HABER

Rüştü: "Bir tek bal arısından korkarım"

Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, bazı sıkıntılar yaşamalarına rağmen, sezon sonunda şampiyon olma inancını her zaman taşıdıklarını söyledi.

Beşiktaş Kulübü'nün resmi yayın organı "Yavru Kartal Dergisi"nin Fan Club üyeleri Nebican Turan ve Selinay Arslan'ın sorularını yanıtlayan Rüştü, Beşiktaş'ın şampiyonluk şansını değerlendirerek, "Beşiktaş olarak her sezon lige şampiyonluk parolasıyla gireriz. Tabii ki yaşamış olduğumuz bazı sıkıntılar var. Puan farkı biraz açıldı, ancak önümüzde uzun bir maraton var ve bu farkı kapatabileceğimizi düşünüyoruz. Ligin sonunda da şampiyon olma inancını her zaman taşıyoruz" dedi.
Rüştü, minik taraftarların, "Fenerbahçe'de oynarken en çok kimden çekinirdiniz?" sorusu üzerine, futbol hayatında hep rakip taraftarlardan biraz çekindiğini itiraf ederek, "Çünkü özellikle İnönü Stadı'nda oynarken taraftarın yoğun temposu benim üzerimde her zaman baskı oluştururdu" diye konuştu.

Beşiktaş taraftarının gücünü arkasında hissetmesinin, oyun içerisinde ve saha dışında pozitif bir etki yarattığını söyleyen Rüştü, taraftarların her zaman kendilerini desteklediğini ifade etti.

Rüştü, "Sizce dünyanın en büyük taraftarı Beşiktaş'ta mı?" sorusunu da, "Öncelikle çok büyük bir taraftarımız var. Her zaman için bizimle olmaya çalışıyorlar. Zaten Liverpool maçında İngilizler'e de bu sorunun cevabını verdiler" diye yanıtladı.

"YENİ BİR SAYFA AÇMAK İSTEDİM"
Rüştü, Fenerbahçe'de artık kendisine olan bakışın değiştiğini gördüğü için yeni bir sayfa açmak istediğini ve böylece Beşiktaş'ı tercih ettiğini vurguladı. Dünyada çok iyi kalecilerin bulunduğunu anlatan Rüştü, "Mesela Casillas, Buffon gibi. Gün geçtikçe de yeni yeni iyi kaleciler ortaya çıkıyor" dedi.

Tecrübeli kaleci, Avrupa'da çok büyük golcülerin bulunduğunu, ancak şu anda Real Madrid'de oynayan Raul Gonzalez'in en iyi golcü olduğunu söyleyebileceğini kaydetti.

"HAKAN OLUMSUZLUKLARDAN ETKİLENMEMELİ"
Genç kaleci Hakan Arıkan'a tavsiyeleri de sorulan Rüştü, "Çok çalışmalı ve çevresindeki olumsuzluklardan etkilenmemeli" dedi.

Rüştü, "Hakan genç, yetenekli, hırslı. Benim ona tavsiyem çok çalışmasıdır. Çalışırken de çevresindeki olumsuzluklardan etkilenmemeli. Bu şekilde devam ettiği sürece de Beşiktaş'ın ilerleyen yıllarda 1 numarası olacaktır" şeklinde konuştu. "İyi bir kaleci olmanın şartı nedir?" şeklindeki soru üzerine Rüştü, "Öncelikle kaleciliğe yeteneğinizin olması ve bunu çalışarak geliştirmeniz lazım. Hiçbir zaman pes etmemelisiniz. Kaleciliği bırakana kadar her zaman bir şeyler öğrenebilirsiniz, bunu unutmamak gerekir" ifadelerini kullandı.

BOYU UZUN OLDUĞU İÇİN KALECİ OLDU
15-16 yaşlarındayken başka bir mevkide futbol oynadığını söyleyen Rüştü, bir antrenörünün boyu uzun olduğundan kaleye geçmesini istediği için kaleci olduğunu anlattı. Rüştü, daha sonra hem kalede hem de diğer pozisyonda oynamaya başladığını, zamanla da kaleciliği sevdiğini ve devam ettiğini dile getirdi.

"BAL ARISINDAN KORKARIM"
Kaleci Rüştü, hayatında bir tek bal arasından koktuğunu itiraf etti. Rüştü, "Hobileriniz ve fobileriniz nelerdir?" sorusu üzerine, "Ben bir tek arıdan korkarım. Küçük bal arısından. Hobilerimi sayarsam da, oyun oynamayı ve çocuklarımla vakit geçirmeyi çok severim" yanıtını verdi.

Minik taraftarların, "Barcelona mı, İstanbul mu daha güzel?" sorusu üzerine de Rüştü Reçber, "İstanbul çok büyük bir şehir ve çok kalabalık. Barcelona ise daha az insanın bulunduğu, daha düzenli bir yer. Nerede yaşamak istersiniz diye sorarsanız Barcelona'yı tercih ederim" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön