HABER

Sabah okula götürdü, akşam vurdu

Rize'de cinnet geçiren polisin eşi, eşini ve çocuklarını vurduktan sonra intihar etti. Saldırıdan yaralı kurtulan 7 yaşındaki M.G. Olgun, yaşadığı dehşet dakikalarını anlattı.

Sabah okula götürdü, akşam vurdu
Rize Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde 4.5 yıldır görev yapan 11 yıllık polis memuru Osman Çağatay Olgun, uzun süredir şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşi Gülseren Olgun'la yine tartıştı.
[** **](http://video.mynet.com/habervideo/Silahlar-patladi-komsular-sustu/435502/)
**[POLİS EŞİ CİNNET GEÇİRDİ, AİLESİNİ KATLETTİ](http://haber.mynet.com/detay/yasam/cinnet-geciren-kadin-ailesini-katletti/488602)**
Tartışmanın karşılıklı hakaretlerle büyümesi üzerine cinnet geçiren Gülseren Olgun, eşinin beylik tabancasını alarak önce Çağatay Olgun'a daha sonra da çocuklarına art arda ateş etti. Gülseren Olgun, son olarak da kalbinin üstüne dayadığı tabancayı ateşleyerek yaşamına son verdi.
**KOMŞU 3 SAAT SONRA HABER VERDİ**
Korkunç olay saat 19.00 sıralarında Olgun çiftinin alt katında oturan komşularının, apartman görevlisi İshak Kayış'a bir süre önce peşpeşe silah sesleri duyduğunu söylemesiyle ortaya çıktı. İshak Kayış'ın haber verdiği apartman yöneticisi Tahsin Güveli, polis memurunun cep telefonunu aradı. Ancak evden telefon sesi duyulmasına rağmen açan olmadı. Bunun üzerine yan binada oturan Olgun'un mesai arkadaşına haber verildi. Onun yönlendirmesiyle eve gelen ekipler, saat 20.30'da savcının verdiği iznin ardından evin kapısını kırarak içeri girdi ve korkunç manzarayla karşılaştı. Polisler, adeta kan gölüne dönmüş salonda, polis memuru Osman Çağatay Olgun, eşi Gülseren Olgun ve 4 yaşındaki Alp Tuğberk'in cesetlerini, yan odada da M.G.'yi ağır yaralı olarak buldu.
Polisler, M.G.'yi ve yaşama ihtimali olabileceğini düşündükleri Alp Tuğberk Olgun'u, Rize Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede yapılan ilk kontrolde Alp Tuğberk Olgun’un vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden 3 kurşunla hayatını kaybettiği belirlendi. Karnına bir, bacaklarına 3 kurşun isabet eden M.G., yapılan müdahaleler sonucu hayata döndürüldü.
**5 SAAT İNCELEME**
Rize Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Özkorul ve Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, olayın meydana geldiği daireye gelerek incelemelerde bulundu. 2 savcı ve 3 Adli Tıp uzmanı, yaklaşık 5 saat süreyle evde inceleme yaptı. Çalışmanın bitirilmesinin ardından Olgun çiftinin cesetleri, saat 03.30'da ambulanslarla otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ilk bulgularına göre, polis memuru Osman Çağatay Olgun'un sırtında 2, Gülseren Olgun'un kalbinin üzerinde bir kurşun tespit edildi.
**ANNEM YAPTI, YAN ODAYA KAÇTIM**
Dehşetten kurtulan tek kişi olan ilköğretim okulu 1'inci sınıf öğrencisi M.G. Olgun, hayati tehlikeyi atlatmasının ardından savcıya bu sabah ilk ifadesini verdi. Küçük çocuğun “Annem önce babamı vurdu, sonra kardeşimi. Bana da ateş etti. Yaralandım ama yan odaya kaçtım” dediği öğrenildi.
**SABAH OKULA GÖTÜRDÜ, AKŞAM VURDU**
Bu arada Gülseren Olgun'un dün sabah saat 08.00'de oğlunu okula götürdüğü ortaya çıktı. Okulun güvenlik kamerası görüntülerinde anne - oğlun okula girerken çekilen görüntülerin kaydı yer aldı. Görgü tanıklarının anlatımına göre ise önceki gece nöbette olan polis memuru Mustafa Çağatay Olgun, dün sabah eve gelirken kapıda oğlunu okula götüren eşiyle karşılaştı. Yaklaşık 5 dakika süreyle yüksek sesle tartışan Olgun çiftinin sık sık kavga ettiğini belirten komşuları, çiftin şiddetli geçimsizlik nedeniyle de önümüzdeki günlerde boşanma davası açma hazırlığında olduğunu da ileri sürdü.
**KAPICI: KEŞKE ERKEN HABER VERİLSEYDİ**
Olayın meydana geldiği apartmanın kapıcısı İshak Kayış, DHA'ya yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Saat 19.00 sıralarında dairelerden çöp almaya çıktım. Olayın olduğu evin alt katındaki dairenin kapısını çaldım. Orada oturan kadın, üst kattan saat 16.00 sıralarında silah sesi geldiğini söyledi. Ben de ikinci kata çıkıp kapının zilini çaldım ama açan olmadı. Bina yöneticisi Tahsin Güveli’ye haber verdim. Polisin cep telefonu numarasını aradı. Yine içeride çalan telefonun sesini duyduk ama açan olmadı. Bunun üzerine yan binada oturan bir polise durumu anlattık. O da telefonla aradı, yine sesi duymamıza rağmen açılmadı. Sonra polise haber verdik. Savcıdan izin alınınca kapı kırıldı ve saat 20.30 sıralarında eve girildi.”
Polis memuru Olgun'un evinde sürekli kavga olduğunu söyleyen Kayış, “Silah sesini biz duysaydık gidip bakardık. Komşu silah sesini duymuş ama bize haber vermemiş. Çöp almaya gidince olayı söyledi. Zannedersem silah sesini duyunca korkmuş ve bu nedenle haber verememiş. Çocuk, cesetlerle aynı evde yaralı olarak kalmış. Erken haber verilseydi belki kurtulan olurdu” diye konuştu. Olayın meydana geldiği ikinci kattaki dairenin kapısı, savcılık tarafından mühürlendi.
**‘ÇOK ŞANSLIYMIŞ’**
Öte yandan 4 kurşun yarasına rağmen 4.5 saat boyunca ağır yaralı halde hayata tutunan M.G. Olgun'un karnına giren kurşunun organlara zarar vermediği öğrenildi. Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Salih Erkul, ”Hasta bize geldiğinde 4 kurşun yarası vardı. Bir kurşun karın bölgesinde, üç kurşun bacaklarındaydı. Ölümcül bir kan kaybı olmamıştı. Karnına giren mermi şans eseri hiçbir organa değmemiş. Vücuttaki boşluklardan birine rastlamış ve çıkmış. Mustafa çok şanslıydı. Ancak ayaklarından yara aldığı için yürüyememiş. Sağlık durumu şu anda iyi” dedi.
**CENAZELER ADANA'DA TOPRAĞA VERİLECEK**
Polis memuru Çağatay Olgun ve oğlu Alp Tuğberk Olgun ile onları öldürdükten sonra intihar eden Gülseren Olgun'un cenazeleri, Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsilerinin tamamlanmasının ardından, Adana'dan gelen yakınlarına teslim edildi. Cenazelerin uçakla götünülecekleri Adana'nın merkez Yüreğir İlçesi'nde yarın toprağa verileceği öğrenildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön