Rusya'dan son dakika Kudüs açıklaması! Putin, Erdoğan ile görüşecek

Kremlin'den Kudüs krizine ilişkin yapılan son dakika açıklamada "Trump'ın Kudüs kararı Ortadoğu'daki durumu daha da karmaşık hale getirir. Karar uluslararası toplumun ayrışmasına neden olur" açıklaması geldi. Ayrıca, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin’in bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon konuşması yapacağını, tarafların ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili açıklamasının ardından Orta Doğu’daki durumu görüşeceklerini bildirdi.

Rusya'dan son dakika Kudüs açıklaması! Putin, Erdoğan ile görüşecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin'in bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon konuşması yapacağını, tarafların ABD Başkanı Donald Trumpın Kudüs ile ilgili açıklamasının ardından Orta Doğudaki durumu görüşeceklerini bildirdi.

Peskov yaptığı açıklamada, "Bu akşam Putin'in Erdoğan ile telefon konuşması yapmasını bekliyoruz. Gerçekten önemli bir konu görüşülecek ve ABD Başkanı'nın büyükelçiliğin Kudüs'e taşınmasına ilişkin açıklamasının ardından Orta Doğu'da oluşan durum masaya yatırılacak " ifadesini kullandı.

Daha önce Trump Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul ettiğini belirtti ve büyükelçiliğin Kudüs'e taşınmasına ilişkin belgeyi imzaladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Türkiye'nin Orta Doğu'da bir görevi var. Biz BOP'un eşbaşkanlarından biriyiz. Bu görevi yapıyoruz.” RTE diyen RTE eskiden obamayi arardi o KANDIRDI dedi trup u aramaya basladi ama BOP baskanligindan istifa edip yahudi madalyasini hala atmadı..
bu kahbe abd kahbe yahudi devletine arka çıkıyo sonlarını hazırlıyo zaten putinde sevmiyo bu adamları israili
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler