MAGAZİN

Sabahat Akkiraz'dan Mescid-i Aksa yorumu: Madımak'ta canlarımız yakılırken çığlık atanlar...

Sabahat Akkiraz, İsrail polisinin, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere düzenlediği saldırılara sosyal medya hesabından isyan etti. Birçok vatandaşın yaşamını yitirdiği saldırılarla ilgili paylaşım yapan Sabahat Akkiraz, Madımak olayını anımsatarak, "Madımak'ta canlarımız yakılırken çığlık atanlar, alkışlayanlar, bıyık altından gülenler ve susarak onaylayanlar ile Mescid-i Aksa'da çıkan yangına dans ederek sevinen Yahudiler... İşte yobazlık budur" dedi.

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'nın cemaatine ve zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlerin yaşandığı Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine müdahale eden İsrail polisine dünya çapında tepkiler sürüyor. Ünlü isimler de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla yaşanan katliama karşı sessiz kalmadı.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan dikkat çeken bir paylaşım yapan sanatçı Sabahat Akkiraz, Madımak olaylarını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"MADIMAK'TA CANLARIMIZ YAKILIRKEN ÇIĞLIK ATANLAR..."

"Madımak'ta canlarımız yakılırken çığlık atanlar, alkışlayanlar, bıyık altından gülenler ve susarak onaylayanlar ile Mescid-i Aksa'da çıkan yangına dans ederek sevinen yahudiler... İşte yobazlık budur. Hangi dinden olduğun önemli değil. İnsan mısın? İnsan değil misin? Bütün mesele bu..."

Ünlüler İsrail'i kınadı!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
FİLİSTİN HALKI EKTİĞİNİ BİÇİYOR.NASIL? YANİ DİYECEKSİNİZ.PARA KARŞILIĞINDA EVİNİ ARSASINI KİMLERE? SATTILAR.BİZE Mİ? SATTILAR.YAHUDİLERE.SATTIKÇA YAHUDİLER ALDI.ALDIKÇA DA ÇOĞALDILAR.GÜÇLENDİLER.ABD Nİ DE ARKASINA ALINCA OLACAĞI BUYDU. KIBRISI KİMSE TANIMADI AMA, İSRAİL'İ DEVLET OLARAK İLK TANIYAN ÜLKE TÜRKİYE. DEVLET OLARAK İSRAİL MALLARINI ALIYORUZ.SONRA DA DÖNÜP MİLLETE, İSRAİL MALLARINI ALMAYIN DENİYOR.MERKEZ BANKAMIZA BİLE ORTAKLAR.GELELİM FİLİSTİNE. DOSTUMUZ DEĞİLLER.MECLİSLERİNDE ERMENİ SOYKIRIMINI TANIYAN ÜLKELERİN BAŞINDA GELİR. TERÖR ÖRGÜTÜ PKK DAVASINDA HAKLI GÖREN ALKIŞ TUTAN ÜLKE
bir hükümetin yaptığını halkına ve milletine mal edemezsin. aynı durum bizim ülkemizde var. arsa alana vatandaşlık bedava.. kime sordular bunu? halka millete mi sordular? biz hakettik mi??
coookkk tebrik ediyorum işte bilinçli yorum
bu cemaatler bizim başımızın belası valla canlarmış ne canı daha geçenlerde fetröşlerden ne çekti bu millet herkes gördü
bos konuşuyorsun bilmediğin konularda ahkam kesmede bir şey sansınlar
tamamen katılıyorum. çok yerinde bi tespit ve yorum
Filistinde toprak satan bizlerdik, psmanlıdan lalan toprakları. Bunların başında da şakir paşa gelir. Az araştırın derim.
BİZİM MÜSLÜMANLARIMIZ MAALESEF KENDİ İNANDIKLARI MÜSLÜMANLIĞIN DIŞINDA KALANLARIN YAŞAMASINA HİÇ TAHAMMÜLLERİ YOK.MADIMAKTA YANANANLARA SEVİNÇ NARALARINI KİMLER ATMIŞTI.
@sedatumut siz nesiniz
@yemen01 ben müslümanım.ama çalan,hırsızlık yapan,yakan,yıkan,yandaşını kollayan,müsümanlardan değilim.
insanlar yanarken sevinenlerin müslüman değil sağ ve sol görüşlü insanları birbirine düşman etmeye çalışan müslüman kisvesine bürünmüş asalaklar olduğu aşikar olalı hayli zaman geçti. Eğer bir suçlu aranacaksa her iki tarafın da ellleri kirli bilesiniz! Müslümanlar müslümanlığını daha iyi yaşamadığı için bunmarla aynıymış gibi görünerek hatadadır Aleviler ise islamı bilmezmiş gibi öldürülen insanlara müslümanlar göbek atıyormuş izlenimi yaratmakta ve hatadadır! Yüzlerce yıldır beraber yaşamış bu insanların içinde her iki topluluğa da benzeyen fakat bizden olmayan insanların galyanınaGeliyoruz
Şu an bir partinin başında olan o zaman Sivas belediye başkanıydı düşün bakalım kim olabilir
Altına imzamı atarım bu yorumun aynen katılıyorum .
Geri Dön