HABER

Rusya'da bir otobüse bombalı saldırı

VLADIKAVKAZ (İHA) - Rusya'nın Kafkaslar bölgesinde bir otobüse yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Olayda ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı.

Kuzey Ossetia bölgesinde meydana gelen olayda, bir yolcu otobüsünün polis güvenlik noktasına geldiği sırada patlama yaşandı. Olayda 5 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi de yaralandı. Yerel bir polis yetkilisi, "Bu daha önceden planlanmış bir saldırı gibi görünüyor" şekilinde konuştu. Bu arada olayın meydana geldiği anda otobüste 20'den fazla yolcu bulunduğu kaydedilirken, otobüsün Kuzey Ossetia ve Kabardino-Balkaria arasında sefer düzenlediği belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, olayın terör saldırısı olması iddiası üzerinde duruluyor. İnterfax Haber Ajansı, patlamaya 500 gramlık TNT patlayıcısının neden olduğunun belirlendiğini duyurdu.
Öte yandan hastane kaynakları patlamada yaralanan 10 kişiden 9'unun vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar ve çevreye saçılan parçalardan kaynaklı küçük çizikler olduğunu dile getirirken, bir kadın yolucunun ise durumunun ağır olduğunu açıkladı.

Geri Dön