Rusya'dan flaş açıklama: CIA casusu yakaladık

Rusya'da bir Norveç vatandaşının casusluk iddiasıyla tutuklandığı bildirildi. Norveç devlet televizyonu NRK'nin son dakika haberine göre, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), casusluk yaptığı iddiasıyla bir Norveçliyi tutukladığını duyurdu.

Rusya'dan flaş açıklama: CIA casusu yakaladık

Norveç vatandaşının Rus donanmasına ait gizli bilgileri ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatına (CIA) aktarmakla suçlandığı belirtildi. Norveç Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Norveç vatandaşının casusluk iddiasıyla tutuklandığı doğrulandı ancak bu kişi hakkında bilgi verilmedi.

'KIIZILHAÇ TEŞKİLATINDA ÇALIŞIYORDU'

Öte yandan, İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, tutuklanan Norveç vatandaşının 60 yaşında olduğu ve daha önce Rusya-Norveç sınırında Kızılhaç Teşkilatında çalıştığı öne sürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bir ucu Alaska sınırındaki Amerika'ya,diğer ucu Çin sınırına dayanan Rusya'da bir tane ajan yakalanmış çok mu?Türkiye'ye gelsinler İstanbul'da en az 1000 ,güneydoğu'da en az 5000 ajan cirit atıyo.
yeyin birbirinizi yıllarca müslüman kanı akıttınız
daha dün saldiri önlendi diye tesekkur etmisti. Muhtemelen istihbarati vereni yakalamistir bu Ruslar. Adamlara bosuna ayı demiyorlar...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler