Saadet Partisi ve Temel Karamollaoğlu'nun oy oranını açıkladılar

Saadet Partisi yetkilileri, SP’nin oy oranının yüzde 5’e yaklaştığını, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ise yüzde 10’u geçtiğini ifade ediyorlar. Karamollaoğlu'nun bu gelişmeler için, "Bizi ümitlendiriyor" değerlendirmesi yaptığı belirtiliyor.

Saadet Partisi ve Temel Karamollaoğlu'nun oy oranını açıkladılar

İttifak gündeminin ana unsurlarından biri olan Saadet Partisi (SP), kamuoyu araştırma şirketlerinin sonuçlarını dikkatle izliyor. Parti yetkilileri, SP’nin oy oranının yüzde 5’e yaklaştığını, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na olan ilginin ise yüzde 10’u geçtiğini not ediyor. En son 2009 yerel seçimlerinde yakalanan yüzde 5’lik oy oranının, Karamollaoğlu’na gösterilen yüzde 10’luk ilgiye yaklaşmasının zaman alacağını, ancak “adalet ve hakkaniyet” söyleminin sürdürülmesine bağlı olduğuna dikkat çeken SP’liler; partinin üye sayısının ise son iki ayda yaklaşık 20 bin arttığına dikkat çekiyor.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Recai Kutan’ın genel başkanlığında 2004 yerel seçimlerinde yüzde 4’ü geçen parti; “Harun Gibi Gelip Karun Gibi Gitmeyeceğiz” sözleri ile gündeme gelen Numan Kurtulmuş’un genel başkanlığındaki 2009 yerel seçimlerinde, genel seçimlere göre oyunu yaklaşık yüzde 90 arttırarak yüzde 5.13’ü yakalamıştı. 2011 genel seçimlerinde yüzde 1.27 oy çıkaran SP, Büyük Birlik Partisi ile birlikte girdiği 7 Haziran genel seçimlerinde de 2.06’yı görmüştü. Ancak parti 1 Kasım seçimlerinde 0.68’e kadar gerilemişti.

"BU BİZİ ÜMİTLENDİRİYOR"

Kamuoyu araştırma şirketleri 2019 seçimlerine daha uzun bire süre olmasına karşın değerlendirmelerini partilerle paylaşıyor. Edinilen bilgiye göre SP yönetimi, henüz özel bir anket yaptırmasa da anket sonuçlarını takip ediyor. SP Genel Başkanı Karamollaoğlu da “Gelişmeleri görüyoruz. Bu bizi ümitlendiriyor” değerlendirmesi yapıyor.

Karamollaoğlu’nun kongrelerini tamamlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaretlerinin ise 1 hafta, 10 gün içinde gerçekleşebileceği belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
ne içiyo bunlar ?
AÇ TAVUK KENDİNİ BUGDAY AMBARINDA ZANNEDERMİŞ BUNUKİ O HESAP ZAVALLI
Halk saadet+iyi parti+chp deastekliyor bu da zaten %60 demek...
@efekentliasivemavi hdp yi yazmamışsın utanma oğlum utanma niye utanıyosun.
@oguz_2016_epsjd varol kapak gibi cvp vermişsin
cahillerin partisi galiba %25 ini sp ve ıyı ye dağıtacak.
BOP taşeronu YAHUDİ madalyalı FETO APO BARZANI SALİH MUSLIM PAPA HAÇLILAR ile ittifak yapıp TÜRK milletine ihanet eden TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan ihaneti rüşveti hırsızlığı belgelilere karsi TÜRK milleti bir olmalı IYI saadet gelmeli
atalar boşuna dememiş aç tavuk kendini buğday ambarında zannedermiş diye Temel reis sen git solcularla pkk lılarla fetöcülerle takılmaya devam et
suratında insan haysiyeti kalmamış kişilik yoksunu vatan haini köpeğe oy verecek lerde haindir
kendini hakkaniyetli islamci olarak bilen herkes saadet partisine yonelmelidir . akp bu ulkenin basina gelmis en buyuk hain partidir . hala nasil goremiyorsunuz .
MECLİSTE OLMALARI GÜZEL OLUR.
90 Yıllarda saadet partisine zar ağlattınız Şimdi sadetten medet umuyorsunuz yemezler sol medya yemezler.
OYLAR TEMEL REİSE...
YOLUN AÇIK OLSUN İŞLLH
AKP, Saadet ile ittifak yapmazsa tek başına iktidara gelemez. Zavallı muhalefet, saadetten medet umar hale geldi, düştükleri zavallılığa bakın.!
CHP-HDP ile kol kola yürüyen Saadet yüzde 0.68 oy ile iktidara gelecek.;)
Diğer Haberler