Rusya'dan Esad'a kritik çağrı

Rusya, Suriye'deki kimyasal saldırı iddialarının araştırılmasını destekledi.

Rusya'dan Esad'a kritik çağrı

Beşar Esad hükümetine çağrıda bulunan Rus yetkililer, muhaliflere ve sivillere karşı bu hafta kimyasal silah kullanıldığı iddiasının Birleşmiş Milletler denetçileri tarafından incelenmesine izin verilmesini istedi.

Rus Dışişleri'nden yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin nesnel bir soruşturmaya gerek duyulduğu konusunda anlaştıkları belirtildi.

Rusya, halen Suriye'de bulunan BM denetçilerinin olay mahalline gitmesine isyancı güçlerin de izin vermesini istedi.

Aktivistler Çarşamba günü başkent Şam yakınlarında kimyasal silah kullanıldığını ve binden fazla kişinin öldürüldüğünü söylüyor.

Rusya iddiaların muhalifler tarafından "provokasyon amaçlı" ortaya atılmış olabileceğini söylemişti.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
SANIRIM ARTIK BİR HALİFE SEÇİLMESİ LAZIM .....YOKSA BİLİK VE DİRLİK SAĞLANAMAYACAK AMA KİM OLACAK TÜM MÜSLÜMAN ÜLKELER BORÇ BATAĞINDA GELİŞMİŞ DEĞİL , DEMOKRASİDEN YOKSUN CAHİLLİK VE CEHALET HAT SAFHADA KUVVETİ OLAN KUVVETLİ OLAN VE HALİFELİK İÇİN İDEAL TEK ÜLKE TÜRKİYE TÜRKİYE DE AKP HÜKÜMETİNİN DE YAPTIKLARI ORTADA ONA OY VERENLERDE MÜNAFIK SATILMIŞ FASIK CAHİL VE ŞEHİTLERİNE SAHİP ÇIKAMAYAN BİR TOPLUM .. YANİ HALİFELİK GELSE BİRLEŞSELER YİNEDE SAĞLIKLI BİR SONUÇ ALAMAYCAKLAR,SONUÇ NASIL ALINIR ÖNCELİKLE BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLACAKLAR SONRA KUVVETLİ ORDU SU İLE HALKIN BİRLİĞİ İLE ADALETLE
ismailadilsahin sen ne salak birisin ya. insanların dini inançlarını sen neye göre yargılayabiliyorsun. islama inansan zaten böyle bir şey yazmazsın. Müslüman olmadığın belli. deki ben buna inanıyorum bizde ona göre yazalım saygısız şey. akp oy verdim diye benim Müslümanlığımı sen sorgulayamazsın. kuş kadar beynin bunu algılar mı bilmiyorum ama yazdıklarına dikkat et.
ismailadilsahin özürdiliyorum yazıyı görünce sen yazdın sansım. byhercai o yazdıklarım aynen senin için geçerlidir. beyinsiz yaratık.
"TÜRKİYE DE AKP HÜKÜMETİNİN DE YAPTIKLARI ORTADA ONA OY VERENLERDE MÜNAFIK SATILMIŞ FASIK CAHİL VE ŞEHİTLERİNE SAHİP ÇIKAMAYAN BİR TOPLUM .. " senden iyi cahil olmaz. bu sözlerin halkın %50 sine hakarettir. Sana böyle konuşma hakkını kim veriyor
ingoltrol attaürkün zaten vasiyeti var uygun şartlar ve zemin sağlandığında 19 müslüğman ülkesi birleşerek bir halife seçmesini önermiştir bu vasiyetinde yazmakta ancak bir türlü açıklanmıyor aytunç altındağ yazın bakın nediyor bence sizde tarihi iyi okuyun attaürk halifeliği kaldırmadı askıya aldı
Akşamdan kalma mısın nesin?
Sen burnundan bi sey cektin galiba. Ama bu kesinlikle oksijen deyil..
Uydu kafamisin nesin sen akp oymu verdin kac kilo makarna aldin bu kis komurunude aldinmi sen ucuz adamsin yanimda biraz hakkini ara ucuza satma kendini ok
ezildiğiniz açıkça ortada neyi savunduğunuz bile belli değil .. münafıklarr sürüsü
bence sizlerin vicdanı kimliğiniz sağlam mı onu kontrol edin sonra ben sizin akıl sağlığınızı ölçerim merak etmeyin ..
vicdanızı eğer rahatsız olduysaa daha çok kelime varr s,zlere ... bak allahın sopası yok kendiniz iyi anlatıyorsunuz .. siz bana ispat edin böyle olmadıpğınzı ben özür dilerim ama sizlerr münafık ve fasık bir tolumdan başka birşey değilsiniz
hama da halepçedeki katliamları mualifler mi yaptı ki duruma şüpheci yaklaşılıyor ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz esadların tescilli katil olduğunu bilmeyen mi var rusya iran sempatizanlarına sesleniyorum bu aziz millet alicenap millet her zaman mazlumun yanında olmuştur dünyanın insanlığın kurtuluşu ancak bu milletin güçlenmesine birliğine bağlıdır bu coğrafyanın son 100 yılı kan ve göz yaşıdır yani bizim irademizden çıktıktan sonraki 100 yıl artık halklar gerçeği gördü zulmün zirve yaptığı bu dönem hakkın hakimiyetinin başlayacağının en büyük göstergesidir bu hep böyle olmuştur
Bence bu kimyasal saldırıyı Esed yapmadı! İç savaşı körüklemek ve yabancı askerin Suriye ye girmesini isteyan HAÇLILAR yaptı. Malüm dış saldırı kıvamına geldi. Esed iç savaşta zayıfladı. mevcut çeteler de dış saldırıya karşı koyacak güç zaten yok. Nufüsü yaşlanmış Avrupa Müdahalede asker kaybetmek istemiyor. zaten genç nesil az.
Türkiye isyancıları destekliceğine esadı desteklese şimdiye kadar suriye çoktan huzura kavuşmuştu bu ülkeyi keşke bizim milletten gelenler yönetse anlayan anladı
ruslara pek güven olmaz cunki ruslar diktatörlük peşinde
Hah tamam ozaman akp ye güvenelim onlar demokrasi peşinde...
O zaman İsrail'e güvenmemizmi lazım. israil Esed yaptı diyorda...
YAAA,AKILLILAR BİR DÜŞÜNÜN??ESADIN NE YARARI OLACAK?NİYE YAPSIN,HADİ SÖYLEYİN.HEMEN YARGIÇ VEYA SAVCI OLUVERİYORSUNUZ? MADEM Kİ ÇOK BİLİYORSUNUZ? O ZAMAN ULUDEREDE NİYE SESİNİZ ÇIKMADI A?NİYE O ZAMAN DIŞ GÜÇLER MÜDAHALE ETMEDİ?HADİ KONUŞUN BAKAYIM??HİNDİSTAN İNGİLİZLERİN ESARETİ ALTINDAYKEN, İNGİLİZLER CAMİLERİ BOMBALAYIP. HİNDULAR YAPTI DİYORLARMIŞ. TAPINAKLARI DA BOMBALAYIP BU SEFER: MÜSLÜMANLAR YAPTI DİYE YAYGARA KOPARIYORLARMIŞ? BU OLAYLARDAN KİMLER EN ÇOK YARARLANACAKSA, ONLAR YAPMIŞTIR MUHAKKAK.ADAMA DEMEZLER Mİ:HADİ ORADAN,KANITLA BAKAYIM,YOKSA MÜFTERİSİN?
Bu Esat Tayibin can dostu değil miydi.
KİMYASAL BATININ İŞİ ESAD ÜLKESİNİ VE İNSANLARINI GERÇEK BİR MÜSLÜMAN GİBİ SEVİYOR....KİMSE GİZLİ OYUN PEŞİNE DÜŞMESİN BÖLGEDE.....ESAD TÜRKİYEYİDE KURTARDI GERÇEK HAMLELERİ İLE....İMZA OZAYDİN65 NACİ BABA BU YORUM SİZE ÖZEL YAPILDI.....BİR DOST TARAFINDAN.
Aktivistler.... bu ne la aktivist kim aktivistin anlamımı değişti
"Brezilya'nın 60 milyar dolarlık müdahalesi Türkiye'yi rahatlatır"
lübnanda bombalı saldırı suriye mısırda iç karışıklık sebep amerika ve batı devletleri bence bu bombolamlar batıda olmaya başlamadan bize rahat yüzü yok.
Bu işin altında Esad ın olması mümkün gözükmüyo Esad aptal mı ki kimyasal silah kullanarak bütün dünyanın tepkisini çeksin.Ki keza Suriye de üstünlüğü ele geçirmiş buna ihtiyacı yok.Bu senaryoyu son 15 senedir dünyayı takip eden herkes bilir amerika,bm,nato ve onların ortadoğu içerisindeki personeli kimyasal saldırıyı yapar insanları katleder suçu tabiki yönetime atar,sonra sömürgeci hükümetlerde demokrasi getirmek ve silahları yok etmek bahanesiyle ülkeye girer.Bunların hiç bir önemi yok tek önemli olan orda canını kaybeden ortadoğunun masum insanları.Bunu yapanlara da esada da lanet olsun.
Amerika suriyeye girerdi ama ne yapsin oraya girsinde?? Onlarin isine yarayacak petrol gaz gibi seyler bulunsa coktan girerdi. Bu pislikler ac ,müslüman kanina susamis vampirler.
1-Bundan önceki BM raporunda isyancı güç olan El-Nusra'nın kimyasal silah kullandığı belirtilmişti. 2-Aynı örgüt Türkiye'nin de savaşa girmesi için HATAY İLİMİZİ KANA BULAMIŞ hükümet bu örgüte silah ve para yardımı yaptığı için suçu Esad rejimine atmaya çalışmıştı ama foyası ortaya çıkmıştı. 3-Yine El-Nusra denen örgüt üyeleri Adana'da 400kg patlayıcı madde ile yakalanmıştı. Şimdi soruyorum; Esad rejimi salakmıki tüm dünya gözü üzerindeyken böle bir silahı teröristlerin üzerinde de değil kendi halkı üzerinde kullansın? Yine bu işte El-Nusra denen örgütün eli var diye düşünüyorum! Amaç belli!
Dualarımız onlarla, Suriye'deki kardeşlerimizle, Arakan'da, Doğu Türkistan'da, Mısır'da nerede bir Müslüman'ın kanı akıyorsa duamız orada. Nerede bir mazlum varsa yüreğimiz orada. Hiç kimse ama hiç kimse Mısır ve Suriye'de öldürülen, şehit edilen masum çocukların hesabını veremez. Ne yüce Rabbe, ne tarihe, ne insanlığa, ne de vicdana. Allah'ın bütün gazabı zalimler üzerine olsun. Rabbimin bütün rahmeti de şehitler ve mazlumlar üzerine olsun .Allah tüm müslümanların yar ve yardımcısı olsun.
resmen insanlık suçu işleniyor kimyasal silahla katlediliyor insanlar avrupa susuyor bm susuyor obama kuklası susuyor yazıklar olsun
ben rusyanın yerinde olsam suriyeye el koyarım. dünya dengelerini bir anda bozarım.
Rusya istediğini aldın sanırım.!!
Diğer Haberler