Rusya'dan Akdeniz'i ısıtan hamle!

Rusya'nın Akdeniz'e denizaltısavar ve füze gemisi yollayacağı iddia edildi.

Rusya'dan Akdeniz'i ısıtan hamle!

İngiltere’nin dün Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne sunduğu Suriye hakkındaki karar taslağına sıcak bakmayan Rusya, Batılı ülkelere bir rest daha çekti. Moskova, Akdeniz’e denizaltı avcısı ve kruvazör göndermeye karar verdi.

Interfax haber ajansının verdiği bilginin, Rus askeri yetkililerden elde edildiği belirtildi.

Interfax haber ajansı, Rusya’nın Akdeniz’e iki gemi göndereceğini, ‘Suriye’de yaşanan krizden dolayı bölgedeki donanma gücünün artırılacağını’ belirtti.

Rus ordusundan üst düzey bir yetkiliden alınan bilgiye göre, iki gemi birkaç gün içinde Akdeniz’e gönderilecek. Askeri yetkilinin, gemlerin ‘bazı ayarlamalar yapılması gerektiğini’ ifade ettiği belirtildi.

"SALDIRI PLANI AÇIK BİR MEYDAN OKUMADIR"

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadiy Gatilov, dışişleri bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre dün BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile bir araya gelerek Suriye’nin son durumu ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Gatilov, bazı devletlerin Suriye’ye bir askeri harekat için planlarını ilan etmesinin BM ve diğer uluslararası hukuk kurallarına açık bir meydan okuma anlamına geldiğinin altını çizdi.

Gatilov, “Şuanda siyasi ve diplomatik araçların maksimum şekilde kullanılması gerekiyor. Suriye’de olası kimyasal silah kullanımını araştıran BM uzmanlarının çalışmalarını tamamlamaları ve BM Güvenlik Konseyi tarafından yapılan çalışmanın rapor edilmesi sağlanmalıdır” dedi.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 148 yorum
dik dur egilme bu halkkın çogunlugu seninle rusya
Doğru vatansızlar siz rusya ile birsiniz biz ise sadece ülkemizin yanındayız sadece vatan gerisi tefarruat
tabi canım kesin çoğunluk rusyanın yanındadır ama korkakların :d
erzurumda karsta hamile kadınlarımızı süngülere takanda ruslardı. neyin şak şaklığını yapıyosunuz işkembei kübradan konuşmayın düne kadar apoyu besleyende suriye idi devletler arasında dostluk olmaz çıkarlar olur. rusya batıya bırf elinde bir koz daha bulundurmak adına muhalefet eder ne bağı var suriye ile kara kaşlarınamı hayran sanıyosunuz.
ferhatkaraca, rus nataşaları düdüklerken böyle demiyorsun ama, seni ipne seni:)))
Bir Hüseyin gibi yezit kaplamış Esadın etrafını... Yezit salyalarını akıtıyor Esad karşısında.... Hak Muhammed Ali yardımcın olsun BEŞŞAR ESAD.... 14 masumu pak erenler evliyalar himmetiyle zafer senin OLSUN
HZ HÜSEYİN e kurban olsun o esed denen gavur sen ne saçmalıyon kızılbaş
senin şerefini sikim amına kodumun kızılbaşı HZ HÜSEYİN e kurban olsun o kafir esed
HZ. HÜSEYİNİN ADINI BÖYLE PİS OLAYLARLA KULLANMAYIN HZ. HÜSEYİN HİÇ BİR MAZLUMUN KALBİNİ BİLE KIRMAMIŞTIR...
murat yiyorsa o sarin gazını sanada atsın katil esed rusya ve çin sersem gerif ölen çocukları görmedinmi zalim
ALLAH sana akıl fikir merhamet yüklesin inşallah
breee zındık esad nusayridir!!! nusayrilerde müslüman değildir!! daha neyi savundugunu dahi bilmiyon!
esat kım kı sen gelmış esadı övuyorsun sen kesın gezicizi zindiklardansın esat kım babası kım ne yapıyor islam muslumanlara kı sen bunu yazdın murat yıldız ?
1 vakit namaz kılmazsınız namaz yolunda şehid olan hz Alinin adını ağzınıza alırsınız
Sen ne diyon gardaş??? Bir de anlasak!
masum insanları öldüren bir adam için Hak Muhammedi Ali yi karıştırp olayı farklı mecralara çekme bu işin erenle evliyayla alakası yok hey dost, heryerde olduğu gibi koltuk taht sevdası var libyada mısırda ırakta olduğu gibi
KİMSEYE EYVALLAHI OLMAYAN ÜLKE
HELAL SANA RUSYA AMERİKAN BELASINDAN VE HAÇLI SEFERLERİNDEN BİZİ SEN KURTARIRSIN ANCAK
haçlı seferinden bizi ruslar kurtaeacak ( :
acaba haçlı seferlerinin ne oldugunu biliyormusun rusya müslümanmı oldu ne
rusya farklımı kardeşim oda hrıstıyan
rusya musluman mı kardes. haçlı ordusunun bır parcasıdır rusya da sen ne gecelıyosun.. kafaya bak be
taabii tabi haçlı seferleri zaten rusyaya yapılmıştı degilmi ya arkadaş sen kendi ayakların üstünde duramıyorsan başkaları ancak senın ayaklarını havaya kaldırır hanı bacak omza hesabı daha ne diye yim rus san git ruslar kurtarsın senı lakin türksen sen kendi ayakların üzerinde kalkacaksın ayağa ve sağlam basacaksın ki kimse senin ayağını kaydıramasın
O küçücük beyninle hemen kendine bir kurtarıcı buldun değil mi.Tam bağımsızlık düşüncesini hiç bir zaman aklından çıkarmayacaksın.Ulu Önder Yüce Atatürk bize böylemi öğretti. "Bütün ümidim gençliktedir" derken birilerinin bizi korumasını mı söylemişti. Bu yorumundan dolayı seni ayıplıyorum.
AMERİKA VE İSRAİL TEZGAHI SAVAŞ ....BUNU GÖREMEMEK NASIL BİR AHMAKLIKTIR...
şu rusyaya izin vermesinler gemileri falan batırılsın ya onu hakediyorlar kadınların açtığı bayankupon adlı kupon sitesini gördünüzmü gözlerinize inanamayacaksınız kadınlar neler tutturmuş hemen aratıp bakın bayankupon diye
sen ne içiyorsun böyle...
ABLANDA VARMI O SİTEDE
amerika artık yeter çıkarların için önce birilerini satın alıyor sonra bahaneni yaratıp saldırman yeter buna alet olan hükümet bu milletin can güvenligiyle oynama hakkın yok RTE.
AK PARTI KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN NAMUSUNUZ GİTSE AK PARTİDEN BİLECEKSİNİZ ÇAPULCU AYYAŞLAR.:)
Yav bu adam size ne içiriyor arkadaş makarnanıza ilaçmı katmış anlamadım. Daha utandmadan hala çıkıp bu adamı nasıl savunuyorsunuz anlamış değilim. İsraille dost amerikayla dost müslümanlara düşman. Türkiye savaşa girdi girecek bok yoluna. Ülkede satılmadık bişey kalmamış zaten namus gitmiş. Ha sende olmadığı için bilmezsin onun anlamını. Bu kadar çok seviyorsanız akpyi s...in gidin suriyeye mısra savaşın ne oturup yorum yazıyorsun bilgisayar başında.
Yaşasın Çapulculuk.Yaşasın Ayyaşlık.Bu ülkeyi çapulcu ve ayyaş dedikleriniz kurdu.
Namus derken.
akp seçmeninden ilk defa namus kelimesini duyuyorum genelde hepsi napoluon gibidir para para
Bazı yorumcu arkadaşlar ya cahilliklerinden yada art niyetli oluşlarından Rusya'yı ülkemiz için bir kurtuluş olarak görüyorlar. Atatürk " Özgürlük ve bağımsızlık benim karekterimdir " derken hiç bir devleti kurtarıcı olarak görmedi. Daima tam bağımsızlıktan bahsetti. Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Bunu hiç unutmamalıyız. Ülkeler arasında ihra veya ithalat ilişkileri başkadır, bunları koruyucu olarak görmek başkadır, Rusya'nın bu hareketinden bir anlam çıkarıp kendimize göre bir strateji geliştirmek başkadır. Öyleyse hep birlikte Ne ABD, ne AB, ne Rusya, ne Çin...vb TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE.
ya bi git allah aşkına hindistan türkiyeye izmirde aldığımız ağır zararı kapatmak için yardımda bulundu,rusya silah yardımı yaptı,Şu türkün türkten başka dostu yoktur muhabbetini artık kapatın
amerika rusya avrupa israil çin suudiler oyunu kuranlar piyonlar türkiye suriye iran mısır lübnan ırak libya yiyin birbirinizi ete kemiğe para vermeyin neden kendi topraklarında savamıyorlarda müslümanalrın yaşadığı topraklarda savaşıyorlar Amerika müslüman öldürmüyor mu? ya israil? ya rusya? ya çin? ayıp size savaşı destekliyorsunuz cocuklar ne olacak ordaki saddam bahaneydi usame bin ladinde bahaneydi el kaidede bahane kimyasal silahlarda bahane amerikanın ırakda işkence ettiği insanları ne çabuk unuttunuz? Saddam gidince ne oldu? ne geçti elinize ?
haklısın iktidar uğruna üç yıldır ölen yüzbin kişide Müslüman değil di değilmi.
Yorum değil gerçekleri dile getirmişiniz size katılıyorum.
zaten savaş var..destek ne kelime..sen uyuyor musun..esed=rusya,cin,iran ö s o=batlılılar esed ve ö s o =abd,israil malesef zor bir formul..ama savaş 3 yıl önce başlamıtı..savaşın adı:bahar
YEMEDİKLERİNİ GÖREMYECEZ ZATEN.
Abi biz türkleri kızdırmasınlar... önce suriye, ardından rusya, ardından israil, son olarak çin. dünyadaki bütün türkler toplanırsa alırız bu ülkeleri topraklarımız a katarız. sonra amerika , ingiltere, italya ,mısır lübnan, iran, yunanistan fransa oldumu sana muhteşem osmanlının dönüşü. dünyada barış kardeşlik ve huzur un hakim olacağı güzel bir yaşam. waayy be hayal etmesi bile güzell.
neyin kafasını yaşıyorsan soyle Allah aşkına bende alayım ondan :)
Ne içiyon olum sen. ben içeyim aynısından :))))
atma recep...önce başımızdaki beladan kurtulalım...oy vermeyin şunlara artık yeter...yetmez ama olsun dediniz bunları başımıza bela ettiniz...akıllı olun biraz....emperyalistlere eşbaşkanlık yapanlara oy moy yok...tamam mı? sonra gideriz o dediğin yerleri alırız.. bunlar varken ancak libyayı suriyeyi topa tutarız; obama nereyi işaret ederse orayı vurabiliriz... istemesek de...
Rusya izin vermez suriyeye girişlere akdeniz olan tek limanı suriyede yani anlayacağınız amerika ve erdoğan rusya ve çin ile baş edemez...
Sen ustanın kim olduğunu bilmiyorsun daha usta isterse Rusyanında Çininde anasını beller WANG YOU gibi.
suriyede kimyasal silah kullananlar kim tabiki akp hükümetinin desteklediği bölücü guruplar bu eninde sonunda ortaya çıkacak ve başbakan ve dışişleri bakanı uluslararası adalet divanında yargılanacaklardır (keşke bu olmasa ama olacak bu notu yazın bir kenara)
hala bunun gibi salaklar esadın kimyasal silah kullanmadığına inanırlar ulan bu esadın babasıda zamanında katliam yaptı buda ama gelde bunu bunun gibilere anlat
yazdık bi kenara. velev ki dediğin teori gerçek olsun. kimyasal silahın ne işi var suriyede. koruyamayacağın bilahı neden ediniyor esat hazretleri.
hayal dünyan çok geniş ya da ekşın filmlerine ara ver gardaş
bakın basit düşünelim. hiçbir devlet kendi halkına karsı kimyasal silah kullanmaz. zaten bunun kanıtıda nato daha kanıtlar gelmeden saldırma planları yapmasıdır. kimyasal silah kullanılmıstır. ama kullananlar ordaki karısıklıga yol acan gruplardır. özgür suriye ordusu yüksek ihtimal. nedeni bir yada iki ay önce adanada öso militanlarından adana bölgesinde 2-3 kg yakın kimyasal silah yakalanmıştır. şunu sakın unutmayın bu gaz evde yapılabilecek yada bakkaldan alınabilecek bir gaz degildir. yani mit cia mossat ın kesin içinde oldugu . hükümettin atılımları ile sucluyu gösterdikleri açıktır.
Abd saldırılarına kahramanlık diye bakanlar rusyanın müslüman bir ülkeye yardımına tehlike diyorlar !
BASINIMIZ ABD MÜTTEFİĞİ OLDUĞU İÇİN BAZI HABERLERİ YALAN YAZABİLİYORT. MISIR ORDUSUNU VE ESADI KARALAMA POLİTİKASI YAPIYOR BASINIMIZ..
RUSYA BU KONUDA HAKLI. ALLAH'TAN BM DE RUSYA VE ÇİN GİBİ AKLISELİM GÜÇLÜ DEVLETLER VAR. YOKSA BU ŞER İTTİFAK (İNGİLTERE, FRANSA, AMERİKA, İSRAİL) DÜNYAYI KAN GÖLÜNE BULAYACAK.
hala esedi Müslümanlıkla savunan kefereler var eyer bir adam esedi din adına savunuyorsa bilesinki o keferenin başta gidenidir
5 vakit namaz kılan oruç tutan herkes müslüman olsaydı ve cennete gitseydi ilk başta arap ülkelerdeki ve içimizde sözde müslümanlar cennete giderdi. sen boşuna konuşma.. mursi'si el sisi'si saddam'ı tayyib'i kaddafi'si hepsi aynı. ama ülkesini savunan ülkesindeki teröristleri geberten adam müslüman değil öylemi. buna senmi karar veriyorsun ne zamandan beri allahcılık yapmaya başladı bu akp'ciler. yakında beni allah gönderdi diye milleti kandırırsınız. mehdi diye ayakta uyutursunuz bu saf ülkemdeki saf vatandaşlarımı.
sen sanırım Müslümanlara deger verdiğini düsündüğün icin ABD tarafındasın....
Toplumlara baktığımızda korkunç bir cehalet var ne yazıkki toplumlar lidersiz yönetilemiyor.Peygamber Efendimiz H.z Muhammed öldüğünde herkes savaşmış H.Z ali H.z Ayşe ve H.z Tahanın takımıyla Cemel savaşı etmiş dağılmışlar……H.z Musa zamanında H.z Haruna ewmanet etmiş milleti tapmasınlar buzaya diye H.z Musa gitmiş tapmışlar buzaya…..Cumhuriyet devrindede herkes ümitsizmiş Atatürk karanlıkta ışık tutmuş motive etmiş halkı.Yani şunu söylüyorum lider şart heleki Müslümanlara Mehdi ve MAESİH GELİNCE NEDEN ÇAĞ DÜZELCEK LİDERLER ÇÜNKÜ İYİ LİDERLER ÇIKMALI BU TOPLUMA.HALKLAR LİDERLERE BAKIYOR CEHALE
davutoğluna sormak lazım ne düşünüyor belki ruslarlada savaşalım der adam türkiyeyi savaşa sokmak için ellerini ovuşturuyor.
tayip beyin sayesinde binlerce belki milyonlarca müslüman kardeşlerimiz ölcek tbrkerr tayip bey şimdi rahat rahat gülebilirsin .
sen evinde otururken müslüman kardeşlerin çoluk cocuk ölüyo oturup seyretmek hoşuna mı gidiyo adam ülkenin yarısını öldürdü zaten hala destek veriyosunuz bu nasıl anlayış
aynen sana katılıyorum tayyıp bın derdı sadece kişisel yani esad dın sunni olmadıgı için mualifler rin pkk dan ne farkı var yoruma cevap veren 6620 fatih evinde oturmak istemiyorsan git katıl muhaliflere
helal olsun adam gibi adam putin akpkk abd plamnlarını işallah rusya boşa çıkarcak apkk ve abd iğrenç planmlarla ırkaa saldırdılar ama aynı şeyi Müslüman ülkke suriyey rusyanın da yardmıyla yapamzlar
ermeni oldunuz rum oldunuz yahudi oldunuz şimdide rusmu oldunuz putine bu sevgi seli nereden geliyor... kanınız bozuk abi normal ama.. sizin gibi boş beyinliler anasını babasına satar korkulur bu ikiyüzlü insanlardan
Her halt oldular da adam gibi Müslüman Türk olamadılar gardaş.
lan sütü bozuk, siz gidin amerikalı abinizin kucagından inin bacak arasındaki yalayın
israilde ağlama duvarında zırlayanları,israilden madalya alanları kastettin dimi 2yüzlü derken??
aynen senin Amerikalı , Yahudi, İngiliz olduğun gibi. Başkalarının Türk olamaması ne kadar iğrenç geliyor değil mi. Türk olmayı ve Müslüman olmayı deneyin bence...
hataylılar olarak savaş ın derhal durmasını istiyoruz. abd ve itleri hangi müslüman ülkeye barış getirdi de suriyeye getirsin, zaten bu akan kanın sorumlusu da abd ve yardakçılarıdır. rusya, çin ve iran gibi ülkeler karşı çıkmasa inanın bu haçlılar bir müslüman bile birakmaz bu dünyada, adi petrol akbabaları... uyan türkiye uyan...
suriye rusya yada iran türkiyeyi vurursa bide çok sayıda türkün ölümüne sebep olursa akp o günü bayram ilan eder
Sen ne adi düşüncelere sahipsin yaa...
bütün komşu ülkelerle büyük dostluklarımız olucak demişti sayın başbakanımız deyiş o deyiş patladı gitti..
1. dünya savaşına enver paşa yüzünden 3.dünya savaşınada Erdoğan yüzünden gireceğiz olan gariban çocuklarına olacak böyle bir savaşta vatanını savunanlar hariç ölenler niyazi olur
tayyip suriyeye karışmasaydı bugün ölen insan sayısı şimdikinin ancak 20 de biri olurdu, ama o görevini yaptı masumların hakkını savundu geri kalan 20 de 19 da öldü, benim başbakanım haksızlığa gelemez
Kazanan: İblis (Şeytan); Kaybeden Ademoğlu İnsan .. Habil ile Kabil'den bu yana değişen birşey yok! Yazık, çok yazık!
deterjan üretemeyen ülke kimyasal silah üretecek öyle mi?!hem suriyedeki isyancıların kim olduklarını daha anlamadınız mı ey esad düşmanı amerika dostları;kuzey ırakta özerk yönetim tamam,suriyede başaramadılar ve dış destekle adı malum devletin 2.parçası oluşturulacak.bu gerçekleri olay bizim başınıza geldiğinde mi anlayacaksınız?insanlar ölmesin bunda hemfikiriz ama yarın öbür gün bizim devletimizdede baş kaldıranlar olursa ne yapacağız?bunlara müdahaleyi şimdi suriye olayında olduğu gibi gösterip bizede dış müdahale olursa ne diyeceksiniz?komplo teorisi dediniz ama her şey olup bitiyor?
Vay be Rusya bir açıklama yapmış Türkiyede yaşayan kesimi belli bazıları altına doldurmuş bile :) yorumlara bak Allah Allah ne günlere kaldık... Zaten Kurtuluş savaşında yüzde 18 firar eden vardı. Bende düşünüyordum hangi vatan sevdasından uzak pislik insanlar firar etmiş diye. Şimdi anlaşılıyor ki o zaman kaçanlar şimdide kaçacak. Ama bu sefer yüzde 18 den daha fazla olacak gibi görünüyor...
kimse biyere gitmez koçum merak etme,ama kimsede körü körüne sırf birilerinin kaprisleri yüzünden savaşa girmek ülkeyi bir bilinmeze sürüklemek istemez,sen burda atıyorsunda,hiç savaş gördünmü?ben 14 ay gördüm,gönüllü güneydoğuya gittim,k.ırağa gittim,bir defa bile pişman olmadım,gerekirse yinede giderim,sen savaş gördünmü bi yazıver şuraya.savaş o tv,de seyrettiğin kurtlar vadisi gibi değil,karşı taraftanda üstüne mermiler vızır vızır ıslık çalarak geliyor!!!yani hep iyi adamlar kötü adamları öldürmüyor,tam terside oluyor bazen..
%18 vergi olmasın ? o kaçanlar benim tahminim madem yazdın ilk kaçacaklar arasında sen varsın
Kendinden bahsediyorsun sanki vay korkak adi vay
yazdıklarımda ne hakaret nede küfür vardı,neden yayınlanmadıgını sormaya gerek yok.çünkü biz kardeşlikten yanayız.
Suriyede kimyasal silah kullananlar kim tabi ki ABD İngiltere Fransa ve akp hükümetinin desteklediği bölücü guruplar bu eninde sonunda ortaya çıkacak.Bu durumun ortaya çıkmaması için olabildiğince acele etmeye çalışıyorlar.Amaç BM nin Suriyeye müdahalesini sağlamak.Artık bu çok açık görünüyor.Daha öncede kimyasal silah kullandı ESAD denildi ama kimyasalı kullananların ÖSO'lu terörist gruplar(30 ayrı ülkeden gelen ve SURİYELİ olmayan uzman teröristler)tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Hani IRAKTA da kimyasal silah vardı.Amaç PETROOOOLLLLL......
geç bunları moskof sen esedi çoktan 10 milyar dolara sattın suud kıralına hala aklıyla düşünemeyen gerizekalılar var buralarda
SİZLER KÖR YORUMLARI YAPİYORSUNUZ BİRAZDA OKUYUN VE ARAŞTIRIN BENCE HER ŞEYİN BİR SAVAŞIN AMACI VARDIR YADA RANT OLAYI...
sence suriyede kayda değer bir rant olarak bildiğin nedirki ?
PEKİ BU KİMYASAL SİLAHI KİM KULLANMIŞ OLABİLİR ( EĞER DOĞRUYSA )?KİMİN İŞİNE YARAR,KİM SEBEPLENİR. SONRA DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ BİLMEM, HEMEN BAŞKENT ŞAMIN BANLİYÖLERİNDE GÜYA KULLANILMIŞ. KİMYASALLARIN ETKİ ALANINI BİLİYORMUSUNUZ? YA BİR RÜZGAR ESERSE,GÜNEŞ,YAĞMUR VEYA DİĞER DOĞAL HAREKETLERDEN ETKİLENMİYOR MU? BUNU ÖSO ADI ALTINDA ÇAPULCULAR YAPMIŞ OLAMAZ MI?YANİ DÜZENE İSYAN EDEN,SEÇİLMİŞ BİR HÜKÜMETİ DEVİRMEYE ÇALIŞAN MUHALİF ADI ALTINDA BATININ EMRİNDE OLAN GRUPLAR YAPAMAZ MI YANİ? SAHİ EL-KAİDE NE OLDU ACABA? HANİ BATININ DÜŞMANI İDİ? ŞİMDİ DE LİBYADA,MISIRDA,SURİYEDE EL-ELE SAVAŞIYORLAR??
doğruya çok yakın tespit.
Dünya savaşı çıkmaz.Rusya ve Abd asla birbirleriyle direkt savaşmaz satranç masası kullanırlar .Vietnamda Ruslar vietkonglara silah yardımı yaptı Afganistanda Abd Afganlara silah yardımı yaptı.Ama asla birbirlerine girmedi şimdi Rusya Abd ve yanında durat zerzevatlara diyor ki siz Suriyeye ben size tık tık
3. Dünya savası cıkacak az kaldı :D
İslam alemindeki bu kan gözyaşı neden durmuyor biliyormusunuz beyler,Kapitalist aç gözlü devletler Osmanlıyı bitirdikten sonra son hamle olarak islam aleminin elinden halifleiğide aldılar ve kan gözyaşı dinmedi. İslam aleminden birlik dirlik kalmadı. Tek çare Halifeliğin tekrar dirilmesi ve islam aleminin yek vücut haline gelmesi.
Diğer Haberler