Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu AK Parti ile ittifak şartını açıkladı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AK Parti ile ittifak konusunda gündem yaratacak bir açıklamada bulundu.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Edirne'de, düzenlediği basın toplantısında, hükümet politikalarını eleştirerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik düzenlediği hava operasyonunu eleştiren Karamollaoğlu, sırada Türkiye ve İran'ın olduğunu öne sürdü.

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Son zamanların en önemli hadisesi, Amerika'nın, İngiltere ve Fransa ile Suriye'yi vurması oldu. Biz bunu hakikaten Müslümanlar için önemli bir gecenin sabahında, sanki sadece Suriye'de, Eset rejiminden değil bütün Müslümanlardan öç almak için yapılan bir saldırı olarak gördük ve lanetledik. Bizi üzen hükümetin yaklaşımı oldu. Yani onlar bunu olumlu karşıladıklarını ifade ettiler, bu kanaate nasıl gelir, idrak etmek, anlamak mümkün değil. Fransız devlet başkanının 'Biz bu saldırıyla Ruslarla Türklerin arasını açtık' diye bir ifade kullanması, bunların sinsi ve haince davrandıklarının bir işareti. Ortadoğu'da bu hadiseler aniden meydana gelmiyor, bir geçmişi var. Bu hadiselerin ulaşmak istediği bir hedef var. Münferit olarak değerlendirmeye kalkarsak çok hata yaparız. Konu ne Eset, ne IŞİD, PYD; bunların hepsi bahane. Esas hedef Irak'tan sonra Suriye'nin parçalanıp bölünmesiydi. Onun arkasından da sıra hiç kimsenin de tereddüdü olmasın, Allah muhafaza etsin, bize geliyor. Türkiye ve İran'a geliyor."

AK PARTİ İLE İTTİFAK

Toplantıda 'Hükümet yeniden Milli Görüş gömleğini giyer mi?' sorusu üzerine Karamollaoğlu, şu yanıtı verdi:

"Bu arkadaşlarımız herhalde biraz kilo aldılar, bizim gömlek bunlara sığmaz, giremezler, yırtılır. O kadar büyük, ciddi yanlış adımlar attılar ki telafisi bu arkadaşlar tarafından mümkün değil. Biz bir ittifak kurabilir miyiz? Garip geliyor ama arkadaşlar derse ki 'Biz size devleti teslim ettik, gelin beraber yönetelim, kararları da siz alın' o zaman varız. Ama sil baştan her şeyi değiştirmek şartıyla. Başka türlü ülkenin düze çıkması mümkün değil. Bir numaralı mesele adaletin tesisidir. Adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz. İkincisi işin ehline verilmesidir. Bu arkadaşlar işin ehline vermeyi istemiyorlar artık. Çünkü ehil insan geldiğinde 'Bunların yapma dediği işi yaparım, ancak böyle düzelir' diyor. Üçüncüsü de kucaklaşma. Bu memlekette bizim farklı fikirlerde, inançlarda olan insanlar olarak kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Huzur başka türlü sağlanmaz ki."

'İKTİDAR, 28 ŞUBAT MEYVESİDİR'

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın yargılandığı davada verilen cezalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan SP Lideri Temel Karamollaoğlu, AK Parti iktidarının 28 Şubat'ın meyvesi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Elbette böyle bir kararın çıkması bir bakıma o dönem sıkıntı çekenlerin kalbine su serpti. Ancak biz bir öç alma mantığı ile meselelere yaklaşmayı da doğru bulmuyoruz. Bazıları bu sözümü tenkit edebilirler. Onun için bugünden şunu ifade edelim: İktidar için de söylüyorum, biz geçmiş suçların üzerinde ısrarla duracağımız kanaatinde, insanlardan öç alacağımız mantığıyla iktidara gelmek istemiyoruz. Kimseden öç almak için değil, yanlışları düzeltmek, ülkeyi huzura kavuşturmak, kalkındırmak için varız. Etrafımızdaki ülkelerde de barışının tesisi bizim yönümüzden büyük önem taşıyor. Bu alınan kararlar o gün yapılan yanlışların tescili manasına geldi. Mahkemeler de çok enteresan tavır sergiliyorlar. Yani cezayı veriyor, hapse atmıyor. Sonra bir kısım insanlar, en garibi 28 Şubat dönemi birtakım ifadelerden dolayı bugün hapishanede olan, yaklaşık 20 küsur yıldır hapis cezasıyla cezalandırılmış bulunan insanlar hâlâ hapishanede. Ya hükümetin ya da Adalet Bakanlığı'nın ya da birilerinin bir karar alıp bu yanlışı düzeltmekleri icap eder. Siz 28 Şubat'ın suçlularını cezalandıracaksınız ama 28 Şubat sebebiyle hapse giren mağdurları hapishanede tutmaya devam edeceksiniz. Bu adalet değil. Alınmış olan karar yüreklere bir bakıma su serpmiştir. Ancak bunun öç alma mantığıyla yapılmaması doğrudur. Fakat mağdurların da mağduriyetlerinin de giderilmesi icap eder. Şunu herkes bilmek mecburiyetinde: Bugünkü iktidar 28 Şubat'ın meyvesidir. İster hoşumuza gitsin, ister gitmesin. O dönemdeki baskılar olmasaydı, millette bugünkü iktidarı, bugünkü AK Parti'yi iktidara getirme gayreti olmazdı. Onun içinde iktidarın yaptığı birtakım yanlışları, sırf kendilerine başörtüsünde bir hak verildiği için bütün problemlerin tamamlandığını zannediyorlar. Başörtüsü bir haktır ama ülkenin tek meselesi başörtüsü değildir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
Ne desen doğrusun hacım tebrikler.
Hak..hukuk ve her şeyin temelinde adalet... Fatih Sultan Mehmet'in de ifade ettiği gibi; " kadıyı satın aldığın gün adalet ölür. adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür."
%1 oyu yok diyenlere cevap veriyorum..akp 2002 de saadet oyları ile iktidar oldu..hiç yoksa akp de şuan %15 eski saadet oyu var..barajı kaldırın da görün gerçek saadet oyunu..adamlar baraj var diye akp ye attı hep..suan saadetin ölüsü %7 %8 alır baraj olmasa
@r.etkar PEK BİLİRSİNİZ.....PEK KOSKOS YAZARSINIZ İCRAT HİÇ YOK... BOL BOL O BUNU YEDİ İ BU BUNU SÖYLEDİ ŞU SÖYLE DERDİ....SEN NEYAPTIN....
@gozcan_h5 aadet erbakan hoca ile öldü,Allah rahmet etsin, bende saadet partiliydim ama süt memeye nasıl girmezse bende saadet dönmem gayri
tırt
Sen ne büyük bir insansın!Sizin gibi insanları gördükçe islama saygım artıyor.Sizin gibi müslümana can kurban!
Temel bey ağzınıza sağlık ülkemizin sizin gibi siyasetçilere ihtiyacı var milleti ayrıştırmayan kamplaştırmayan siyaset adamlarına ihtiyacımız var inşallah mecliste sizide görürüz artık hükümetin yanlışlarını çok güzel dile getiriyorsunuz yolunuz açık olsun.
helal sana
bun kafa ile gidersek kaçınızmal olacak eğer birileri koltuk ve saray hırsında devam edip milletin geleceğüini gözetmezz şise sonunda çok zor günler bizi bekler umarım suriyenin ırakın ve hatta filistinin durumuna düşmeyiz işallah
sen daha parti yönetemiyorsun neyin devletini yöneteceksin eyy şaşkın
@enes_aksoy_1981 kendi medya imparatorluğundan ülke iyi yönetiliyor misler çiçekler gibiyiz hiç bir derdimiz yok diyen adamın her dediğine kayıtsız şartsız şüphesiz inanıyorsun bu adama şaşkın diyorsun öylemi kusura bakma ama sizin kalplerinizde beyinlerinizde mühürlenmiş acıyorum size
@enes_aksoy_1981 bütün solcular saadetli oldu yeter ki rte gitsinde ermeni de yunan da hdpli de oluruz ...örnek son seçimdeki hdp oyları..
son zamanlarda %00000,1 dahi oyu olmayan ve normaz zamanda deger3verilmeyen bu ihtiyarı pohpohlayıp ne elde edecekler???
@fikretdemir diyelim ki 0 oy aldı. Bu söylediklerinin yanlış olduğu anlamına gelmez.
Resmen espri yapmış iyi güldüm :D
:D tamam verelim gardaş ...alın sizin olsun hükümet...ama %45 le %0.1 oy oranı adaletlimisence.%0.1le hükümetin başına geleyim diyorsun
@tomcrouser akp nin faizci sisteminden artık bıktık.
AKEPE BİTELİ ÇOK OLDU NEYİN İTTİFAKİ ? ŞİMDİ VATANSEVER HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR ACİLEN VE MİLLET BUNUN FARKINDA .
buda kendini nimetten sanıyor.
tek kelime;doğru
Adam yaa...Helal.olsun Sayın Başkan.Tebrikler,bravo... Dik dur eğilme,%50 seninle...
Necmettin Erbakan adildi-Milli ve Yerli idi de ne oldu- ilk Fırsatta darbe yapıldı.. Sen tek başına iktidar olsan kaç sene idare edebileceksin devleti. 6 ay geçmeden bir e-muhtura yersin.6 ay sonra da siyasi yasak yersin... AKP bir şey yapıyorsa bir bildiğinden yapıyordur. Sizin gibi Kestirip atsa herşeyi-bugünlere biraz zor gelirdik.2018'e kadar en az 10 kere darbe olur-faili meçhul ile Özal gibi olurdu sonu.Denenmedi de değil üstelik.
Çok komik bir yaklaşım. Sende potansiyel var da bunu millet mi göremiyor..
oy ver yada verme.benim için doğruları söylemesi önemli.
tek doğru konuşan adamsın seviyorum seni
bu çocuklar bu işi yapamazlar, Çocuk ülke yönetemez. necmeddin erbakan.
muz cumhuriyeti sandınız galiba mollaaa
%1 oy potansiyeli olan partileri parlatın bakalım. nere kadar parlatacaksınız. göreceğiz.
İktidarın yaptığı işler arap saçına döndü iyicene onlarda bunun farkında
Bu Saadet Partisi kendini ne sanıyor özgüvenine hayranım doğrusu. Oy oranı virgüllerle ifade ediliyor kendini darı ambarında görüyor.
Buraya bazı seküler okuyucular yorum yapmışlar temel beyi destekleyen. Akılları sıra onu övüp muhafazakar oyları bölecekler. Biz muhafazakarlar ahmak değiliz, zannettiğiniz gibi koyun değiliz. Başaramayacaksinız, muhafazakar oyları bölemeyeceksiniz. Ülkemizi vesayet odaklarına tekrar teslim ettiremeyeceksiniz.
@erhanfrer Ben ve ailem Akp ye oy veriyorduk, Saadete oy vererecez bu dönem senin ne yazdıgının hiç önemi yok..
sen yorumlar i boş ver adamın söylediklerine bak. fasulyeden muslumanlar sizi
Vay anasına bee. Şer ittifakı yine aynı cephede birleşmiş. Temel Karamollaoğlu adam olsayıdı önce teröristlerle aynı masada olmazdı. Siz Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN' ı tanıyamamışsınız. Yada düşmanlığınız gözünüzü kör etmiş. Ülkeye zarar verecek hiç bir ortamda bulunmaz. Sizde biliyorsunuz ama bunu kabullenmek işinize gelmez....
Buda bunadı sanırım.
Hadi be git işine.Geçti Bor' un Pazarı sür eşeğin Niğde ye. Birilerinin maşası olduğunu unutma. Kendini bişey sanıyorsun....
kimin masası sence Kuzey Kore olabilir mi.
Valla tek kelime ile Harika bir yorum yapmış. Sayın Temel Hocama teşekkür ederim.
ulan bu herif ne kullanıyor, tarif etsede bizde kullansak. bende abd yi yönetmek istiyorum da, rüyada olsa uyanana kadar abd başkanı olayım. adam zirve yapmış.
@ybarslan_s ya hep saadetçiler okumuş, akp, mhp neredeler.
ekmek var hazırda yenmi. bi chp zihniyetide seninki. erbakan hoca tükürür yüzüne yaşasa
CHP zihniyeti kurtuluş savasinı başlatandır, Kıbrıs'a el koyandır, ülkedeki tüm kurumların temelini atıp kurandır. senin zihniyeti deki ise suriye bombalanirken ABD ve AB alkışlayan, ülkesindeki kurumları satan,PKK ile el sıkışan ,fetoyu ülkede buyutendir. birazcık milli ve yerli olun. bak şimdiden söylüyorum yarın kandırıldık demeyin:)))
%2-3 oya sahipsin kendini birşeyler sanıyorsun sanki ülkenin %30 oyuna sahip bir partisisin.
katiline aşık olan adamdan bi halt olmaz
Akp ye oy veriyordum ama artık oy felan yok vatandaşa değil kendilere çalışıyorlar çünkü,oyum da Saadet partisine,ayrıcada Saadet partisinin oyunu küçümseyenler bu dönem görecek Akp zaten Saadetin oyuyla geldi bugunlere emanet oylar yine eski partisine dönüyor..
Saygı duyulacak bir dindar.Dürüst ve temiz bir insan .helal olsun sana.
Ben şunu biliyorum ki Din ile oy alan herkes o makama geldiğinde bir süre sonra bozulmaya başlıyor. Bize İslamcı şu bu lazım değil bize bilime önem veren, adalete hukuka önem veren biri lazım aynı zamanda ümmetçilik değil Türk vatandaşlarını gözeten biri lazım.
Bu MAYNETİ 16 yıldır takip ederim. Ne refahı ne faziteli ne Ak partiyi ne Saadeti kayırdığını gördüm. Hele hele 28 şubatta Rahmetli hocaya yapılanları hayatta unutmam. Bu saydıklarımın bir sempatizmanı buraya yani Maynete bir yazı yazsa bir yorum yapsa burada 16 yıldır kırmızıya boyardı o yorumu Maynet beğenmeme adına.. Amma şimdi Saadet ak partiye ve Reise karşı yaa. Onunla ilgili bir yazı çıksa maşallah beğeni butonu yada saadet karşıtı bir yorum olsa beğenmeme kırmızı botunu fuul çalışıyor. Helal sana bee REİS.. Senin vesilen ile CeHaPeleri ve Mayyneti bile SAADET PARTİLİ yaptık :)))
OYLAR TEMEL REİSE....
kolpa hacı
Bunu adam yerine koyanda kabahat.
@carsancak boş yapma cahill
@carsancak --doğru sizin adam yerine koyduğunuz adamları görüyoruz, sende haklısın adam gibi adam görmediğiniz için adam olamayacakları adam sanıyorsunuz.
Ülkemizin özlediği dil ve çözüm ...
katılıyorum güzel konuşuyor akılı olmak lazım ülke hepimizin kucaklaşmak lazım birbirinizi için yapılan işlerde ülke için olması lazım fitne tohumları ekiyorlar ayırıyorlar dikkat etmemiz lazım kendimiz üretmemiz lazım hayvan bile dışarıdan geliyor üreten satan ülke haline gelmemiz lazım daha araba bile ......
Yorumlar ve tespitler gayet dogru. Son gunlerde cok isabetli cikislar ve yorumlar sayin k.mollaoglundan geliyor. Sanki secimin yildizi olacaklar gibi yada oy oranlarini ciddi bir sekilde artiracaklar. Hic oy vermeyenleri bile dusundurucu aciklamalar yapiyor. Akli calisanlari etkileyici aciklamalar.Onemli hususlara parmak basiyor. Geminin nerelerden su aldigini soyluyor, ama nafile. Kaptan ve murettebat degismesi gerek diyor. Goreve talipler, bakalim ahali ne diyecek...!
Diğer Haberler