Rutkay Aziz’den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Mozart' yanıtı

"Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir" ifadesini kullanan sanatçı Rutkaz Aziz için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" ifadelerini kullanmıştı. Rutkay Aziz'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt geldi.

Usta tiyatrocu Rutkay Aziz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" sözleri için, "Faşizmin ne olduğu o zaman tam bilinemiyor. Ben mi faşist oluyorum bu durumda Mozart mı oluyor faşist? Böyle bir durum varsa ben insanlık adına Mozart’ı korumaktan yanayım" dedi.

Artı TV yayınına bağlanan Rutkay Aziz, aslında Erdoğan'a bir şey önermediğini belirterek, "Sadece bana Erdoğan'ın Fazıl Say konserine gideceği söylendi, bu konuda ne düşündüğüm soruldu. Ben de 'Çok iyi olur, Mozart ve Beethoven dinler, iyi gelir' dedim" şeklinde konuştu.

'MÜSVEDDE' CEVABI: MUHALEFETTE KİM VARSA...

Aziz, Erdoğan’ın bazı sanatçılar için kullandığı "müsvedde" lafı için de "Sanata ve kültür hayatımıza nasıl baktıklarının göstergesidir. Bu Metin'le başladı Müjdat'la, başka arkadaşlarla devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı, Metin'e ve Müjdat'a 'sanatçı müsveddeleri' derken aslında ucu açık bir laf ediyor. Yani muhalefette kim varsa, kim eleştirel bir yaklaşım içindeyse bunlar demek ki müsvedde oluyor. Kim müsvedde, kim değil bunu halk zaten belli bir yerde kendisi getirip, koyuyor. Bunun ötesinde daha fazla muhatap tutmanın bir anlamı yoktur kendilerini" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 219 yorum
erdoğandan önce açtınız asgari ücrete çalışıyordunuz şimdi bölüm başına 30 40 bin lira para alıyorsunuz haddinizi bilin
@birgeni02 milleti tehdit mi ediyorsun? yoksa kin ve nefrete teşvik mi?
@birgeni02 belli ki aç olan sendin..haddini bilmeyende..
@birgeni02 ciddisin yani, aynı havayı soluyoruz halbuki, içerde size ne yapıyorsa?
@birgeni02 be kara cahil şu deve sidiğini az için az cidden yan etki yapıyor sizde bre pervasız bölüm ücretlerini söylemiş olduğun kişi mi ödüyor oyunculara da böyle bir cümle kuruyorsun
2 BİRA İÇ ÖLMEZSİN.BİR BAK TADINA HÜLOĞ.YAPMADIĞINIZ ÜÇ KAĞIT KALMADI.BİR BİRAYLAMI SÖZDE İSPATI MÜMKÜN OLMAYAN CENNET KAPILARI KAPANACAK
kimin parasini veriyor okadar para veriyor yalaka olsunlar öylemi
cehalet akiyo attigin yorumdan koyun arkadas
İŞTE HEP BUNLAR ARAP MAYASI YÜZÜNDEN.BİZ TÜRKLERE BULAŞTIĞINDAN BU YANA İFLAH OLMUYORUZ.NE ARAP MAYASIYMIŞ
@alptekinsen BİZİM KRAL BİRAZDA ZAMANINI CİMERE AYARSIN.MİLLET BİTMİŞ TÜKENMİŞ MAİL ATIYOR,CİMERDE ARTIK KİM VARSA,HİÇBİR SORUNA ÇÖZÜM BULAMIYOR.KRAL ÇIPLAK
şimdi de ahlak bekçisi olup eleştirdiğiniz dizilerin güzel bişey olduğunu mu savunuyorsunuz. tabi 'tanrınız' için ne tarafta olmak gerekirse oradasınız
ey erdoğan sen ekonomiye bak işine bak işine
@speady31 ekonomiden sorumlu bakan var tosunum
Oy alacak ya heryere herkese saldırıyor
@speady31 ne tavsiye edersin by ekonomist
Damat varya niye baksın
ulan dallama diğer sanatçı bozuntularina nede soylemiyorsun, sanatinizı yapın diye
@segman009 O DA KİM? ERDOĞAN'IN DAMADI DAMAT FERİT.İPLERİ KİMİN ELİNDE BU KUKLANIN.KENDİNE AİT BEYNİ VE FİKRİ OLAN BİRİ LAZIM.
Biraz ironi.Herkes herşey olabilir.Ama cumhurbaşkanı olamaz.
@cengizsakarya cumhurbaşkanı olmak için yobaz yalancı hırsız olmak gerek
@cengizsakarya BİDE BENDEN.herkes herseyi bilemez ama bizim cb herşeyi bilir..ata binmek hariç
@cengizsakarya senden de bir bk olmaz
doğru. ironi yapıyor adam anlamayanlar da olumsuz oy kullanıyor.
@cahitcihat atı kandıramadığı için ata binemedi ama sırtına bindiği bir sürü insan var nasılsa
@cengizsakarya O söz ADAM olamaz değilmiydi?
@cengizsakarya diploma varmı desem?
@cengizsakarya ı kadar sinirleriniz alt üst olmuş ki,En ufak bir olumlu ifade o anda sinirleri tavan yaptırıyor ve başka bir şeyi gözler görüyor,Evet bu toplumun ne duruma geldiğinin göstergesidir,Bu arkadaş İroni yapıyorum demesine rağman kimse o ifadeye bile bakmamış ve Cumhurbaşkanına övgü olan kelimeler onları çileden çıkarmış.
@ayhanyesilbag O zaman bir sonraki cumhurbaşkanı sensin .
@ayhanyesilbag sız kendınızı tanıt mışsınız saygısız ukala
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler