Rusya'dan İdlib açıklaması: Rus askerler de operasyona katıldı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rus ordusuna bağlı askerlerinin İdlib'de sürdürülen operasyona katıldığını duyurdu.

Rusya'dan İdlib açıklaması: Rus askerler de operasyona katıldı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Suriye'nin İdlib vilayetinde askerleri bulunduğunu ve oradaki durumu yakından takip ettiklerini belirtti.

Interfax haber ajansında yer alan habere göre, Lavrov İslamcı militan grupların İdlib'deki çatışmasızlık bölgesinde gerçekleştirdiği saldırıların güç kullanarak bastırılacağını söyledi.

Esad rejimine bağlı güçler, İdlib'de 2014'ten bu yana muhaliflerin elinde olan kilit önemindeki Han Şeyhun ilçesine operasyon başlatmış, gece boyu süren çatışmaların ardından muhaliflerin ilçeden çekilmeye başladıkları belirtilmişti.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
komünist rejimin askerleri iblidde müslüman kanı akıtmaya devam edecek yani...hayırlı olsun S400.iblidde olecek müslümanlar kim,türkmen dağı,hama,humus,halep türkmenleri.zimnen destek ve ortak olan kim akp.ve mhp. görünürde türkçü olan mhp.nin duruşu ilginç değilmi.türkmeni türk saymayan anlayış türkçü olamaz.düne kadar komünistler moskovaya deyip ulusalsı solcu kemalist dövenler bugün komünistin kucağından inmiyorlar.
@cemo3641 sovyetler yıkıldı. artık komunizm yok. sen kalmışsın 1980lerde.
@cemo3641 cemo sen biraz okumalısın..))
beyefendi rusya kominizm le yönetilmiyor
İdlib eninde sonunda rejimin kontrolüne geçecek durum onu gösteriyor artık Türkiye nin bu işten en az zararla nasıl kurtulurum demesi lazım.
dostum puti ha , al sana dostum putin. !!!!!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler