HABER

Rusya, Türkiye’ye charter yasağı kararını geri çekiyor

Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya Havacılık Kurumu'nun (Rosaviatsiya) Nisan ayının başında havayolu şirketlerine gönderdiği Türkiye'ye charter seferlerinin durdurulması yönündeki uyarıyı geri çekeceğini bildirdi. Dvorkoviç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu uyarı geri çekilecek. Türkiye'de durumun normale döndüğünü, risklerin adım adım azaldığını görüyoruz. Bu geri çekilecek" diye konuştu.

Rusya, Türkiye’ye charter yasağı kararını geri çekiyor

Dvorkoviç, uyarının geri çekileceğini ifade ettiği açıklamasında "Fakat tekrar ediyorum, bunun bizim ilişkilerimizin genel fonuna uygun olması gerek. Bizim tüm ekonomik ilişkilerde olumlu şeyler görmemiz gerek” dedi.

Nisan ayının başında Rosaviatsiya havayolu şirketlerine siyasi sebeplerden dolayı Türkiye'ye charter seferlerinin durdurulmasına ilişkin uyarıda bulunmuştu.

SOKOLOV 'HALA GEÇERLİ BİR İHTİMAL' DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Rusya'dan charter uçuşları konusunda bir sıkıntı yaşandığı yönünde haberleri üzerine herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını açıklamasından sonra Rusya'dan konu ile ilgili yeni bir açıklama daha gelmişti. Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Türkiye'ye charter uçuşların durdurulmasının hâlâ geçerli bir ihtimal olduğunu söyledi.


Geri Dön