Rusya'dan Türkiye'yi kızdıracak istek

Rusya Hükümeti'nin, Andreas Papandreu Hava Üssü’nün kullanımıyla ilgili olarak, Rum Yönetimi’ne resmi bir talepte bulunduğu belirtildi.

Rusya'dan Türkiye'yi kızdıracak istek

Rum haber kaynakları, Rusların savaş uçaklarıyla ilgili kolaylıklar da istediğini kaydetti. Taraflar arasındaki savunma anlaşmasının güncellenmesi çerçevesinde, Moskova’nın savaş gemilerine tanınacak kolaylıkların ötesinde, savaş uçakları için Baf’taki hava üssünü de kullanmayı istediği öğrenildi. Bu çerçevede Rum Dışişleri Bakanlığı’nın böyle bir isteğe temkinli yaklaşırken, talebin Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e iletildiği aktarıldı.

Rum Politis gazetesi, konunun ilk kez Rum Savunma Bakanı Fotis Fotiu’nun geçtiğimiz Mayıs ayında Moskova’da Rusya Savunma Bakanı Sergey Shoigu’yla görüşmesinde gündeme geldiğini hatırlattı.

Haberde, Rusya Savunma Bakanı’nın, savaş gemilerinin Rum limanlarına demirlemesi, liman altyapılarının kullanılması, aynı zamanda gemi mürettebatının değiştirilmesiyle ilgili olanakların ötesinde, Rum Milli Muhafız Ordusu'na ait Baf’taki hava üssünün, Rus savaş uçakları tarafından da kullanılmasını istediğini yineledi.

Rum Savunma Bakanı Fotiu’nun, Rus mevkidaşı Shoigu’yla gerçekleştirdiği görüşmede, Rus Donanması’na limanlarda kolaylıklar sağlanması konusunda, Rum kesiminin buna derhal cevap vermeye hazır olduğunu kaydeden gazete, Fotiu’nun, bu tür şeylerin başka ülkeler tarafından da uygulandığına atıfta bulunduğunu belirtti.

Fotiu’nun ikinci konuyla alakalı olarak ise, Rusya’dan talebini somutlaştırmasını istediğini anlatan gazete, Fotiu’nun konu hakkında Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’i bilgilendirmeyi üstlendiğini iletti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
2- Bizimle aynılık gösteren dünyaya bir bakalım;Türk dünyası perişan,Azerbaycan,Kıbrıs,Doğu Türkistan,Tatarlar,Irak Türkmenler,Batı Trakya,.İslan dünyasının hali içler acısı;hemen tamamı müstemleke olmuş ve iç karşıklıklar hakim.Çevreye bir bakalım;Rum kesimi,israil,Ermenistan,..toplasan bir Konya/İzmir etmeyecek sözde ülkeler bizimle neredeyse alay eder halde.hepsi milli/ulusal çıkarlarının peşinde ve ulusal amaçlardan asla ödün vermezler.AB-D her şekilde anlayışı,hoş görüyü bizden bekler ve eleştirir.Mesela Ruhban okulu,vakıflar.Sinsi Sevr planları.Bu millete peşinden gideceği bir amaç verin
iyi olmuş,Rum kesimi yıllarca ABD ve Avrupa tarafından hep desteklendi,AB birliğine alındı. şimdide ruslara göz kırpıyor, alın işte rum kesimini bi yerine so... sun ABD. vede AB ülkeleri size bu yakışır.
ee bize ne ABD ve Avrupa düşünsün
nerde o attıgını vuran türk savaş uçakları pilotları
Diğer Haberler