HABER

Saç rengine göre karakter tahlili

ADANA (İHA) - İnsanların göz ve saç rengine göre karakter sahibi oldukları bildirildi.

Yapılan araştırmalara göre, sarı saçlılar orijinal fikirli, her vaziyete uyan, hevesli ve kabiliyetli kişilerdir. Kızıl saçlılar daha çabuk neşelenir, daha çabuk üzülürler. Koyu renk saçlılar ise titiz, dikkatli, sadık ve sanat sevgisi kuvvetli insanlardır.

Göz rengine göre ise siyah gözlüler kurnaz, kahverengi gözlüler sinirli, mavi gözlüler görev düşkünü, yeşil gözlüler ise kıskançtır.
Uzmanlar, saç ve göz rengine göre karakterleri şöyle sıralıyor:

Sarı saç: Sarışınlar ekseriyetle kuvvetli, orijinal fikirli, her vaziyete uyar, hevesli, yaratıcı ve kabiliyetli kimselerdir. Değişikliğe bayılırlar. Sarışınların çoğu da lüzumundan fazla kıymet bilmezlerdir. Herhangi bir şeyin başında bitirinceye kadar durma kabiliyetleri azdır. Canları sıkıldı mı ellerindeki işi bırakıp yeni bir işe başlamayı tercih ederler. Bir kere harekete geçtiler mi yeri göğü birbirine katarlar. Kendilerini ve enerjilerini idare etmek kabiliyetinden mahrum oldukları için enerjilerini lüzumundan fazla sarf eder ve hemen yorulurlar. Sabırlı olmazlar, çabuk ve hevesle çalışırlar. Huzursuz tabiatları daima yeni heyecanların peşinde koştuğu için hercai ve belki de sadakatsiz olurlar. Sarışınlar etraflarına hakim olmayı ve söz geçirmeyi severler. İşlerinde ve özel hayatlarında liderlik etmek sevdasındadırlar. Bu hususta sarışın kadınlar daima sarışının erkeklerden baskın çıkar. Sarışın bir erkekle evli olan sarışın bir kadın kocasını ve evini istediği gibi idare etmesini bilir. Ama ev işlerinden çabuk yorulur ve bıkar. Onun için sık sık alışverişe, sinemaya, terziye veya dişçiye gider. Sarışınların bir de kuvvetli karakterde olanları vardır. Böyle sarışınlar cesur ve sabırlıdırlar. Kavgacı olmamakla beraber, karşılarındakini yatıştırmayı da bilmezler. Hisleri daima kontrol altındadır. Başkalarının işlerini merak etmez. Kendini alakadar etmeyen işlere burnunu sokmadığı gibi, başkalarının kendi işlerine karışmasından da nefret eder.

Kızıl saç: Kızıl saçlı olanlar veya saçları herhangi bir şekilde kızılı andıran sarışınlar çok benzerler. Ama aralarında belirgin farklar vardır. Mesela, kızıl saçlılar sabırlarını sarı saçlılardan daha çabuk kaybederler. Daha çabuk neşelenirler ve daha çabuk üzülürler. Neşeleri sarışınların neşesinden daha coşkundur. Ama bir kere canları sıkıldı mı sarışınlardan daha fazla sıkılırlar. Ufak tefek şeylere sıkılırlar. Ufak tefek şeylere üzülürler, ama üzüntüleri uzun sürmez. Neşeleri, uçarılıkları çabucak kendini gösterir. Kızıl saçlı meraklıdır. Başka insanlar onları alakadar eder. Başkalarının özel hayat ve işleriyle çok meşgul olur. Herhangi bir konu üzerinde kesinlikle karar veremez. Şüphecidir. Bununla beraber gayet dost tabiatları, sıcak bir kanı vardır ve pek girgindir.

Koyu renk saç: Siyah ve kestane saçlılar hem yapı hem de yaradılış bakımından sarışınlardan çok farklıdırlar. Evlerini çok severler. Alıştıkları hayattan ayrılmak onlara ölüm gelir ve galiba biraz da tembeldirler. Sarışınlardan daha az sabırlı, daha tedbirli, daha düşünceli, daha ağır ve titiz olurlar. Enerjilerini özenle kullanmasını bilirler. Saç rengi koyu olan bir insan titiz ve dikkatli olduğu için ayrıntılı işlerde çok başarılı olur. Sanat kabiliyeti ve sanat sevgisi kuvvetlidir. Sadık, doğru ve çok zaman dindardır. Sarışınlardan daha anlayışlı, daha müsamahakardır.

Siyah gözler, büyük ihtiras, ateş ve coşkunluklara alamettir. Ama siyah gözlü kimseler çok zaman kurnaz olurlar.
Kahverengi gözler, diğerlerini düşünen, uysal ve uyumlu ruhların aynasıdır. Ama kahverengi gözlüler bazen sadakatsiz olurlar ve işler istedikleri gibi gitmeyince sinirlenirler.

Mavi gözlüler, ekseri çevreleri tarafından çok sevilir. Zaten onlar da çevrelerinin sevgisine ve takdirine çok bel bağlarlar. Vazifelerine pek düşkün değildirler.

Yeşil göz, iyi bir karar verme ve kuvvetli kabiliyet göstergesidir. Yeşil gözlüler biraz kinci ve son derece kıskanç olurlar.
Kurşuniye bakan mavi gözler, şairane tabiatların, romantik huyların göstergesidir.
Kurşunimsi mavi gözlüler, pratik işlerde başarılı olamazlar. Daha hayalci, dalgın bir hayat sürerler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön