Rusya’ya şok "Esad" teklifi

Suriye’de iki yıldır Beşar Esad’a karşı savaşan muhalefetin en büyük destekçilerinden Suudi Arabistan’ın Rusya’ya “Silah alalım siz de Esad’a desteğinizi azaltın” teklifinde bulunduğu iddia edildi.

Rusya’ya şok "Esad" teklifi

İngiliz haber ajansı Reuters'ın Ortadoğu’dan kaynaklara ve Batılı diplomatlara dayandırdığı haberine göre teklifi, geçen hafta Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşen Suudi İstihbarat Şefi Prens Bandar Bin yaptı.

Prens, Putin’e Esad’a olan güçlü desteğini yumuşatması, Suriye ile ilgili olası Güvenlik Konseyi Tasarısı’nı engellememesi karşılığında Rusya’dan 15 milyar dolara kadar silah alabileceğini söyledi. Ayrıca Körfez gazının Rusya’nın “Avrupa’nın en büyük doğalgaz sağlayıcısı” pozisyonunu tehdit etmeyeceği garantisi verebileceğini anlattı.

Rusya, isyan başladığından beri, Suriye’ye silah ve diplomatik destek sağlıyor, BM Güvenlik Konseyi’nde Suriye’ye yaptırım uygulanmasına dair alınacak karara karşı çıkıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Esad'a karşı savaşan halk değil,AMERİKAN EMPERYALİZMİDİR.!! EĞER GERÇEKTEN MASUM HALK OLSA İNSAN KALBİNİ ÇIKARTIP YEMEZDİ..! SİVİL KÜRTLERE ŞUANDA KÖYLERİ BASIP ÖLDÜRMEZDİ..!
midem bulandı bu tipten.bari fotorafını vermeyin.
bunlar Allah ın gazabına uğrasınlar ş.....zl ler
sadece müslümanlar bırbırını ölduruyor ve bunun farkında degıller abd ve avrupanın oyununa geldıklerının bu dunya herkese yeter artar yazık abd sızlerın parasını sömurwerek halkını rahat yasatıyor sızlerı ıse hanefı sunnı arap felan ayagına sanal savastırıyor yazık sizlere gerek yok kendınıze gelın
SIRA SUDU PICLERINE GELIYOR ONLARDA BIRGUN HALK TARAFINDAN LINC EDILECEK ONLARI NE AMERIKA NEDE RECEB TAYYIP KURTARABILECEKYIR O GUNU GORMEK ISTIYORUM
Esad gitsinki canlı canlı boğaz kesenler ın önü açılsın zalım bunlar
Sen esadın kim olduğunu bilyormusun ki bu konuda yorum yapıyorsun?
insan oğlu çıldırmaya başladı insancibi yaşamayı değil sevkine göre düşüncesine göre insanlar yaratıp yaşamak oldu
Aynı Mısır gibi olur bunlar bi taraftarlarını Rusya bi taraflarını usa diğer bi kısmınıda Avrupa yiyor
Adamın yüzüne yansımış şeytanlık.
Rüşvet
amerika sizede demokrasi getirecek sadece sıranızı bekleyin.:)
Diğer Haberler