HABER

Russell Crowe, Fethiye’yi dünyaya tanıtacak

The Water Diviner filminin çekimleri, İstanbul'dan sonra Fethiye'nin Kayaköy köyünde devam ediyor.

Russell Crowe ve Yılmaz Erdoğan ile çok sayıda aktörün yer aldığı filmin sahneleri 19'ncu yüzyılın başında kurulmuş iki bin yıllık tarihe sahip Kayaköy'de çekiliyor.

Gladyatör filminin ünlü oyuncusu Avustralyalı Russell Crowe, The Water Diviner filminin çekimlerine İstanbul'un ardından Muğla'nın Fethiye ilçesinde devam ediyor. Çanakkale Savaşı'nda iki oğlunu kaybeden ve sağ kalan diğer oğlunu bulmak için büyük bir mücadeleye girişen Avustralyalı bir çiftçiyi canlandıran Crowe, Kayaköy'de atlı sahnelerin yanı sıra kilisedeki çekimlerini gerçekleştirirken bu sahnelerde Yılmaz Erdoğan da eşlik ediyor.

Çekim, iki bin yıllık yıkıntıların yanı sıra aşağı kilise ve Kayaköy Sarnıç Sanat Galerisinde yapıldı. İstanbul çekimlerinin basında yer alması yüzünden Kayaköy'deki plato da özel güvenlik önlemlerini artıran Russell Crowe, plato çevresinde kuş uçurtmuyor. Kayaköy'e büyük hareket getiren film için sete giden patika yollarbile özel güvenlik görevlileri tarafından kapatılırken filmde görev alan figüranlar dahil tüm set çalışanlarınıncep telefonlarınıntoplatıldığı ve çekim yaptırılmadığı öğrenildi.

Filmde, Russell Crowe ile Yılmaz Erdoğan'ın dublör kullanmayıp atlı sahnelerde bile kendilerinin oynadıkları belirtilirken özellikle Russell Crowe'nın hemen her sahne sonrasında çevreye gülücükler sarfetmesi filmin başarıyla devam ettiğini gösterdiği belirtildi.

Kayaköy sakinlerinin yanı sıra Fethiye ve çevresinden 100 kişinin rol aldığı filmin yöreye büyük hareket getirdiğini söyleyen Kayaköy sakinleri, "Film ekibi fazla para harcamıyor. Mutfaklarını bile getirmişler. 200'e yakın görevli var. Yabancı oyuncularda bulunuyor. Filmin Kayaköy'de çekilmesi Türk turizmine, Fethiye turizmine büyük katkı sağlayacak” dediler. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler