Rusya'dan flaş iddia!

Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma'nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Aleksey Puşkov, ABD'nin bu hafta sonu Suriye'ye operasyon düzenleyeceğini iddia etti.

Rusya'dan flaş iddia!

Rus İnterfax haber ajansına konuşan Puşkov, İngiltere ve diğer bazı müttefiklerinin Suriye'ye askeri müdahalede bulunmayı reddetmesine rağmen ABD'nin Suriye'ye operasyon düzenleyeceğini ve operasyonun hafta sonu gerçekleşeceğini öne sürdü.

Puşkov, ABD'nin Suriye'ye Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararı olmaksızın askeri müdahalede bulunacağını birçok kez açıkladığına vurgu yaparak, operasyonda Fransa, Türkiye, Suudi Arabistan, Katar ve bazı Arap Birliği üyesi ülkelerin olabileceğini söyledi.

Rus politikacı, İngiliz Parlamentosu'nun Suriye'ye müdahaleye hayır demesinin ABD ve Suriye karşıtı koalisyon için önemli bir darbe olduğunu ifade etti.

Öte yandan, Başbakan Yardımcısı Dmitriy Rogozin, İngiliz hükümetinin Suriye'ye askeri müdahaleyle ilgili önergesinin parlamentoda yapılan oylamada reddedilmesine ilişkin, “Bu ret kararı, bazı ülkelerin askeri müdahale konusundaki ısrarını kıracaktır” değerlendirilmesinde bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
inşallah büyük bi heycanla bekliyorum savaşı suriyelilerin parçalanmış cesetlerini görmek istiyorum
seni hizmet ettiğiniz çarmağa gerip götünden sikmeli mal oğlu mal
sen de adam mısın ...
Kardesim sen nasil bir yaratiksin insan olmadigin belli
ALLAH"U TEALA 100000000 TURLU BELANI VERSIN ...!!!
İşte gezi destekçilerinin ruh hali.Kendi memlketleri için iyi bir şey düşündükleri yokki Suriye halkı için iyi şeyler düşünsünler.
nasilda acele ediyorlar suriyeyi israil topraklarina katmak icin,acimasiz zalimler.
tam tam tam.en az esad kadar zalim,acımasız, ülkeler savaş tam tamları çalıyorlar.Tencere dibin kara benimki senden kara. biber gazı fişekleriyle gözlerini çıkardığınız gençleri unutmadık , unutmayacağız,unutturamayacaksınız. her demokrasi lafını ağzınıza aldıkça yaptığınızı hatırlayacağız.ve size inanmıyorum.
siz ne tedbir aldınız ,ırakın işgali gibi seyredecek misiniz yoksa size karışmayın diye dolarlar mı verildi, yazıklar olsun. Dünyayı ABD ye teslim ettiniz.
Çapulcular nerede?Doğru Suriye ye hadi bakalım paçanız yiyormu?
hey rusya varmısın yokmusun açık ol sana yazıklar olsun bu mesele çıkar meselesi ise bizde bundan sonra amerikancı olalım inan dünya kamu oyunda bir kişiyi daha kaybettin amerikadan önce esattan yana suriyeye sen gir amerikan dolarlarını reddet
Rusya sen de sattın ya müttefikini, yuh olsun.
kıvırmayın rusya delikanlı olun yanar döner olmayın keratalar..
fırtına öncesi sessizlik... ingilizlerden sonra ruslarda bu goruntuyu ciziyo türkler koruyoacak kim savasacak..
Diğer Haberler