Rusya'dan açıklama: Türk askeri geliyor!

Rusya’dan satın alınan S-400 hava savunma sistemlerini kullanacak yaklaşık 100 Türk askerin eğitimi bu ay sonunda Rusya’daki bir askeri üstte başlayacak.

Rusya'dan açıklama: Türk askeri geliyor!

Rus haber ajansı TASS’da yer alan habere göre, diplomatik bir kaynak açıklamasında Mayıs ayı sonunda, yaklaşık 100 Türk askeri, anlaşmaya göre 2019da teslim edilecek olan S-400 hava savunma sistemlerini kullanmak üzere Rusya’da bir askeri üstte eğitime başlayacak ifadelerini kullanırken, eğitimin yaklaşık 5 ay süreceğini de belirtti.

Ayrıca, haberde Türk askerlerinin, Mart ortasında aynı askeri üstte eğitimine başlamış olan Çinli askerlerle birlikte eğitileceği bilgisine yer verildi.

Haberde Rusya’nın askeri teçhizat ihracatçısı olan Rosoboronexport’un konuya dair bir açıklamada bulunmadığının da altı çizildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
İŞTE BU.NATO MATO UNUTALIM GİTSİN.HİÇ BİR KONU VE HUSUSLARDA YANIMIZDA OLMAYAN SÖZÜM ONA BİR ABD VE NATO VAR.İÇİMİZDE VE DIŞIMIZDA TERÖRÜ YAŞATAN ABD VE NATO'NUN TAAA KENDİSİ. YUNANLILARA S-300 VERİLİRKEN KİMİN SESİ ÇIKTI.HİÇ KİMSENİN.BİZE GELİNCE NİYE? KIYAMET KOPARILIYOR.SINIRIMIZA TERÖR ÖRGÜTLERİNİ YERLEŞTİRİYORLAR VE ONLARA BİNLERCE TIR DOLUSU YARDIM YAPILIYOR AYRICA MAAŞ VERİLİYOR,,,EEEE BU NASIL? DOSTLUK NASIL? NATO NASIL MÜTTEFİKLİK.TÜRK MİLLETİ DİYOR Kİ!! BU DOSTLUK SONA ERDİRİLSİN.AB LİĞİNE DE 2019 YIL SONUNA KADAR ÜYELİK VERMEZSENİZ BU İŞ BİTER DENİLMELİ.ABD ÜLKEMİZDEKİ ÜSLERİNİ KAP
bak yeşile basınca çalışıyor, kırmızıya basınca duruyor. eğitim bu. adam sırrını verir mi bize.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler