Saatler geri alınacak mı? Servislere gün ışığı ayarı

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde servislere saat ayarı getirdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz onayıyla, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu imzasıyla 81 ilin valiliğine ve tüm okullara 'Sene başı yapılacak işlemler' başlıklı genelge gönderildi. Genelge ile, 'sabahın kör' saatinde ya da 'akşamın zifiri karanlığında' öğrencilerin servislerle taşınmasını yasakladı.

Sabah gazetesinin haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde servislere saat ayarı getirdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz onayıyla, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu imzasıyla 81 ilin valiliğine ve tüm okullara 'Sene başı yapılacak işlemler' başlıklı genelge gönderildi.

Genelge ile, 'sabahın kör' saatinde ya da 'akşamın zifiri karanlığında' öğrencilerin servislerle taşınmasını yasakladı. Valiliklere her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarına göre sabah derse başlama ve akşam bitirme saatlerini ayarlamalarını ve öğrencilerin karanlık saatlerde servislerle trafikte eziyet çekmemelerini istedi.

İSTANBUL'DA ZİL KAÇTA ÇALACAK?

Geçen yıl sabahın erken saatlerinde öğrencilerin yollara düşmesi yoğun eleştirilere neden olmuştu. Uykulu gözlerle dersbaşı yapan öğrenciler için İstanbul Valiliği bu seneye yönelik yeni bir adım atarak, ilçe milli eğitim müdürlükleri yanında kaymakamlıklara ve ilçe emniyet müdürlüklerine de gönderilen yazıyla ikili eğitim yapan okullarda derslerin saat 08.00’den önce başlatılmaması talimatı verdi. Yeni uygulama tekli eğitim yapan okulları memnun ederken ikili öğretim olan kurumlarda ders çıkış saati 19.00’u bulacak. İstanbul Valiliği’ndeki yetkililerden alınan bilgilere göre, geçen sene başlanan yaz saati uygulaması ardından velilerin isteği üzerine bu karar alındı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
Zafer ÇAĞLAYAN'ın saati de geri alınacak mı ? Bu genelge onuda bağlıyor mu ?
Ahahaha yolsuzluğa rüşvete adalet yoluyla bir ceza veremiyoruz da ancak böyle mizahla kendimizi avutuyoruz canım Türkiyem :)))
genelgeye gercekten sabahin kor saati mi yazmis :)
@trk_tkr angut, kör saat diye yazmaz, erken saat diye yazmıştır
hic sasirmadim gumruk bakanliginin da genelgeleri tebligleri boyle sacmalikla dolu..
@trk_tkr Dogru "kör saati" yazmistir.Dogru.
@trk_tkr yazmıştır.özellikle o cümleyi tırnak işareti ile belirterek yazmış :)))))
Avrupadada karanlıkta okula gidiyor çocuklar serviste yok herkes kendi imkanı ile gidiyor. en iyisi fabrikalar sabah 6 işbaşı yapsın okullar 7.30 8.00 memurlar 8,30 da işbaşı yapsınlar trafik o kadar sıkışmaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler