SPOR

CANLI

Rusya krizi buza da yansıdı!

Rusya ile Türkiye arasında vurulan uçakla tırmanan kriz sporda buz patenine de yansıdı. Rusya’da ünlü hoca Aleksander Julin’den uzun süre ders alan Türk patenciler Alper Uçar ile Alisa Agafonova sözleşmelerini iptal ederek Türkiye’ye dönmek zorunda kaldı.

Rusya krizi buza da yansıdı!

R-sport yayınına açıklama yapan antrenör Julin, “Aniden böyle bir karar alındı. Türkiye Spor Bakanlığı eve dönmeleri talimatı vermiş. Genç sporcular apar topar toplanarak Cumartesi Rusya’yı terk ederek Türkiye’ye döndü.Benim guruptaki tüm arkadaşlar Türkiye’den gelen ikiliyi gözyaşlarıyla uğurladık. Böyle olmasını hiç istemiyorduk. Kendileri de üzülerek Rusya’dan ayrılmak zorunda kaldı” dedi.

[UEFA'dan kritik Türkiye - Rusya kararı](http://spor.mynet.com/futbol/milli-takimlar/89914-uefadan-kritik-turkiye-rusya-karari.html)

[Rusya iyice abarttı!](http://spor.mynet.com/futbol/89668-rusya-iyice-abartti.html)

Siyasetin kimin tarafından olursa olsun spora yansıtılmasına kesinlikle karşı çıktığını da yaptığı açıklamada dile getiren antrenör Julin, “Alper ile Alisa’nın yakında döneceklerini ümit ediyorum. Rusya ile Türkiye siyasi yöneticilerinin eninde sonunda bu sürtüşmeden çıkış yolu bulup bu çılgınlığa son vereceklerini düşünmek istiyorum. Türkiye’den gelen ve birlikte çalıştığımız gençler de çok üzülerek aramızdan ayrıldı. Kısa zamanda geri dönmeleri durumunda Avrupa Şampiyonasına yetişme şansımız hala var” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
şu ruslara su bile vermemek lazım
Takım
O
Av
P
Geri Dön