HABER

Saç ekiminde teknoloji desteği

Türkiye'de ilk defa Plusmed'de kullanılmaya başlanan saç analizi cihazı Cappilicare sayesinde, saç ekimi yapılacak bölgeyle ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşıldığı bildirildi.

Saç ekiminde teknoloji desteği

Levent'te bulunan Plusmed Kliniği doktorlarından Dr. Beyhan Zeybek Ataç, saç ekimindeki başarıyı etkileyen en önemli faktörlerden birinin saçın yapısının doğru anlaşılması olduğunu belirterek, Cappilicare saç analiz sistemi sayesinde, ekim yapılacak alan, saçların alınacağı bölge ve saç telinin içinde bulunduğu evreyle ilgili sayısal verilerin elde edildiğini kaydetti.

Saç ekiminde en önemli unsurun doğal bir görüntünün ortaya çıkması olduğunu belirten Ataç, "Foliküler Ünite'nin doğal yapısı korunarak mikroskopta hazırlanan greftlerle (saç adacıkları) yapılan ekimlerde böyle bir endişeye gerek yok; ancak elbette ki işlemi yapan hekimin artistik yeteneği doğal görünümü sağlamada önemli bir faktördür. Greftlerin çıplak gözle hazırlandığı ekimlerde saçların doğal görünmeme riski var. Bu nedenle çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurmak gerekiyor" dedi.

Ataç, "Yapılan araştırmalar greft hazırlığının mikroskop altında yapılması durumunda, greft sayısının çıplak gözle yapılanlara oranla yüzde 30 daha fazla olduğunu gösteriyor. Biz de bunu kendi vakalarımızda gözlemledik. Şu anda kliniğimizde yapılan saç ekimlerin ABD'nin ileri gelen kliniklerinin standartlarında olması; ama fiyatların ise yurt dışına göre daha ucuz kalması, Avrupa'dan çok sayıda başvuru almamıza yol açıyor. Saç ekimi özellikle sağlık turizmine olumlu katkıda bulunuyor. Bu sayede İstanbul'a gelen kişiler hem saç ekimi yaptırıyor hem de şehri geziyor" diye konuştu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler