HABER

Sabancı'dan destek

İSTANBUL (İHA) - Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB konusundaki tavırlarını desteklediğini belirterek, "Sayın Sezer'in herhalde bazı duyumları var, onun için böyle bir karar vermiş. Sayın Erdoğan ise doğruları söylüyor, beğeniyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Sezer, Grand Cevahir Otel'de İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen "Sanayi Kongresi"nin açılış konuşmasını yaptıktan sonra, Kopenhag Zirvesi'ne katılmama kararıyla ilgili soruları cevapsız bıraktı. Sezer'in otelden ayrılmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan işadamı Sakıp Sabancı, Cumhurbaşkanı Sezer'in Kopenhag Zirvesi'ne katılmama kararını desteklediğini söyledi. Sabancı, "Sayın Sezer'in herhalde bazı duyumları var, onun için böyle bir karar vermiş. Gönül isterdi ki güzellik rüzgarları daha coşkulu gelse, bir de oraya Sayın Cumhurbaşkanımız teşrif etse. Oradan elleri dolu, memlekete güzellikler içeren neticeler getirse. Dilek buydu ama ölüm yok herhalde. İleride bir zamanda yine akıllı, bilinçli, hep birlikte hakkımızı arayan toplum olalım. İnşalah ileride Selanik'te, başka bir yerde arayalım. Herkesin değerlendirmeleri ayrı ayrı olacak. Herkese ayrı reçete yapılacak. Fakat bizim istediğimiz netice olsun, onu istiyoruz" diye konuştu.
AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın temasları sırasındaki üslubunu desteklediğini ifade eden Sabancı, "Bu duygu ve düşünceler günlere göre değişebilir. Günlere göre, düşüncelere göre Türkiye'nin menfaatini arayacağız. Sayın Erdoğan hakkımızı arıyor. Cesur ve başarılı şekilde anlatıyor. Sayın Erdoğan doğruları söylüyor, beğeniyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön