HABER

Rusya'daki göçük faciası

Moskova'da çatısı çöken semt pazarının enkazı altından çıkarılan ölü sayısı 58'e ulaşırken, semt pazarında enkaz temizleme çalışmalarına başlandı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da çatısı çöken semt pazarının enkazı altından çıkarılan ölü sayısının 58'e çıktığı bildirilirken, enkaz altında sağ insan olabileceği yönündeki ümitlerinin tükenmesi nedeniyle kurtarma çalışmalarına son verilen Basmannaya pazarında ağır inşaat teknolojisinin katılımıyla enkaz temizleme çalışmaları başlatıldı. Olay yeri yakınlarında duvara asılan, olaydan sağ kurtulanların isim listelerinde, yaralıların hangi hastanelerde tedavi gördüğü konusunda da bilgiler yer alıyor. Yaşanan faciadan şans eseri kurtulan ve 2 gündür olay yerinde enkaz altındaki arkadaşlarından haber bekleyen Azerbaycan uyruklu Gabil Mirzayev, İHA'ya yaptığı açıklamada, "Aniden gürültü koptu. Herkes şaşkın durumdaydı. Ve arkasından birkaç saniye içinde tavan çöktü. Duvara yakın bir yerde olduğum için kenara atlama fırsatı buldum. Tavan çöktükten sonra ortalık karanlık ve sessizliğe büründü. Daha sonra bazı yerlerden imdat sesleri duyuldu. Maalesef birkaç kişi dışında diğerlerine yardımcı olamadım. Hemen Olağanüstü Hal Bakanlığı ve polisi arayarak durumu anlattım" dedi.

Bu arada olay sırasında hayatını kaybedenlerin cesetlerini almak için morga toplanan kalabalığın hüzün dolu bekleyişi devam ederken, facianın yaşanmaması için

gerekli önlemi almamakla suçlanan semt pazarı müdürü Mark Mişiyev'in gözaltına alındığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön