadaşlarımız iki sandalyenin altında böcek diye tabir edilen dinleme cihazını buldu. Cihazın Rus yapımı 50 saat kayıt yapabilen nitelikte olduğunu tespit ettik. Sabah gazetelerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, ‘Şubat ayında Gezi Parkı eylemleri için toplantılar düzenlendiğini tespit ettik’ açıklamalarının ardından bu böcek dinlemesi cihazıyla karşılaştık. Bu durum bize endişe verdi. Mimarlar Odası şeffaf bir kuruluştur. Dinlemesine gerek yoktur. Bugüne kadar hiçbir gizli kapaklı şey yapılmadı.”

FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

TMMOB Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Tezcan Karakuş bulunan dinleme cihazınının fotoğrafını twitter hesabından paylaştı.

Karakuş fotoğrafla ilgili olarak, "mimarlar odası ankara şubesinde sandalye altına monte edilen kayıt cihazının fotografı" yazdı...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
kendinizin koymadığı ne malum.zihniyetinizin alışkanlıklarıdırda.
senin doğru söyleyen diline sağlık.
tüm bu pbnelıkler akp dönemınde çıktı yalanmı-tahmınım içinde böyle illegal bir grup var.her türlü pıslığı yapıyorlar ve bunu din uğruna deyıp inanıyorlar.kim bunlar bence sadece beyınleri kıstırılmış ucube çok alt sevıyedekı kultursuz aılelerın cemaat altında okutulan çoçukları.
Hayal alemindesin..bunlar yalan konuşuyor..herşey ortaya dökülür
kurun tuzakları kurun bakalım daha ama yemezler.mimarlar odasıymış.la şu hükümet gelmeseydi millete çadır bile kurdurmayacaktınız.mimarlar şirketi sizi.herşey bizm elimizde olsun diyenler duysun Bu hükümet demedimi artık herşeyi herkes bilecek diye.niye kızıyonuz madem orada herşey alenen.dinlense neolur herkes duysun ne olduğunu orada.niye korktunuz dinlenmekten gizli kapaklı mevzumu var yoksa orada?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler