Rüştü derbide yok!

Tecrübeli kaleci, sakatlığı nedeniyle oynayamayacak. Ertuğrul Sağlam'ın tek tesellisi ise Fransız Cisse'nin sakatlığının geçmesi.

Beşiktaş'ta, Fenerbahçe derbisi öncesi Bobo'nun ardından kaleci Rüştü'nün de forma giyemeyecek olması keyifleri kaçırdı. İstanbul BŞB karşısında alınan 2-1'lik yenilginin yaralarını ezeli rakibini dize getirerek sarmak isteyen siyah beyazlılarda milli takımdan da affını isteyen Rüştü'nün tedavisinin sürdüğü ama cumartesi akşamına yetişmesinin zor olduğu açıklandı.

Rüştü, Fenerbahçe'ye karşı Süper Kupa finali ve ligin ilk yarısındaki derbide de forma giymemişti. Tecrübeli file bekçisinin yerine dev maçta genç Hakan kaleyi koruyacak.

Sağlam düşünceli Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da Rüştü'nün görev alamayacak olmasından dolayı rahatsız. Hakan'ın tecrübesizliği karşısında kara kara düşünen Sağlam'ın elinde başka alternatif olmaması da genç çalıştırıcıyı zor durumda bırakıyor.

Bu sezon hiçbir maçta tam kadro sahaya çıkamayan Beşiktaş, istikrar yakalayamadı. Sezonun ilk haftasından itibaren fire veren ve hep eksik mücadele etmek zorunda kalan Beşiktaş'ın bu durumu da teknik heyeti sıkıntıya soktu.

Sakat Mehmet Yozgatlı ve cezalı İbrahim Üzülmez'in yokluğu nedeniyle lige iki eksikle başlayan siyah beyazlı ekip, şu ana kadar yaptığı maçlarda rakipleri karşısında sahaya hep bazı oyuncularından yoksun çıktı.

Cisse müjdesi Beşiktaş, sezon başından beri yaşadığı bu sıkıntıyı Fenerbahçe derbisinde de hissedecek. Kart cezalısı Bobo, sakatlığı süren Rüştü ve kadro dışı kalan Ricardinho, cumartesi akşamı takımlarını yalnız bırakacak.

Beşiktaş'ın tesellisi ise sakatlıkları geçen Cisse, İbrahim Kaş ve Serdar Kurtuluş'un oynayacak duruma gelmeleri. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın, Fransız oyuncu Cisse'ye ilk 11'de şans vermesi bekleniyor